Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70443-2023
Rumänien-București: Papiersanitärartikel
2023/S 025-070443
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Produse de curatenie si igienico-sanitare necesare A.N.I.F. Unitatea Centrala, Filialele Teritoriale de imbunatatiri Funciare si Unitatilor de Administrare"
Referenznummer der Bekanntmachung: 10593/21/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33771000 Papiersanitärartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Valoarea estimata a acordului-cadru: 1.315.646,2 lei fara TVA.
Valoare contract subsecvent minim pe 3 luni: 164.457,00 lei fara TVA;
Valoare cel mai mare contract subsecvent pe 12 luni: 657.823,1 lei fara TVA.
Livrarea produselor se va efectua la sediile locaţiilor beneficiarului ( Anexa 3 ), în maxim 7 zile lucrătoare de la primirea comenzii din partea acestuia, beneficiarul putând face mai multe comenzi pe perioada derulării acordului cadru.
Ofertantul trebuie să fie certificat ISO 9001 sau echivalent pentru distribuţia produselor ce fac obiectul prezentei achiziţii.
Caracteristicile tehnice solicitate în continuare sunt minime şi obligatorii. De asemenea, cantităţile menţionate în Anexa 1, urmând a fi precizate la fiecare comandă emisă de beneficiar pe perioada derulării acordului cadru, astfel încât să se asigure desfăşurarea în bune condiţii a activităţii autorităţii contractante.
Toate produsele oferite trebuie să fie conforme cu cele solicitate în caietul de sarcini.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 315 646.20 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conform caiet de sarcini, anexa 1, anexa 2 si anexa 3.