Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 70441-2023
Submission deadline has been amended by:  175125-2023
Griechenland-Athen: Bewässerungsanlage
2023/S 025-070441
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
«ΥΠΟΓΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΡΟΗΣ (ΚΑΝΑΛΕΤΩΝ) ΤΟΕΒ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ Ν. ΗΛΕΙΑΣ»
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232120 Bewässerungsanlage
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Τα προτεινόμενα έργα κατασκευάζονται στην περιοχή της Γαστούνης του Δήμου Πηνειού του Ν. Ηλείας.
Αναλυτικότερα, συνοψίζονται ως ακολούθως:
Στην περιοχή του ΤΟΕΒ Γαστούνης προτείνεται η κατασκευή δύο (2) ανεξάρτητων δικτύων, του Δυτικού και του Ανατολικού Δικτύου. Το Δυτικό Δίκτυο (Αντλιοστάσιο ΑΓ1) καλύπτει την περιοχή δυτικά της πόλης της Γαστούνης έως τον ποταμό Πηνειό και το Ανατολικό Δίκτυο (Αντλιοστάσιο ΑΓ2) καλύπτει την περιοχή ανατολικά της πόλης της Γαστούνης με βόρειο όριο τον ποταμό Πηνειό και ανατολικό όριο τον οικισμό Κόροιβος. Η υφιστάμενη σιδηροδρομική γραμμή διασχίζει το Ανατολικό Δίκτυο στο ύψος της Γαστούνης χωρίζοντάς το σε δύο τμήματα.
Οι αγωγοί που θα χρησιμοποιηθούν για την κατασκευή των κλειστών σωληνωτών δικτύων θα είναι αγωγοί πολυαιθυλενίου HDPE, 3ης γενιάς, 12.5atm μέχρι και τη διάμετρο Φ400mm. Για μεγαλύτερες διαμέτρους εφαρμόζονται αγωγοί από χαλυβδοσωλήνες.
Η παροχή των υδροληψιών άρδευσης των δικτύων θα είναι ίση με 7,5l/sec. Επίσης οι υδροληψίες θα είναι
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Η παροχή των υδροληψιών άρδευσης των δικτύων θα είναι ίση με 7,5l/sec. Επίσης οι υδροληψίες θα είναι τύπου Schlumberger τύπου ‘’Β’’ ενός στομίου.
Συνοπτικά τα χαρακτηριστικά των νέων αρδευτικών δικτύων υπό κατασκευή είναι τα ακόλουθα:
• Δυτικό Δίκτυο ΤΟΕΒ Γαστούνης (Α/Σ ΑΓ1): Το νέο δίκτυο θα καλύπτει καθαρή αρδευόμενη έκταση 10.200 στρεμμάτων και το συνολικό μήκος του δικτύου ανέρχεται σε 64.815,60m εκ των οποίων τα 61.530,60m αντιστοιχούν σε αγωγούς HDPE και τα 3.285,00m σε χαλυβδοσωλήνες.
• Ανατολικό Δίκτυο ΤΟΕΒ Γαστούνης (Α/Σ ΑΓ2): Το νέο δίκτυο θα καλύπτει καθαρή αρδευόμενη έκταση 7.840 στρεμμάτων και το συνολικό μήκος του δικτύου ανέρχεται σε 46.437,90m εκ των οποίων τα 42.914,50m αντιστοιχούν σε αγωγούς HDPE και τα 3.523,50m σε χαλυβδοσωλήνες.