II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
“Furnizare Medicamente Diverse 2021”
Referenznummer der Bekanntmachung: 3963722_2021_PAAPD1321036
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
II.1.4)Kurze Beschreibung:
FURNIZARE MEDICAMENTE DIVERSE 2021 –Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare
Avand in vedere instabilitatea pietelor in ceea ce priveste asigurarea medicamentelor cu concentratii diferite si variatia numarului de pacienti in functie de patologii de indicatii medicale in ceea ce priveste bolnanii , respectiv faptul ca aprovizionarea cu medicamente se face in functie de numarul de pacienti, informatii care nu se cunosc cu precizie in momentul initierii unei proceduri de achizitie medicamente, autoritatea contractanta a decis ca pentru fiecare lot in parte, procedura sa se finalizeze prin incheierea unui acord cadru cu mai multi ofertanti, numarul maxim 3,fara reluarea competitiei, pentru o perioada de 36 luni.
La baza demarari acestei licitati sta referatUL de necesitate cu nr.335/15.10.2021 intocmite de Farm Hagau Adriana si aprobate si avizate DFC precum aprobate de conducerea SJUSM.
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite:
Frecventa
CS: anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari.
AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile Anexei 1 la Caietul de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est max in conformitate cu prevederile Anexei 1 Caietului de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, val. max a unui CS in conformitate cu prevederile Anexei 1 Caietului de sarcini;
Pentru fiecare lot in parte, Cantitatea celui mai mare contract subsecvent=cant max. pe 12 luni
Cantitatile minime si maxime estimate ale acordurilor cadru se regasesc in Anexa 1 la caietul de sarcini.
Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimate.
Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LERCANIDIPINUM 20 mg compr. compr
Los-Nr.: 54
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622100 Herztherapiemittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 6480
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=10800
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini;
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3096.00 lei fara TVA
Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
LEVOMEPROMAZINUM 25mg compr. compr
Los-Nr.: 55
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 2160
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2448.00 lei fara TVA
QUINAPRILUM 5mg compr. compr
Los-Nr.: 103
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 10800
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=21600
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1152,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PROPRANOLOL 10 mg compr compr
Los-Nr.: 99
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 7200
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=15120
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 352,80 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TELMISARTANUM + AMLODIPINUM 40mg/5mg compr compr
Los-Nr.: 121
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=8640
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6624,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
FAMOTIDINUM 20mg compr compr
Los-Nr.: 41
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=32400
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3024.00 lei fara TVA
CLONAZEPAMUM 2mg compr. compr
Los-Nr.: 23
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1152,00 lei fara TVA
RISPERIDONUM 1mg compr. compr
Los-Nr.: 106
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 4320
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=12960
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1771,20 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
RISPERIDONUM 4mg compr compr
Los-Nr.: 105
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4780,80 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
ZIPRASIDONUM 40mg compr. compr.
Los-Nr.: 133
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=6480
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 5292,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
VERAPAMILUM 40mg compr. compr
Los-Nr.: 132
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 864,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
ALPRAZOLAMUM 0,25mg compr. compr
Los-Nr.: 7
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 720,00 lei fara TVA
ALPRAZOLAMUM 0.5 mg compr. compr
Los-Nr.: 8
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 14400
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=28800
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1536,00 lei fara TVA
BROMAZEPAMUM 3mg compr compr
Los-Nr.: 16
RIVASTIGMINUM 1.5mg compr compr
Los-Nr.: 109
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2908,80 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
COMBINATII (dorzolamidum +timololum) tip Sifiopt sau echivalent 20mg/ml+5mg/ml-5ml sol.oftalmica flacon
Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33662100 Ophthalmika
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 360
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=720
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 5025.60 lei fara TVA
AMISULPRIDUM 200mg compr. compr
Los-Nr.: 9
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=25200
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 10500,00 lei fara TVA
COMBINATII- (neomicina+bacitracina)tip BANEOCIN sau echivalent combinatii pulbere flacon
Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 180
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=360
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2880.00 lei fara TVA
LORNOXICAM 8 mg compr compr
Los-Nr.: 58
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661200 Analgetika
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7392.00 lei fara TVA
MEMANTINUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 60
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 5486.40 lei fara TVA
