Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Bauleistung - 705701-2023
Polen-Łódź: Bauarbeiten
2023/S 224-705701
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – projekt 1 – przebudowa, rozbiórka, remont konserwatorskinieruchomości zlokalizowanej w Łodzi przy ul. Kilińskiego 28 (...)
Referenznummer der Bekanntmachung: ZIM-DZ.2621.15.2019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45100000 Baureifmachung
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45111291 Erschließungsarbeiten
45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
45210000 Bauleistungen im Hochbau
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45342000 Errichtung von Zäunen
45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten
45400000 Baufertigstellung
45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
71220000 Architekturentwurf
71520000 Bauaufsicht
45421000 Bautischlerarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Zadanie inwestycyjne polega na rewitalizacji nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Kilińskiego 28 w Łodzi.
Zamówienie obejmie: opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji, uzyskanie uzgodnień i pozwoleń oraz realizację robót budowlanych związanych z przebudową istniejącej zabudowy, rozbiórką budynków gospodarczych oraz zagospodarowaniem terenu w granicach działki.
Inwestycja jest elementem projektu 1 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi, całość przedsięwzięcia jest przewidziana do realizacji w 1 etapie.
W wyniku rewitalizacji zabudowa nieruchomości przy ul. Kilińskiego 28 zachowa funkcję mieszkalną z lokalami handlowo-usługowymi na parterze. Nie zaplanowano dodatkowych funkcji społecznych w obrębie nieruchomości.
Oczekiwany rezultat rewitalizacji to przywrócenie wartości materialnej i użytkowej zabudowy oraz zagospodarowania terenu działki z uwzględnieniem elementów małej architektury, infrastruktury miejskiej(oświetlenie, monitoring),
Rekultywacji oraz zwiększenia udziału powierzchni biologicznie czynnej w ogólnym bilansie terenu.Przedmiotowa nieruchomość, która ze względu na stopień zużycia technicznego została zakwalifikowana do obszaru zdegradowanego odzyska walory użytkowe, estetyczne oraz wysoki standard techniczny. Dzięki rewitalizacji w zasobach miasta znajdą się mieszkania komunalne spełniające obowiązujące warunki techniczne dla powierzchni mieszkalnych, co wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców Śródmieścia Łodzi.Powstaną lokale handlowo-usługowe, które zachęcą mieszkańców.
Do podjęcia działalności gospodarczej i przyczynią się do utworzenia nowych miejsc pracy. Przebudowa przestarzałych systemów instalacyjnych, zwłaszcza instalacji grzewczych generujących zanieczyszczenia,wpłynie na zmniejszenie szkodliwych emisji do środowiska.
Teren nieruchomości położony jest na obszarze historycznego układu urbanistycznego i krajobrazu kulturowego dzielnicy Ogrody Sukiennicze Nowego Miasta 1843 wpisanej do gminnej ewidencji zabytków; kamienica(budynek frontowy z oficyną południową) figuruje w gminnej ewidencji zabytków.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w tomie III SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Programie funkcjonalno-użytkowym wraz z załącznikami oraz w tomie II SIWZ – Formularz aktu umowy.