Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de transport aerian
Referenznummer der Bekanntmachung: 4317754.2022.ACS1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60400000 Luftverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Servicii prestate de catre entitati juridice specializate in vederea achizitionarii de catre Autoritatea Contractanta a biletelor de avion pentru zboruri interne si/sau internationale, in functie de necesitatile concrete ale acesteia.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Termenul in care autoritatea contractanta va rapunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: 10 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Asigurarea de servicii de transport aerian international/intern pentru conducerea, salariatii, partenerii si colaboratorii Universitatii Transilvania din Brasov. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: ori de câte ori apare necesitatea organizarii unor deplasari
interne/externe ce urmeaza a se efectua de catre persoanele desemnate de catre Universitatea Transilvania din Brasov. Cantitate minima 1 bilet/contract subsecvent si cantitate maxima 20 bilete/contract subsecvent. Cantitate minima/maxima acord-cadru: 50 bilete/800 bilete. Reluarea competiţiei se va face prin solicitarea de oferte de preţ către toţi semnatarii acordului-cadru, pe toată durata acestuia. Durata acordului cadru: 12 luni. Valoarea maxima estimata fara TVA acord cadru : 940.000 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 23.500 lei fără TVA, iar a celui mai mic de 1.175 lei fara TVA.