FLUOXETINUM 20 mg caps/cpr caps/cpr
Los-Nr.: 42
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 3240
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4579.20 lei fara TVA
ARIPIPRAZOLUM 15mg compr.orodispersabile compr
Los-Nr.: 13
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 8640
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 18900,00 lei fara TVA
METHYLPREDNISOLONUM 32 mg compr. compr
Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 15120
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 10476.00 lei fara TVA
ONDANSETRONUM 8 mg compr compr
Los-Nr.: 85
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=43200
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 39456,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
BROMHEXINUM 2mg/ml 50ml sol orala flacon
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 15120,00 lei fara TVA
LISINOPRILUM 5mg compr. compr
Los-Nr.: 56
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 21600
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1512.00 lei fara TVA
RUPATADINUM 1mg/ml 120ml sol orala flacon
Los-Nr.: 111
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2954,40 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
COMBINATII (cloramfenicol+dexametazona) tip Spersadex sau echivalent 5mg/ml+1 mg/ml sol oftalmica flacon
Los-Nr.: 28
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2464.80 lei fara TVA
CAPTOPRIL 25 mg compr compr
Los-Nr.: 19
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 374,40 lei fara TVA
CARVEDILOLUM 12,5mg compr compr
Los-Nr.: 20
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2232,00 lei fara TVA
DULOXETINUM 30mg compr. compr
Los-Nr.: 35
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6004.80 lei fara TVA
ACICLOVIRUM 200mg compr. compr
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 10800 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=21600 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6336,00.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
MEMANTINUM 20 mg compr. compr
Los-Nr.: 61
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7560.00 lei fara TVA
PROGESTERONUM 200mg caps moi caps
Los-Nr.: 98
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33641300 Sexualhormone und Modulatoren des Genitalsystems
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 504
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=2520
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1831,20 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
CODEINUM 15 mg compr compr
Los-Nr.: 26
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1152.00 lei fara TVA
BARICITINIB 2 mg compr compr.
Los-Nr.: 14
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 1260
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 89821,20 lei fara TVA
ACIDUM VALPROICUM si saruri 1000 mg compr.orodispersabile plic
Los-Nr.: 4
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 12960,00 lei fara TVA
TRAMADOLUM 100mg compr. compr
Los-Nr.: 124
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3096,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
HYDROCORTISONUM 10 mg compr divizabile compr
Los-Nr.: 46
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6912.00 lei fara TVA
LERCANIDIPINUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 53
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1908.00 lei fara TVA
ACIDUM VALPROICUM si saruri 300mg caps/compr caps/compr
Los-Nr.: 2
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2016.00 lei fara TVA
ROSUVASTATINA 20mg compr compr
Los-Nr.: 110
MESALAZINUM 500mg compr compr
Los-Nr.: 63
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6840.00 lei fara TVA
METOCLOPRAMIDUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 68
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 21600
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1296.00 lei fara TVA
ARIPIPRAZOLUM 10mg compr.orodispersabile compr
Los-Nr.: 12
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=9720
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 12117,60 lei fara TVA
AMITRIPTYLINUM 25mg compr. compr
Los-Nr.: 11
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 3600
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1008,00 lei fara TVA
PHENYLEPHRINUM 50 micrograme/ml-10 ml sol inj fiola
Los-Nr.: 95
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 107820,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
VERAPAMILUM 240mg compr. compr
Los-Nr.: 130
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=4320
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 878,40 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
SPIRONOLACTONUM 50mg compr. compr
Los-Nr.: 116
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622300 Diuretika
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=108000
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 19800,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
NICERGOLINUM 10 mg drg drg
Los-Nr.: 75
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3384,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PHENOBARBITALUM 100mg compr compr
Los-Nr.: 93
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 36000
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1800,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PENTOXIFYLLINUM 600mg compr. compr
Los-Nr.: 92
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622400 Vasoprotektoren
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3960,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
DOXEPINUM 25mg compr. compr
Los-Nr.: 34
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3276.00 lei fara TVA
PREDNISONUM 5mg compr compr
Los-Nr.: 96
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1188,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
MEDAZEPAMUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 59
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 936.00 lei fara TVA
AMISULPRIDUM 400 mg compr. compr
Los-Nr.: 10
NITRAZEPAMUM 2,5 mg compr. compr.
