Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70410-2023
Ungarn-Kiskörös: Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
2023/S 025-070410
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Rónaszéki Fürdő - előkészítési szakasz"
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001902972022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
"Rónaszéki Fürdő - előkészítési szakasz" - A kiskőrösi Rónaszéki Fürdő és környezetének hosszú távú koncepció tervének; építési, előzetes vizsgálati és vízjogi létesítési engedélyezési tervének és kiviteli terv szintű tervének elkészítése, valamint az építési engedély, az előzetes vizsgálati határozat és a vízjogi létesítési engedély megszerzése.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
A beruházás tárgya a Kiskőrösi Rónaszéki Fürdő és környezetének (továbbiakban: fürdő) hosszú távú koncepció tervének elkészítése, majd azon belül a fürdő építési, előzetes környezetvédelmi vizsgálati és vízjogi létesítési engedélyezési tervének, majd kiviteli terv szintű tervének elkészítése, valamint az építési engedély, az előzetes vizsgálati határozat és a vízjogi létesítési engedély megszerzése. A tervezési feladat különösen az alábbi szakterületekre terjed ki: Építészeti tervezési ("É"); tartószerkezeti tervezés ("T"); gépészeti tervezési ("G"); építményvillamossági tervezés ("V") és vízgazdálkodási építmények tervezés, területi vízgazdálkodás építmények tervezés részszakterület ("VZ-TER").
A Kiskörösi Rónaszéki Gyógyfürdő és környezetének tervezett főbb paraméterei, funkciói:
- megvalósítás helyszíne: 2723, 2724, 2712/12 (meghatározott területrész) 2725/2, 2725/3, 2725/4, 2725/5,2725/6, 0559;
- összes tervezett szintfelület maximális mennyisége 6 000 - 7 000 m2;
- összes tervezett vízfelület maximális mennyisége 1 500 - 2 000 m2;
- recepció és előtér;
- öltözők és vizes blokkok;
- 3 generációs fedett fürdő az alábbi funkciókkal: gyógyászat, uszoda, wellness;
- 3 generációs fedett fürdő az alábbi medencetípusokkal: gyógytornamedence, gyógymedence, úszómedence, tanmedence, élménymedence, melegvizes medence, csúszdamedence, gyerekmedence, merülő medence. Legalább egy medence kiúszóval és kültéri résszel is rendelkezik.
- Uszoda részleg minimális funkciói: vízilabda lebonyolítására is alkalmas úszómedence, mérete 25,00 × 33,33 m, mellette tanmedence és lelátó, mely alatt technikai helyiségek, valamint sportöltöző és csoportos öltöző kerül kialakításra
- Vizes gyógyászati részleg minimális gyógyászati funkciók: gyógyvizes gyógymedence, gyógyvizes kádfürdő, iszappakolás, súlyfürdő, orvosi gyógymasszázs, víz alatti vízsugármasszázs, víz alatti csoportos gyógytorna, komplex fürdőgyógyászati ellátás.
- Igény szerint gyógyászati részleg reumatológiai rendelővel, fizioterápiás teremmel, masszázs szobával, egyéni gyógytorna szobával.
- Wellness részleg minimális funkciói: sókamra, infraszauna, fényterápia, aromaterápia, finnszauna, bioszauna, tepidárium, masszázsszoba és egyéb kezelők.
- beltéri csúszdák;
- pihenőfelületek;
- gyermek játszóház;
- büfé beltéri és kültéri teraszos fogyasztótérrel;
- iroda és személyzeti szociális blokk;
- épület üzemeltetési helyiségei;
- parkolók;
- megközelítési és szállítási utak;
- tereprendezés és zöldfelület rendezés, parkosítás, utcabútorok stb.;
- üzemeltetéshez szükséges eszközök meghatározása.
A tervezendő fürdőnek a rendelkezésre álló termálvizet az alábbiak szerint kell hasznosítani: A fürdő hőigényét az elérhető legmagasabb mértékben a rendelkezésre álló termálvíz alkalmazásával kell kielégíteni; az energetikai koncepciót a termálvízre kell alapoznia tervezőnek.
A tervezett fürdő vízigényeit saját vízbázisra alapozottan kell kielégíteni. Nyertes ajánlattevő feladata a vízbázisokhoz kapcsolódó meglévő infrastruktúra felmérése és a tervezett fürdő létesítmény fenntartásához szükséges műtárgyak vízjogi létesítési engedélyes és kiviteli terveinek elkészítése.
Nyertes ajánlattevő feladata továbbá a fürdő elfolyóvizeit pihentető és ülepítő rekreációs célzatú tó vízjogi létesítési engedélyes és kiviteli terveinek elkészítése [vízgazdálkodási építmények tervezés, területi vízgazdálkodás építmények tervezés részszakterület ("VZ-TER")], mely feladatot Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás kiemelten fontos munkarészének tekinti (alapvető, kritikus fontosságú feladatnak), ezért előírja, hogy a Kbt. 65. § (10) bekezdés szerint ezen tervezési munkát az ajánlattevő vagy - közös ajánlattétel esetén - a közös ajánlattevők egyike köteles elvégezni (azaz alvállalkozói részvétel ezen tervezési feladatnál nem megengedett).
Nyertes ajánlattevő feladata továbbá árazott tervezői költségbecslés készítése, valamint a tervdokumentációk alapján lefolytatandó építési beruházás tárgyú közbeszerzési eljárásban a terveket érintő műszaki-szakmai kérdések megválaszolása a szükséges határidőre, valamint jogos ajánlattevői igény, észrevétel esetén a tervek szükséges módosítása is (feltárt hiba kijavítása, szükséges kiegészítés megtétele, stb.), a közbeszerzési eljárásban, mint a közbeszerzés tárgya szerinti szakértői feladatok ellátása Bíráló Bizottsági tagként.
Az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 6. § szerinti adatok/információk részeként kiadott "Tervezési Program - Műszaki Dokumentáció"-ban kerültek kifejtésre.