Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de furnizare – GAZE NATURALE
Referenznummer der Bekanntmachung: 428341420226
II.1.2)CPV-Code Hauptteil09123000 Erdgas
II.1.4)Kurze Beschreibung:
GAZE NATURALE - conform caietului de sarcini
Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze în baza acordului cadru si a contractelor subsecvente GAZE NATURALE destinate desfasurarii activitatii. Acordul cadru se va incheia pentru o durata de 12 luni, se va finaliza la 31.12.2023. In baza acordului cadru se vor incheia 2 contracte subsecvente. La atribuirea contractelor subsecvente nu se va relua competitia, acordul cadru incheindu-se cu un singur operator economic, castigator al procedurii de achizitie publica.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze în baza acordului cadru si a contractelor subsecvente GAZE NATURALE destinate desfasurarii activitatii. Cantitatea minima aproximata a acordului cadru = 3000 MWh- 3.000.000 lei fara T.V.A.. Cantitatea maxima aproximata a acordului cadru = 3.300 MWh – 3.300.000 lei fara T.V.A. Categorie de consum – C3