Los-Nr.: 78
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 432,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TELMISARTANUM + AMLODIPINUM 40mg/10mg compr compr
Los-Nr.: 122
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7401,60 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
OFLOXACINA tip UNIFLOX sau echivalent 0.003-10 ml sol oftalmica flacon
Los-Nr.: 79
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2361,60 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
GABAPENTINUM 300mg caps caps
Los-Nr.: 43
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1598,40.00 lei fara TVA
PAROXETINA 20 mg compr compr
Los-Nr.: 89
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1764,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
MORPHYNUM 20mg compr. compr
Los-Nr.: 71
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4492.80 lei fara TVA
ALBENDAZOLUM 200mg compr. compr
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33691200 Anthelmintika
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 19008,00 lei fara TVA
ZOFENOPRILUM 7,5mg compr compr.
Los-Nr.: 134
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1252,80 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
SPIRONOLACTONUM 100 mg compr. compr
Los-Nr.: 117
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=86400
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 16992,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PANTOPRAZOLUM 20 mg compr compr
Los-Nr.: 87
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=64800
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 5832,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
ESOMEPRAZOLUM 20mg caps/cpr caps
Los-Nr.: 39
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 14256.00 lei fara TVA
ACIDUM VALPROICUM si saruri 500 mg compr. compr
Los-Nr.: 3
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2736,00 lei fara TVA
METFORMINUM XR tip Glucophage sau echivalent 1000 mg XR cpr.retard compr
Los-Nr.: 65
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33615000 Antidiabetika
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4536,00 lei fara TVA
OLANZAPINUM 15 mg compr orodispersabile compr
Los-Nr.: 82
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 36144,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
OLMESARTANUM MEDOXOMILUM 40mg compr. compr.
Los-Nr.: 83
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 2016
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=10080
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4838,40 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TRAZODONUM 75 mg compr. compr.
Los-Nr.: 127
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2246,40 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
CLOZAPINUM 100 mg compr. compr
Los-Nr.: 24
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6984,00 lei fara TVA
TRAVOPROSTUM 40mcg/ml- 2.5ml sol.oftalmica flacon
Los-Nr.: 126
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 720
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7132,80 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
SUCRALFATUM 1 g compr. compr
Los-Nr.: 118
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 936,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
BARICITINIB 4 mg compr compr.
Los-Nr.: 15
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 89594.40 lei fara TVA
OLANZAPINUM 10 mg compr orodispersabile compr
Los-Nr.: 81
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 32400
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=97200
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 17172,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TELMISARTANUM 40mg compr. compr
Los-Nr.: 119
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3024,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
DONEPEZILUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 33
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6804.00 lei fara TVA
TRAZODONUM 150 mg compr. compr.
Los-Nr.: 128
GABAPENTINUM 100mg compr. compr
Los-Nr.: 44
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1036.80 lei fara TVA
HYDROCORTISONUM 10 mg/g-35 g unguent tub
Los-Nr.: 47
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 11750.40 lei fara TVA
ENALAPRILUM 20mg compr. compr.
Los-Nr.: 36
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1166.40 lei fara TVA
PARACETAMOLUM 500mg compr compr
Los-Nr.: 88
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 36000
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=129600
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 24192,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
VERAPAMILUM 80 mg compr compr
Los-Nr.: 131
CARVEDILOLUM 25g compr compr
Los-Nr.: 21
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 13600
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1728,00 lei fara TVA
ESOMEPRAZOLUM 40mg caps/cpr caps
Los-Nr.: 38
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 18720.00 lei fara TVA
ZOFENOPRILUM 30mg compr compr.
Los-Nr.: 135
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2484,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PENTOXIFYLLINUM 400mg compr. compr
Los-Nr.: 91
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3948,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
ALBENDAZOLUM 400 mg compr. compr
Los-Nr.: 5
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=14400
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 25248,00 lei fara TVA
HYDROCHLOROTHIAZIDUM 25mg compr compr
Los-Nr.: 45
DONEPEZILUM 5mg compr. compr
Los-Nr.: 32
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4716.00 lei fara TVA
ZOPICLONE 7,5 mg compr compr.
