2. Επιτήρηση, συντήρηση, άρση βλαβών και εν γένει διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας όλου του εξοπλισμού που συνιστά το Σύστημα Διαχείρισης Κυκλοφορίας, όπως αυτός περιγράφεται στην Τεχνική Περιγραφή (Παράρτημα VI της παρούσας), είτε είναι εγκατεστημένος στο ΚΔΚ, είτε στο ΘΕΠΕΚ, είτε στο πεδίο δηλαδή :
Επιτήρηση, συντήρηση, άρση βλαβών και εν γένει διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας του εξοπλισμού και των λογισμικών του Κέντρου Διαχείρισης Κυκλοφορίας (ΚΔΚ), σε οποιοδήποτε σημείο είναι εγκατεστημένα εντός της Περιφέρειας Αττικής.
Επιτήρηση, συντήρηση, άρση βλαβών και εν γένει διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας του εξοπλισμού του Θαλάμου Επιχειρήσεων Παρακολούθησης και Ελέγχου της Κυκλοφορίας (ΘΕΠΕΚ) που είναι εγκατεστημένος στο ισόγειο του κτηρίου της ΓΑΔΑ επί της οδού Λ. Αλεξάνδρας στην Αθήνα.
Επιτήρηση, συντήρηση, άρση βλαβών και εν γένει διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας όλου του εξοπλισμού.
Εποπτεία (και όχι συντήρηση) και παρακολούθηση του υπολογιστή του συστήματος Εποπτείας και Ελέγχου (SCADA) καθώς και των καμερών παρακολούθησης (CCTV) των δύο (2) Σηράγγων μήκους 280μ και 320μ που έχουν κατασκευαστεί στην νέα παραλιακή λεωφόρο.
5. Αντικατάσταση των αναλογικών καμερών διαχείρισης κυκλοφορίας και του αντίστοιχου τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού με ψηφιακές κάμερες διαχείρισης κυκλοφορίας σύγχρονης τεχνολογίας και προδιαγραφών.