Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract de furnizare dotări necesare pentru crearea mediului de invățare tehnic în cadrul proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ din municipiul Focsani” Lot 3 si 4
Referenznummer der Bekanntmachung: PAAP2023-5-4350645
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39300000 Diverse Ausrüstungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectivul principal al I14 - dotarea atelierelor de practică din unitățile de învățământ profesional și tehnic, Echiparea atelierelor de practică din unitățile de învățământ profesional și tehnic reprezinta Dotarea unitatilor de invatamant din Municipiul Focsani cu materiale si echipamente de specialitate, inclusiv echipamente digitale pentru Ateliere de practica, astfel:
Lot 3- dotare cu materiale de instruire si produse cosmetice in vederea asigurarii unui proces educational de calitate, modern si incluziv pentru Liceul tehnic “G.G. Longinescu”;Valoare estimata 329.550,00 lei exclusiv TVA
Lot 4- dotare cu unelte, truse, masini si aparate in vederea asigurarii unui proces educational de calitate, modern si incluziv pentru Colegiul tehnic Edmond Nicolau din mun. Focsani;Valoare estimata 329.550,00 lei exclusiv TVA
Valoare estimata totala( Lot 3+4) - 659.100,0 lei exclusiv TVA
Modalitatea de implementare/Durata contractului/Termenul de livrare:
LOT 3 - Materiale de instruire și produse cosmetice .Durata estimata a contractului este de 6 luni si va începe de la data emiterii Ordinului de livrare a produselor.
LOT 4 - Unelte, truse, mașini și utilaje. Durata estimata a contractului este de 6 luni si va începe de la data emiterii Ordinului de livrare a produselor.
Termenul contractului de furnizare curge de la data emiterii Ordinului de începere, până la data la care contractantul comunica beneficiarului terminarea tuturor activităților și solicita convocarea comisiei de recepție.
Un produs este considerat livrat când dotarea este instalata, funcționează la parametrii agreați și este acceptata de Autoritatea Contractantă.
Produsele vor fi livrate cantitativ și calitativ la locul indicat de Autoritatea Contractantă pentru fiecare produs în parte. Fiecare produs va fi însoțit de toate subansamblele/părțile componente necesare punerii și menținerii în funcțiune.
Contractantul este responsabil pentru livrarea în termenul agreat al produselor și se consideră că a luat în considerare toate dificultățile pe care le-ar putea întâmpina în acest sens și nu va invoca nici un motiv de întârziere sau costuri suplimentare.
Documentatiile care trebuie furnizate Autoritatii Contractante de catre Contractor (in limba romana)sunt:
- documentele de calitate si conformitate a dotarilor, pentru fiecare dotare in parte;
- documentația/manualul de utilizare;
- documentația de administrare/intretinere și operare/exploatare;
- dosarul de instruire al personalului.
Furnizorul are obligaţia de a asigura transportul la locul de livrare, precum şi de a asigura toate utilajele, instalaţiile, echipamentele şi sculele necesare pentru manipularea si instalarea acestora la locul de utilizare, achizitorul neavând nicio obligaţie în acest sens.
Numarul de zile pana la care ofertantii pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 11 zile
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 3 Materiale de instruire și produse cosmetice
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39162000 Lehrmaterial
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Dotarea unitatilor de invatamant din Municipiul Focsani cu materiale de instruire și produse cosmetice in vederea asigurarii unui proces educational de calitate, modern si incluziv.
Produse solicitate:
1. Set complet make-up - buc 18
2. Set complet frizerie - buc 18
3. Set complet manichiura - buc 30
4. Set complet pedichiura- buc 6
5. Set complet cosmetic - buc 18
6. Set complet coafor - buc 30
7. Set material sterilizare - buc 18
8. Set aparatura si mobilier laborator estetica - buc 1
Valoare estimata lot 3- 329.550,00 lei exclusiv TVA
Lot 4 Unelte, truse, mașini și utilaje
Los-Nr.: 4
42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke
- realizarea si livrarea echipamentelor la adresa Colegiul tehnic Edmond Nicoalu strada 1 Decembrie 1918 nr.10 Focsani-Vrancea. Livrarea se realizeaza esalonat conform Graficului de furnizare/livrare.
1. Dulap de sablare- buc 1
2. Masina de debitat cu banda - buc 1
3. Masa de trasat -buc - 1
4. Aparat de curatat cu ultrasunete+solutie buc- 1
5. Aparat sudura Mig-mag(butelie,reductor,sarma)-adresabil cnc buc- 1
6. Aparat sudura Tig+ accesorii(butelie,reductor,sarma)-adresabil cnc buc- 1
7. Strung CNC buc- 1
8. Set capete de frezare buc- 1
9. Masina CNC de taiat cu plasma buc -1
10. Kit taiere plasma buc - 2
11. Micrometru digital buc -15
12. Subler digital buc -15
13. Microscop digital buc-2
14. Comparatoare electronice buc -5
15. Stație de lipit cu accesorii buc-15
16. Statie de lipit reglabila buc-20
17. Osciloscop digital cu 2 canale buc-8
18. Statie de lipit cu aer cald buc- 8
19. Generator de semnal buc-8
20. Trusa electronist buc-24
21. Trusa de unelte sertizare buc-24
22. Bormasina coloana de gaurit cablaje buc-6
23. Masina de facut cablaje buc-2
24. Placa de cablaj imprimat buc-200
25. Kit nivel intermediar buc-30
26. Kit rezistori buc-30
27. Set Leduri buc-30
Valoare estimata lot 4 - 329.550,00 lei, exclusiv TVA