II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitie de dispozitive implantabile si accesorii
Referenznummer der Bekanntmachung: 8615184_2023_PAAPD1430812
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33182100 Defibrillator
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitionarea materialelor necesare efectuarii interventiilor medicale de specialitate in cadrul Laboratorului de Electrofiziologie si Pacing Cardiac, din cadrul Institutului de Boli Cardiovasculare “Prof. Dr. George I.M. Georgescu “ Iasi, in vederea asigurării conditiilor optime de acordare a asistentei medicale spitalicesti si a calitatii serviciilor medicale în concordanță cu legislația actuală din domeniu.
Bunurile sunt impartite in 42 de loturi, asa cum sunt indicate si descrise in caietul de sarcini si documentatia aferenta.
Autoritatea Contractanta va incheia acorduri cadru de furnizare, cu o durata de 24 de luni si un numar estimat de 24 de contracte subsecvente, in functie de cantitatile necesare, precum si de disponibilitatile financiare bugetare ce vor fi alocate. Cantitatile minime si maxime ale Acordurilor Cadru, precum si cantitatile si valorile estimate ale contractelor subsecvente sunt detaliate in documentul "CANTITATI SI VALORI ESTIMATE ACORD CADRU SI CTR.SUBSECVENT"".
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sistem Stimulator Bicameral, Tip D
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33182200 Ausrüstung für Herzstimulation
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 600 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 25
Stimulatoare cardiace bicamerale (DDDR) (pachet), tip A
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33182210 Herzschrittmacher
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 400 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 17
Sonde de stimulare cardiacă permanentă endocardică, tip A
Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33182240 Teile und Zubehör für Herzschrittmacher
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 100 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 4
Defibrilator cardiac bicameral cu dispozitiv de monitorizare la distanta, Tip B
Los-Nr.: 35
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33182100 Defibrillator
Sistem Defibrilator Unicameral DX
Los-Nr.: 13
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 50 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 2
Defibrilator cardiac bicameral (pachet) tip B compatibil RMN
Los-Nr.: 15
Teci introductoare peel-away (5F-12F) cu valva hemostatică
Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33124130 Diagnostische Ausstattung
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 500 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 21
Defibrilator cardiac triplucameral Multipoint Pacing
Los-Nr.: 22
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 20 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 1
Sistem de stimulare cardiacă tricamerală pentru terapia de resincronizare (CRT-P) (pachet), tip A
Los-Nr.: 7
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 40 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 2
Defibrilator cardiac bicameral (pachet) tip A
Los-Nr.: 14
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 70 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 3
Defibrilator cardiac bicameral Tip C
Los-Nr.: 16
Sistem Defibrilator Bicameral, Tip D
Los-Nr.: 17
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 80 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 3
Sonda implantabila intracavitara de defibrilare
Los-Nr.: 29
Stimulatoare cardiace bicamerale (DDDR) (pachet) tip B compatibil RMN
Los-Nr.: 5
Sistem de stimulare cardiacă tricamerală pentru terapia de resincronizare (CRT-P) (pachet), tip B
Los-Nr.: 8
Defibrilator cardiac tricameral (CRT-D) (pachet) tip A
Los-Nr.: 18
Defibrilator cardiac triplucameral avansat cu sonda cuadripolara
Los-Nr.: 21
Sonda de stimulare endocavitara permanenta ventriculara stângă, tip A
Los-Nr.: 27
Defibrilator cardiac unicameral (pachet), tip A
Los-Nr.: 9
Sistem Defibrilator Unicameral, Tip D
Los-Nr.: 12
Cablu analizor (cablu de determinare a pragului la implant)
Los-Nr.: 42
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Defibrilator cardiac unicameral cu dispozitiv de monitorizare la distanta, Tip B
Los-Nr.: 34
Kit de stimulare intracardiaca fiziologica cu sonda fara lumen, Tip B
Los-Nr.: 40
Kit introductor pentru sonda de sinus coronar
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 60 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 3
Electrozi defibrilare in sistem preconectat PHILIPS (adulti cu mufa plata)
Los-Nr.: 30
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 750 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 31
Electrozi defibrilare preconectati LIFEPAK (adulti)
Los-Nr.: 31
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 350 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 15
Stimulatoare cardiace unicamerale (SSIR) (pachet), tip A
Los-Nr.: 1
Set campuri sterile pentru implantare stimulatoare sau defibrilatoare cardiace, tip A
Los-Nr.: 38
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 6,000 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 250
Defibrilator cardiac unicameral (pachet) tip B compatibil RMN
Los-Nr.: 10
Defibrilator cardiac unicameral, Tip C
Los-Nr.: 11
Stimulatoare cardiace unicamerale (SSIR) (pachet), tip B compatibil RMN
Los-Nr.: 2
Teci introductoare peel-away (5F-12F)
Los-Nr.: 23
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 4,000 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 167
Sistem de monitorizare pe termen lung a ritmului cardiac de tip ILR (Implantable Loop recorder), tip A
Los-Nr.: 32
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Sonde de stimulare cardiaca permanenta epicardica
Los-Nr.: 28
Kit de stimulare fiziologică, Tip D
Los-Nr.: 41
Sistem Stimulator Unicameral, Tip D
Los-Nr.: 3
Stimulator cardiac bicameral cu dispozitiv de monitorizare la distanta, Tip B
Los-Nr.: 33
Defibrilator cardiac implantabil subcutanat
Los-Nr.: 20
Cant.min.AC (buc) 1 Cant.max.AC (buc) 6 Cant.min.ctr.subs.(buc) 1 Cant.max.ctr.subs.(buc) 1
Defibrilator cardiac tricameral CRT-D cu dispozitiv de monitorizare la distanta, Tip B
Los-Nr.: 36
Sistem de monitorizare pe termen lung a ritmului cardiac de tip ILR (Implantable Loop Recoder) cu dispozitiv de monitorizare la distanta, Tip B
Los-Nr.: 37
Set campuri sterile pentru implantare stimulatoare sau defibrilatoare cardiace, tip B
Los-Nr.: 39
Defibrilator cardiac tricameral (CRT-D) (pachet) tip B compatibil RMN
Los-Nr.: 19