Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70516-2023
Rumänien-Târgu Jiu: Fertigmahlzeiten
2023/S 025-070516
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Furnizarea mâncare preparată” pentru un număr de 8 unităţi de asistenţă socială din subordinea DGASPC Gorj
Referenznummer der Bekanntmachung: 16
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15894200 Fertigmahlzeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Cantități minime acord cadru: 14.462 porții
Cantități maxime acord cadru: 175.259 porții
Cantități cel mai mic contract subsecvent (1 lună): 14.462 porții
Cantități cel mai mare contract subsecvent (3luni): 43.660 porții
*Valoarea maxima estimată a celui mai mare contract subsecvent(3 luni): 1.084.243,38 lei fără TVA
*Valoarea maxima estimată a acordului cadru(12 luni) : 4.350.483,29 lei fără TVA
Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente : maxim 12 contracte subsecvente, încheiate la un interval de minim 1 lună.
“Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Pentru claritate şi transparenţă în ceea ce priveşte termenul de răspuns la solicitările de clarificari, precizăm faptul că: “Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”, astfel încât operatorii economici să beneficieze de cele 10 zile prevăzute de art.161 din Legea nr. 98/2016.
Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a diminua/suplimenta cantitatea contractata în limita a ±10 % din valoarea contractata inițial conform art. 221 ,alin (1) ,lit. f) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, actualizata.
**INFORMAȚII SUPLIMENTARE : CONFORM CAIET DE SARCINI ȘI DOCUMENTAȚIE ATAȘATĂ**
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizarea mâncare preparată pentru un număr de 8 unităţi de asistenţă socială din subordinea DGASPC Gorj: CIA Dobrița, CIA Suseni, CRRNA” BÎlteni” Tg Jiu, CSAPR Tg Jiu, CSCCH Tg Jiu, CSCCD Tg Jiu, CSCCNS Tg Jiu și CSCCD Tg Cărbunești, conform documentație de atribuire
*Cantități maxime acord cadru - porții pentru o perioada de 12 luni: 175.259 porții împărțite astfel :
126.926= mâncare preparată aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de -20,183 lei fără TVA, 22,00 lei cu TVA rezidențial, adulți/ copii.
6.252=număr porții aferente meniurilor -mâncare preparată aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de 27,523 lei fără TVA – 30,00 lei cu TVA adulți rezidențial, adulți.
2.208 număr porții aferente meniurilor - mâncare preparată aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de 20,183 lei fără TVA, 22,00 lei cu TVA rezidențial, copii 0-3 ani
9.164=număr porții aferente meniurilor -mâncare preparată aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de 20,183 lei fără TVA, 22,00 lei cu TVA , copii centru zi
27.059=număr porții aferente meniurilor -mâncare preparată copii dizabilități aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de 30,275 lei fără TVA, 33,00 lei cu TVA rezidențial
3.650= număr porții aferente meniurilor -mâncare preparată copii dizabilități aferentă meniurilor a căror alocație de hrană este stabilită potrivit normativelor legale în vigoare în cuantum de 30,275 lei fără TVA, 33,00 lei cu TVA rezidențial, copii 0-3 ani