Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 704871-2023
Rumänien-Târgu Mureș: Reinigungsdienste
2023/S 224-704871
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de curatenie pentru locațiile Delgaz Grid S.A.
Referenznummer der Bekanntmachung: 189/ 2022-2024
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90910000 Reinigungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Procedura de achizitie in vederea incheierii unui contract sectorial de prestare „Servicii de curatenie”, Cod CPV 90910000-9 - Servicii de curatenie (Rev.2), pentru Delgaz Grid S.A., conform cerintelor din Caietul de sarcini si anexele acestuia.
In masura in care solicitarile de clarificare sunt primite cu cel putin 18 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea candidaturilor, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor acestor solicitari de clarificare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea candidaturilor, in conformitate cu art. 173 din Legea Nr. 99/ 2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit . (conf prev. art. 29 al. (3) din H.G.R.).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Denumire serviciu/ UM/ Cantitate estimata pentru 3 ani:
Servicii de curatenie periodica:
-curatenie administrativa: 2.450.000 mp;
-curatennie industriala: 300.000 mp;
-curatenie exterioara: 1.150.000 mp;
-serviciu de intretinere zilnica: 15.500 ore;
-serviciu de intretinere zilnica CRC: 3.400 ore;
Servicii de curatenie la cerere:
-Curatenie dupa constructor: 6.000 mp
-Asigurare operatori de curățenie pentru evenimente deosebite: 6 ore;
-Curăţenie imediată: 2.000 mp;
-Curățare mecanizată a pardoselilor ceramice, PVC și beton elicopterizat: 12.000 mp;
-Spalarea mecanizata a mochetei: 300 mp;
-Spalarea mecanizata a fatadei metalice: 3.000 mp;
-Spălarea ferestrelor interioare: 4.000 mp;
-Spălarea ferestrelor exterioare: 4.000 mp;
-Metalizare şi decapare pardoseli lavabile: 300 mp;
-Curatenie cu produse dezinfectante in caz de boli contagioase: 100.000 mp;
-Curățare cu spumă activă a șezutului și spătarelor scaunelor din material textil: 60 buc.;
-Deszapezire suprafeţe exterioare: 11.000 mp;
-Deszapezire acoperis tip terasa: 1.000 mp;
-Transport zapada: 1.475 mc;
-Indepartare apa si noroi in cazul unor ploi torentiale: 5.000 mp;
-Închiriere nacelă pentru curățare geamuri exterioare/pereți cortină: 112 ore;
-Spălare mecanizată suprafețe betonate/asfaltate: 20.000 mp;