Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Veikkaus Oy- IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito - Raportointijärjestelmän asiantuntijapalvelut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code
72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on IBM Cognos BI-alueen asiantuntijapalvelut. Tavoitteena on löytää yksi (1) toimittaja, jolla on
tarjota yksi nimetty monitoimiosaaja, joka pystyy hoitamaan alla mainitut tehtäväalueet 1-4, sekä yksi asiantuntija
tehtäväalueelle 5. Nimetty asiantuntija voi olla sama sekä tehtäväalueille 1-4 että tehtäväalueelle 5.
- Tehtäväalue 1: IBM Cognos pienkehitys, ongelmanselvitykset, ylläpito- ja tuotannon tukitehtävät sekä IBM
Cognos -ohjelmistoihin liittyvä muu konsultointi- ja asiantuntijatyö tarpeen mukaan projekteihin ja esim.
liiketoimintatarpeista johtuvaan raportointimäärittelyyn
- Tehtäväalue 2: IBM Cognos ympäristön kehitys sekä asennukset ja versionpäivitykset
- Tehtäväalue 3: Koulutukset Cognos ympäristöön, tuotteiden käyttöön ja sisältöön liittyen
- Tehtäväalue 4: IBM Cognos ohjelmistoihin liittyvä päivystysluontoinen työ esim. henkilöstön loma-ajoille
- Tehtäväalue 5: Raportoinnin tukityöt
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: