Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 70485-2023
Rumänien-Timișoara: Mittelspannungsarbeiten
2023/S 025-070485
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Arad LOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Caras Severin LOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Hunedoara LOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Timis
Referenznummer der Bekanntmachung: 14490379/2022/0000138188
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45315500 Mittelspannungsarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de mentenanta, proiectare, execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED apartinand E-Distributie Banat S.A. în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice.
Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea instalatiilor existente, extinderea de retele de joasa tensiune aeriene si subterane, securizarea grupurilor de masura, modernizarea si cresterea capacitatii de distributie a retelelor existente, imbunatatire nivel tensiune in retelele existente prin injectii noi (posturi trafo, retele MT, JT, etc) apartinand E-Distributie Banat S.A. Executia acestor activitati este una extrem de importanta si necesara pentru satisfacerea cerintelor clientilor si reducerea CPT
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularul F11/lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente si frecventa acestora: Conform anexa "Cantitati estimate minime si maxime a contractului subsecvent"
Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: Pentru fiecare lot in parte frecventa contractelor subsecvente ce vor fi atribuite este lunara
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare LOT in parte este:
LOT 1 – Jud. Arad: 1.135.150,94 lei, fara TVA
LOT 2 – Jud. Caras Severin: 1.167.160,27 lei, fara TVA
LOT 3 – Jud. Hunedoara: 1.375.579,65 lei, fara TVA
LOT 4 – Jud. Timis: 1.509.347,49 lei, fara TVA
Numarul operatorilor cu care se va incheia acordul cadru: Acord cadru cu un singur operator
Durata acordului cadru: 36 luni
Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata).
! Numarul maxim de loturi care pot fi atribuite unui ofertant este de doua loturi din totalul celor patru loturi
A. In cazul în care în urma aplicarii criteriului de atribuire si a factorului de evaluare ar rezulta atribuirea catre un ofertant a unui numar de loturi mai mare decât numarul maxim admis, criteriile si regulile obiective si nediscriminatorii care se vor aplica pentru stabilirea loturilor care vor fi atribuite aceluiasi ofertant sunt:
- Nu se vor atribui loturile unde diferenta dintre oferta celui clasat pe locul 1 si a celui clasat pe locul 2 este mai mica comparativ cu aceeasi diferenta de pe celelalte loturi.
B. Pentru celalate loturi ramase, conform punctului A, se va trece la locul urmator din clasamentul acelui lot.
NOTA: Prin exceptie, daca pe un lot numarul de ofertanti nu este suficient pentru a aplica regulile mentionate (etapa 1), se va atribui conform clasamentului, chiar daca acest aspect implica atribuirea catre un singur ofertant a unui numar mai mare de 2 loturi din totalul celor patru loturi.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Hunedoara – Jud. Hunedoara
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45315600 Niederspannungsarbeiten
71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularul F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente si frecventa acestora: Conform anexa ''Cantitati estimate minime si maxime a contractului subsecvent''
LOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Caras Severin – Jud. Caras Severin
Los-Nr.: 2
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Arad – Jud. Arad
Los-Nr.: 1
LOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Unitatea Teritoriala Timis – Jud. Timis
Los-Nr.: 4