Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Sośnicowice
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP-9/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34144210 Feuerwehrfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnicowicach (użytkownik). Samochód zamawiany jest z wyposażeniem, które wyspecyfikowano w dokumentacji przetargowej i które wykonawca musi zamontować w pojeździe. Część wyposażenia zostanie przekazana wykonawcy przez użytkownika celem jego zamontowania w dostarczanym pojeździe na zasadach określonych w niniejszej SWZ.
2. Za fabrycznie nowy uznaje się pojazd nieeksploatowany. Rok produkcji nie starszy niż 2023.
3. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia. Wymagania szczegółowe dla średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Sośnicowicach”. Szczegółowe warunki realizacji określa załącznik nr 6 do SWZ „Wzór umowy”.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
4. Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 „Opis przedmiotu zamówienia. Wymagania szczegółowe dla średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Sośnicowicach”. Szczegółowe warunki realizacji określa załącznik nr 6 do SWZ „Wzór umowy”.
5. Minimalny okres gwarancji na pojazd, zabudowę wraz z wyposażeniem, bez ograniczenia przebiegu, wynosi 24 miesiące.
6. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać na moment odbioru świadectwo homologacji wydane na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa I Gospodarki Morskiej z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 1475 z późn. zm.).
7. Pojazd musi odpowiadać przepisom zawartym w rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).
8. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać na moment odbioru świadectwo dopuszczenia dla samochodu oraz sprzętu dostarczonego wraz z samochodem dla którego wymagane jest posiadanie świadectwa dopuszczenia, wystawione zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz.1002 z późn. zm.) wraz z wynikami z badań, poświadczonymi za zgodność z oryginałem przez WYKONAWCĘ oraz pozostałego sprzętu wraz z samochodem dla którego wymagane jest posiadanie świadectwa dopuszczenia lub inne dokumenty dopuszczające przedmiot umowy do stosowania w ochronie przeciwpożarowej, obowiązujące na dzień odbioru.
9. Po odbiorze pojazdu wraz z wyposażeniem oraz wszelkimi wymaganymi dokumentami Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Zamawiającym w trakcie procesu rejestracji. W szczególności zobowiązany jest do uzupełnienia wszelkich dokumentów wymaganych przez instytucje państwowe.
10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy PZP spoczywa na wykonawcy.
W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spełnienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm rozumie się normy aktualne.
W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.