Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Vinduespolering til Region Nordjylland
Referenznummer der Bekanntmachung: U329CLA22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90911300 Fensterreinigung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Region Nordjylland gennemfører udbud vedr. kontrakter om vinduespolering på Region Nordjyllands matrikler.
Udbuddet er opdelt i 7 delkontrakter
- Thisted og Morsø
- Rebild og Aalborg, ekskl. Aalborg Universitetshospital
- Aalborg Universitetshospital, Aalborg
- Brønderslev og Jammerbugt
- Vesthimmerland og Mariagerfjord
- Frederikshavn
- Hjørring
Delkontrakterne er opkaldt efter områder og kan derfor indeholde adresser i andre byer end de nævnte. Adresser fremgår af udbudsmaterialet.
Der vil blive udvalgt 1 leverandør til hver delkontrakt. Der kan afgives tilbud på 1, flere eller alle delkontrakter.
Besigtigelsesplan fremgår af udbudsmaterialet