Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 70528-2023
Bulgarien-Sofia: Bauarbeiten für Gasfernleitungen
2023/S 025-070528
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Инв.проектиране–фаза работен проект,доставка на необходимите материали и оборудване,изграждане и въвеждане в експлоатация на обект:Междусистемна газова връзка България–Сърбия на българска територия
Referenznummer der Bekanntmachung: 210-002
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Предметът на обществената поръчка включва следните основни дейности:
- Изработване на инвестиционен проект за всеки един етап от обекта във фаза – работен проект;
- Съгласуване на инвестиционните проекти с компетентните контролни органи, Консултанта по чл. 166, ал. 1 от
Закона за устройство на територията (ЗУТ), Възложителя и други заинтересовани лица;
- Дейности преди откриване на строителните площадки - изработване на План за безопасност и здраве (ПБЗ) и
План за управление на строителните отпадъци (ПУСО) и одобряването им по реда на ЗУТ;
- Изработване на документации за имотите, засегнати при строителството и в случай на разкрити археологически
обекти в процеса на строителство, идентификация на собственици или на ползвателите/арендаторите на земи,
определяне размера на обезщетенията за унищожена реколта или пропуснати ползи от земи и/или нанесени щети
по време на строителството и/или непредвидените спасителни археологически проучвания, съгласно пазарни
оценки, изготвени от лицензиран независим оценител (съгласувани от Възложителя) и провеждане на процедури
по изплащане на обезщетенията, съгласно разпоредбите на Закона за енергетиката (ЗЕ), Закона за културното
наследство (ЗКН) и ЗУТ, които обезщетения се изплащат от Възложителя, съгласно реда, определен в договора;
- Временно строителство (по преценка на Изпълнителя), в т.ч. подготовка за строителство, мобилизация и
демобилизация;
- Доставка на необходимите материали и оборудване;
- Строително-монтажни работи (СМР);
- Провеждане на изпитания: единични, комплексни и приемни изпитания;
- Съставяне на строителни книжа, изпълнителна и екзекутивна документации;
- Кадастрално заснемане на всеки етап от обекта и получаване на удостоверения по чл. 54а, ал. 3 от Закона за
кадастъра и имотния регистър (ЗКИР);
- Дейности по приемане и въвеждане в експлоатация, в т.ч.:
- Подписване на Констативни актове за установяване годността за приемане на строежа (Образец 15) за етапите;
- Участие в комисии при провеждане на 72-часови проби при експлоатационни условия и подписване на Протокол
за проведена 72-часова проба при експлоатационни условия (Образец 17);
- Предварителни съгласувания за разрешаване ползването на обекта;
- Участие в комисия при подписване на Протокол/и за установяване на годността аз ползване на строежа (Образец
16) и съдействие за получаване на Разрешение за ползване на обекта.
Обект „Междусистемна газова връзка България – Сърбия на българска територия“ ще бъде реализиран на пет
етапа, изпълнявани едновременно: Етап: Линейна част, Етап: АГРС Сливница, Етап: АГРС Драгоман, Етап: Очистно
съоръжение и ГИС Калотина, Етап: Очистно съоръжение Нови Искър. Преносният газопровод е с диаметър DN 700,
максималното работно налягане (МОР) Р=5,4 МРа и с дължина 62 км с начална точка в района на гр. Нови Искър и
крайна точка българо-сръбската граница. При изграждане на преносния газопровод се предвижда да се изгради
оптична кабелна линия.
Обхватът и изискванията са подробно описани в Техническата спецификация и приложенията към нея, част от
документацията за обществената поръчка.