Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70362-2023
Dänemark-Kopenhagen: Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
2023/S 025-070362
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dynamisk indkøbssystem - Håndværkerydelser
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Etablering af dynamisk indkøbssystem på håndværkerydelser til ARC.
Der er tale om nye kategorier på et allerede eksisterende dynamisk indkøbssystem vedr. håndværkerydelser til ARC.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 174 000 000.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Hydraulikarbejder på Affaldsenergianlægget
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
50510000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen und Metallbehältern
50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen
42121000 Wasserkraft- oder Druckluftmaschinen und -motoren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Eksempelvis, men ikke begrænset til inspektion, tilstandsvurdering, test, fejlfinding, reparationer, udskiftning af hydraulikkomponenter, forbedringer og modifikationer af hydrauliksystemer inkl. levering af nye hydraulikkomponenter og reservedele.
Plast- og glasfiberarbejder på affaldsenergianlægget
Los-Nr.: 23
14830000 Glasfasern
Eksempelvis, men ikke begrænset til inspektion, tilstandsvurdering, test, fejlfinding og reparationer samt udskiftninger, ændringer eller ny-installationer af plast- og glasfiberkomponenter og installationer.