Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Dienstleistungen - 705246-2023
Rumänien-București: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2023/S 224-705246
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de pregatire mecanizata a terenului si a solului – DS Dolj
Referenznummer der Bekanntmachung: 1590120_2023_PAAPD1408376
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Pregătirea mecanizată a terenului și a solului în suprafețele din fond forestier de pe care s-a recoltat masa lemnoasă, în vederea creării condițiilor pentru executarea împaduririlor
Data limita de primire a solicitarilor de clarificari: 11 zile ( a 12-a zi inainte de data limita pentru depunerea ofertelor).
“Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare: in a 11 -a zi si 8-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. ( Primul termen de raspuns ; in termen de o zi dupa expirarea termenului de solicitare a clarificarilor)
Serviciile care fac parte din prezenta documentatie, au mai facut obiectul unor proceduri de achizitie de licitatie deschisa derulate in 2022 si 2023 . In anul 2023 s-a derulat o procedura cu 4 loturi, anunt de participare numarul CN1053092/16.03.2023, care a avut un total de 4 loturi ( Servicii de pregatire mecanizata a terenului si a solului la OS Filiasi, Poiana Mare, Segarcea si Amaradia) si s-a atribuit un singur lot : Servicii de pregatire mecanizata a terenului si a solului la OS Poiana Mare.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de pregatire mecanizată a terenului și a solului Segarcea
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
conform caietului de sarcini cantitate minima 50 hectare -cantitate maxima 170 hectare
Servicii de pregatire mecanizata a terenului si a solului la OS Amaradia
Los-Nr.: 3
conform caietului de sarcini minim , se vor presta servicii pentru -minim 10 ha maxim 35 Ha
Servicii de pregatire mecanizată a terenului și a solului -Filiasi
Los-Nr.: 1
conform caietului de sarcini . Servicii pentru minim 20 -maxim 145 hectare