Los-Nr.: 136
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 835,20 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PROGESTERONUM 100mg caps moi caps
Los-Nr.: 97
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 1080
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1224,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
RISPERIDONUM 2mg compr. compr
Los-Nr.: 107
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 12960
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3283,20 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
INOSINUM 500mg compr. compr
Los-Nr.: 48
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7992.00 lei fara TVA
LAMOTRIGINUM 100 mg compr. compr
Los-Nr.: 52
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3528,00 lei fara TVA
LISINOPRILUM 10 mg compr compr
Los-Nr.: 57
TOLPERISONUM 150mg compr. compr
Los-Nr.: 123
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632200 Muskelrelaxanzien
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2880,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS 20mg compr. compr
Los-Nr.: 90
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2520,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
NIFEDIPINUM 30 mg compr. compr
Los-Nr.: 77
COMBINATII- (neomicina+bacitracina)tip BANEOCIN sau echivalent combinatii unguent tub
Los-Nr.: 31
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 720
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=2160
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 15840.00 lei fara TVA
ENALAPRILUM 5mg compr compr
Los-Nr.: 37
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 576.00 lei fara TVA
TRAMADOLUM 150 mg compr. compr
Los-Nr.: 125
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4536,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
BROMOCRIPTINUM 2,5mg draj draj
Los-Nr.: 18
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1555,20 lei fara TVA
METRONIDAZOLUM 250mg compr compr
Los-Nr.: 69
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 64800
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6480.00 lei fara TVA
METHYLDOPUM 250mg compr compr
Los-Nr.: 66
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1900.80 lei fara TVA
SIMVASTATINUM 40 mg compr compr
Los-Nr.: 114
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 6336,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
KETOROLACUM TROMETHAMINUM 10mg compr compr
Los-Nr.: 49
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3528.00 lei fara TVA
OXYBUTYNINUM 5mg compr compr
Los-Nr.: 86
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1044,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
SIMVASTATINUM 10 mg compr compr
Los-Nr.: 115
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1872,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 101
CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI= 12960
RISPERIDONUM 3 mg compr. compr
Los-Nr.: 108
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3571,20 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
LAMOTRIGINUM 25mg compr. compr
Los-Nr.: 50
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 432.00 lei fara TVA
LAMOTRIGINUM 50 mg compr. compr
Los-Nr.: 51
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1440,00 lei fara TVA
ESOMEPRAZOLUM 10mg granule gastrorez.pt.susp.orala plic
Los-Nr.: 40
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 15264.00 lei fara TVA
NICERGOLINUM 30 mg compr. compr
Los-Nr.: 74
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7848,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TRIHEXIPHENYDILUM 2mg compr. compr.
Los-Nr.: 129
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2412,00.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
TELMISARTANUM 80 mg compr. compr
Los-Nr.: 120
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 4320,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
PHENYLEPHRINUM 10 mg/ml-2 ml sol inj fiola
Los-Nr.: 94
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 155700,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
METOPROLOLUM TARTRATE 100mg compr. compr
Los-Nr.: 70
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3456.00 lei fara TVA
PROPRANOLOL 40 mg compr compr
Los-Nr.: 100
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 324,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
SERTRALINUM 100 mg compr. compr.
Los-Nr.: 112
SERTRALINUM 50mg compr. compr
Los-Nr.: 113
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2505,60 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
NEBIVOLOLUM 5mg compr. compr
Los-Nr.: 73
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2856,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
QUINAPRILUM 10 mg compr. compr
Los-Nr.: 104
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2304,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
MEMANTINUM 5 mg/doza sol orala flacon
Los-Nr.: 62
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 16350.00 lei fara TVA
CARVEDILOLUM 6,25g compr compr
Los-Nr.: 22
Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2880,00 lei fara TVA
MORPHYNUM 10mg compr. compr
Los-Nr.: 72
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 3110,40 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
CLOZAPINUM 25mg compr. compr
Los-Nr.: 25
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 2160.00 lei fara TVA
QUETIAPINUM 400 mg compr compr
Los-Nr.: 102
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 8985.60 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
METFORMINUM XR tip Glucophage sau echivalent 750 mg XR cpr.retard compr
Los-Nr.: 64
OMEPRAZOLUM 20mg caps caps
Los-Nr.: 84
CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI=57600
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 12864,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
COLCHICINUM 1mg compr. compr
Los-Nr.: 27
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 864.00 lei fara TVA
OLANZAPINUM 5 mg compr compr
Los-Nr.: 80
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 7776,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )
NIFEDIPINUM 20 mg compr. compr
Los-Nr.: 76
CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (12luni) este = 1944,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 12 luni )