Een bug verstoort de manier waarop URL’s in aankondigingen in de vorm van e formulieren (eForms) worden weergegeven. We proberen het probleem snel op te lossen! Ondertussen raden wij u aan de komma (of enig ander bijzonder teken) aan het einde van de URL te verwijderen. Sorry voor het ongemak.
Leveringen - 705765-2023
Polen-Kielce: Elektriciteit
2023/S 224-705765
Aankondiging van een gegunde opdracht – speciale sectoren
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Leveringen
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ W ILOŚCI SZACUNKOWEJ 15 158,924 MWh W OKRESIE OD 01.01.2024 r. DO 31.12.2024 r. DLA OBIEKTÓW SPÓŁKI „WODOCIĄGI KIELECKIE”
Referentienummer: KML-40/2023
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
09310000 Elektriciteit
II.1.4)Korte beschrijving:
Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 15 158,924 MWh w okresie od 01.01.2024 r. (planowany termin rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej) do 31.12.2024 r. dla obiektów Spółki „Wodociągi Kieleckie”, zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.).
Zamawiający wskazuje, iż jest to szacunkowa ilość energii, natomiast Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość dostarczonej we wskazanym okresie energii
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 15 158,924 MWh w okresie od 01.01.2024 r. (planowany termin rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej) do 31.12.2024 r. dla obiektów Spółki „Wodociągi Kieleckie”, zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.).
Zamawiający wskazuje, iż jest to szacunkowa ilość energii, natomiast Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość dostarczonej we wskazanym okresie energii.
Zamawiający zastrzega, iż wskazana powyżej szacunkowa ilość zakupu energii elektrycznej może być zwiększona o 10% lub zmniejszona o 5% w okresie realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii.
2. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia jest zobowiązany do świadczenia usług w zakresie odsprzedaży energii elektrycznej wytworzonej przez Zamawiającego w odnawialnych źródłach energii elektrycznej oraz w zakresie bilansowania handlowego na zasadach określonych przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.), zgodnie z obowiązującymi aktami wykonawczymi do ww. ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1360 z późn. zm.), zasadami określonymi w koncesjach, postanowieniami Umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania oraz w oparciu o ustawę Pzp.
Miejscem wytworzenia energii elektrycznej przez Zamawiającego a będącej przedmiotem ewentualnej odsprzedaży jest elektrownia biogazowa, zlokalizowana na terenie Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka” w Nowinach k/Kielc, ul. Przemysłowa 93 (dz. nr 148/16), 26-052 Sitkówka-Nowiny o mocy 0,806 MW.
Dodatkowo Zamawiający informuje, że 2024 r. nie przewiduje się wprowadzania energii elektrycznej do sieci OSD.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ dostępnej na https://platformazakupowa.pl