Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego dla punktów poboru w „Uzdrowisko Rymanów” S.A.
Referenznummer der Bekanntmachung: DMC-02/23
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09120000 Gasförmige Brennstoffe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż i dystrybucja) gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla potrzeb Uzdrowiska Rymanów S.A w Rymanowie-Zdroju w okresie 01.01.2024 do 31.12.2024. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia parametrów jakościowych paliwa gazowego, standardów jakościowych obsługi Zamawiającego oraz sposobu załatwiania reklamacji zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego, w szczególności z Rozdziałem 8 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U z 2018 r. poz.1158 z późn. zm.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
09123000 Erdgas
65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż i dystrybucja) gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla potrzeb Uzdrowiska Rymanów S.A w Rymanowie-Zdroju w okresie 01.01.2024 do 31.12.2024.
2) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia parametrów jakościowych paliwa gazowego, standardów jakościowych obsługi Zamawiającego oraz sposobu załatwiania reklamacji zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego, w szczególności z Rozdziałem 8 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U z 2018 r. poz.1158 z późn. zm.)
3) Szczegółowe dane dotyczące punktów poboru aktualnych grup taryfowych, mocy umownej oraz prognozowanego zużycia zawiera załącznik nr 1.2 do OPZ „Zestawienie jednostek, punktów poboru wraz z prognozowanym zużyciem”.
4) Wskazane w załączniku nr 1 do SWZ dane stanowią prognozę zużycia gazu i służą
wyłącznie do porównania złożonych ofert, ale w żadnym wypadku nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu we wskazanych w załączniku ilościach.
5) Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy paliwo gazowe w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy zużycia.
6) Dostarczanie paliwa gazowego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy oświadczenie usług dystrybucji gazu,
zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2022 poz. 1385 z późn. zm.)
7) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z
Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, przy czym Zamawiający informuje, że obecnie realizuje kompleksową dostawę paliwa gazowego na podstawie umowy zawartej na czas określony tj. do dnia 31.12.2023 r.
8) Obiekty Zamawiającego podlegają pod Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.
9) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o wykonanej mocy umownej. W przypadku braku możliwości umieszczenia tej informacji na fakturze dopuszcza się jej przedstawienie w postaci załącznika do faktury.
10) Zamawiający jest częściowo zwolniony z akcyzy na podstawie art. 31b ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U.2022. poz. 143)- zał. nr 1.4 do OPZ
11) Zamawiający oświadcza, że punkty poboru jednostek organizacyjnych wskazanych
w zestawieniu załącznik nr 2a do SWZ podlegają ochronie taryfowej zawartej w
ustawie z dnia 26 stycznia 2022 o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U z 2022 poz. 202)
Het is bijna zover: de nieuwe versie van het TED-portaal wordt op 29.1.2024 in gebruik genomen (let op: de datum is nog onder voorbehoud!) Bent u benieuwd naar de nieuwe functies en verbeteringen en de voordelen voor de gebruikers? Lees ons artikel en kom meer te weten over de belangrijkste wijzigingen en nieuwe functies.
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Referentienummer: DMC-02/23
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
09120000 Gasvormige brandstoffen
II.1.4)Korte beschrijving:
II.1.5)Geraamde totale waarde
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
09123000 Aardgas
65200000 Gasdistributie en aanverwante diensten
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding: