Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
MATERIALE SANITARE LD1 2023
Referenznummer der Bekanntmachung: 3963722_2022_PAAPD1375733
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Prin atribuirea acestor materiale sanitare – , autoritatea contractantă urmarește încheierea acordurilor cadru de furnizare și a contractelor subsecvente asociate, în vederea aprovizionării cu materiale sanitare necesare tratării pacienților.
Se va incheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. In intervalul unui an calendaristic se preconizeaza ca se vor incheia un numar estimativ de minim 1 contract subsevent si un numar maxim de 12 contracte subsecvente, frecventa celui mai mare contract subsecvent putand fi incheiat la 12 luni. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in anexa 2 a caietului de sarcini.
Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa. Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achzitiile publice.
Specificatiile tehnice ale fiecarui lot in parte se regasesc in Caietul de sarcini Anexa 1.
Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
13.1 Set terapii continue de supleere renala pentru hemodializa/ hemofiltrare/ hemodiafiltrare - ST 150 – adulti 13.2 Set terapii continue de supleere renala pentru procedurile de purificare a sangelui in starile septice – OXIRIS 13.3 Linie de calciu 13.4 Kit PLASMAFEREZA TPE 2000 - adulti
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
13.1 Set terapii continue de supleere renala pentru hemodializa/ hemofiltrare/ hemodiafiltrare - ST 150 – adulti
UM= SET
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 72
VALOARE MINIMA/36 LUNI=43560.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=87120.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=29040.00
13.2 Set terapii continue de supleere renala pentru procedurile de purificare a sangelui in starile septice – OXIRIS
VALOARE MINIMA/36 LUNI=81720.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=163440.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=54480.00
13.3 Linie de calciu
UM= BUC
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 108
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1980.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=9900.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3300.00
13.4 Kit PLASMAFEREZA TPE 2000 - adulti
UM= KIT
VALOARE MINIMA/36 LUNI=49320.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=147960.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=49320.00
Ace pentru pistol reutilizabil pentru biopsii hepatice
Los-Nr.: 54
LOT 54- Ace pentru pistol reutilizabil pentru biopsii hepatice
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=180
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 720
VALOARE MINIMA/36 LUNI=12240.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=48960.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=16320.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
LOT 21 Leucoplast silk
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=21960
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 29340
VALOARE MINIMA/36 LUNI=83448.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=111492.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=37164.00
23.1 Masca supraglotica I-gel nr.1 buc 23.2 Masca supraglotica I-gel nr.1,5 buc 23.3 Masca supraglotica I-gel nr.2 buc
Los-Nr.: 23
23.1 Masca supraglotica I-gel nr.1 buc
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=108
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 252
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5940.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=13860.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=4620.00
23.2 Masca supraglotica I-gel nr.1,5 buc
23.3 Masca supraglotica I-gel nr.2 buc
12.1 Kit injectomat RMN kit 12.2 Tub conector joasa presiune in T cu supapa, spiralat buc
Los-Nr.: 12
LOT 12
12.1 Kit injectomat RMN kit
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1800
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160
VALOARE MINIMA/36 LUNI=216000.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=259200.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=86400.00
12.2 Tub conector joasa presiune in T cu supapa, spiralat buc
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=5400
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200
VALOARE MINIMA/36 LUNI=162000.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=216000.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=72000.00
3.1 Fixator de sonda de intubatie adulti 3.2 Fixator de sonda de intubatie adulti ptr LMA 3.3 Fixator de sonda de intubatie copii
Los-Nr.: 3
LOT 3
3.1 Fixator de sonda de intubatie adulti
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1620
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2520
VALOARE MINIMA/36 LUNI=48600.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=75600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=25200.00
3.2 Fixator de sonda de intubatie adulti ptr LMA
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=900
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1800
VALOARE MINIMA/36 LUNI=31500.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=63000.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=21000.00
3.3 Fixator de sonda de intubatie copii
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=396
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 792
VALOARE MINIMA/36 LUNI=11880.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=23760.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7920.00
2.1 Fixator de linie intravenoasa copii 2.2 Fixator de linie intravenoasa nou nascuti
Los-Nr.: 2
LOT 2
2.1 Fixator de linie intravenoasa copii
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=28800
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 43200
VALOARE MINIMA/36 LUNI=18720.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28080.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9360.00
2.2 Fixator de linie intravenoasa nou nascuti
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=9000
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18000
VALOARE MINIMA/36 LUNI= 5850.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=11700.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3900.00
Furtun de legatura flacon de aspiratie -sonda de aspiratie
Los-Nr.: 5
LOT 5 Furtun de legatura flacon de aspiratie -sonda de aspiratie
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=180
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1296.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2160.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=720.00
Set steril pentru sonda ecografică
Los-Nr.: 34
LOT 34 Set steril pentru sonda ecografică
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5594.40
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=11188.80
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3729.60
Hartie termica pentru defibrilator Corpuls 3
Los-Nr.: 8
LOT 8 Hartie termica pentru defibrilator Corpuls 3
UM= ROLA
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080
VALOARE MINIMA/36 LUNI=6264.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=10440.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3480.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
LOT 6- Garou
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=612
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1260
VALOARE MINIMA/36 LUNI=3672.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7560.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2520.00
1 1 Fir matase USP 2/0 12 Fir matase USP 3/0
Los-Nr.: 1
LOT 1 CU SUBLOTURILE:
1.1 Fir matase USP 2/0
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=864
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1296
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5184.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7776.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2592.00
1.2 Fir matase USP 3/0
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=432
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 864
VALOARE MINIMA/36 LUNI=2592.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5184.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1728.00
Lame microtom Leica 819 80mm lung x8mm inaltime x 0.25mm grosime 50 buc/cut
Los-Nr.: 15
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1836
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 3672
VALOARE MINIMA/36 LUNI=780300.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1560600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=520200.00
20.1 Lame slefuite 25x76 X1 mm 50 buc/cut cutie 20.2 Lame slefuite 26 x76x1.2 mm cutie
Los-Nr.: 20
20.1 Lame slefuite 25x76 X1 mm 50 buc/cut cutie
UM= CUTIE
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=14760
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18540
VALOARE MINIMA/36 LUNI=118080.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=148320.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=49440.00
20.2 Lame slefuite 26 x76x1.2 mm cutie
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 540
VALOARE MINIMA/36 LUNI=27000.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=40500.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=13500.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
LOT 22- Manusi ortopedice nr.6,5
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 5400
VALOARE MINIMA/36 LUNI=14400.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=21600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7200.00
7.1 Gulere cervicale reglabile pentru adulti 7.2 Gulere cervicale reglabile pentru copii
Los-Nr.: 7
LOT 7
7.1 Gulere cervicale reglabile pentru adulti
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 10800
VALOARE MINIMA/36 LUNI=253800.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=507600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=169200.00
7.2 Gulere cervicale reglabile pentru copii
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2880
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 5040
VALOARE MINIMA/36 LUNI=135360.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=236880.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=78960.00
Lame 24/50 mm,Nr.1(0.13-0.16) cutie/100 buc
Los-Nr.: 16
LOT 16 Lame 24/50 mm,Nr.1(0.13-0.16) cutie/100 buc
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=14940
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18720
VALOARE MINIMA/36 LUNI=71712.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=89856.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=29952.00
Folie izolanta pentru arsi
Los-Nr.: 4
LOT 4- Folie izolanta pentru arsi
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2520
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=4320
VALOARE MINIMA/36 LUNI=25200.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=43200.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=14400.00
Hartie termica 14x11 cm blat original Nihon Kohden Cardiofax S
Los-Nr.: 9
LOT 9 -Hartie termica 14x11 cm blat original Nihon Kohden Cardiofax S
UM= BLAT
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 3600
VALOARE MINIMA/36 LUNI=19584.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=24480.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=8160.00
Kit pentru stripping variceal
Los-Nr.: 14
LOT 14- Kit pentru stripping variceal
VALOARE MINIMA/36 LUNI=18900.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=26460.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=8820.00
24.1 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 1 cu sistem de prindere 24.2 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 2 cu sistem de prindere 24.3 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 3 cu sistem de prindere 24.4 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 4 cu sistem de prindere 24.5 Masca de ventilatie non-inv
Los-Nr.: 24
24.1 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 1 cu sistem de prindere
UM= buc
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5400.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=12600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=4200.00
24.2 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 2 cu sistem de prindere
24.3 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 3 cu sistem de prindere
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=252
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 396
VALOARE MINIMA/36 LUNI=12600.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=19800.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=6600.00
24.4 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 4 cu sistem de prindere
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=324
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1260
VALOARE MINIMA/36 LUNI=16200.00
24.5 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 5 cu sistem de prindere
24.6 Masca de ventilatie non-invaziva nr. 6 cu sistem de prindere
Lame port obiect 25x75x1mm, cutie 50 buc
Los-Nr.: 17
LOT 17 Lame port obiect 25x75x1mm, cutie 50 buc
VALOARE MINIMA/36 LUNI=15120.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=17640.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=5880.00
18.1 Lame metalice ptr laringoscop cu fibra optica 18.2 Lama cu fibra optica pentru intubatii dificile
Los-Nr.: 18
18.1 Lame metalice ptr laringoscop cu fibra optica
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=18
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 36
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1260.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2520.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=840.00
18.2 Lama cu fibra optica pentru intubatii dificile
VALOARE MINIMA/36 LUNI=630.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1260.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=420.00
Lantete pentru teste cutanate alergologice prick
Los-Nr.: 19
LOT 19 Lantete pentru teste cutanate alergologice prick
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1044.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2088.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=696.00
41.1 Punga de organ 800 ml 41.2 Punga de organ 1200 ml
Los-Nr.: 41
41.1 Punga de organ 800 ml
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=360
VALOARE MINIMA/36 LUNI=24300.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=48600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=16200.00
41.2 Punga de organ 1200 ml
30.1 Plosca ptr bolnavi 30.2 Urinare barbati
Los-Nr.: 30
30.1 Plosca ptr bolnavi
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1152.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5760.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1920.00
30.2 Urinare barbati
VALOARE MINIMA/36 LUNI=972.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=4860.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1620.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
LOT 53- Rezervor Paradigm 3 ml
VALOARE MINIMA/36 LUNI=41760.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=125280.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=41760.00
25.1 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt adulti 25.2 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt copii 25.3 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt nou nascuti
Los-Nr.: 25
25.1 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt adulti
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=19800
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 25200
VALOARE MINIMA/36 LUNI=118800.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=151200.00
VALOARERA GARANTIEI DE PARTICIPARE 1%DIN VALOAREA CELUI MAI MARE CTR.SUBSECVENT= 50400.00
25.2 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt copii
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3780
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7560
VALOARE MINIMA/36 LUNI=22680.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=45360.00
VALOARERA GARANTIEI DE PARTICIPARE 1%DIN VALOAREA CELUI MAI MARE CTR.SUBSECVENT= 15120.00
25.3 Masti de oxigen cu dispozitiv de nebularizare pt nou nascuti
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1116
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2700
VALOARE MINIMA/36 LUNI=6696.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=16200.00
VALOARERA GARANTIEI DE PARTICIPARE 1%DIN VALOAREA CELUI MAI MARE CTR.SUBSECVENT= 5400.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
LOT 55- Piesa de gura
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=3600
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5040.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=50400.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=16800.00
Scutece pentru copii nr.4
Los-Nr.: 48
LOT 48- Scutece pentru copii nr.4
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=18000
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=23400
VALOARE MINIMA/36 LUNI=14760.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=19188.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=6396.00
26.1 Manșetă de presiune pentru administrarea rapidă de fluide medicale – capacitate 500 ml 26.2 Manșetă de presiune pentru administrarea rapidă de fluide medicale – capacitate 1000 ml
Los-Nr.: 26
26.1 Manșetă de presiune pentru administrarea rapidă de fluide medicale – capacitate 500 ml
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=72
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=144
VALOARE MINIMA/36 LUNI=20016.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=40032.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=13344.00
26.2 Manșetă de presiune pentru administrarea rapidă de fluide medicale – capacitate 1000 ml
Panza impregnata cu unguent
Los-Nr.: 33
LOT 33 Panza impregnata cu unguent
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1800
VALOARE MINIMA/36 LUNI=3780.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=6300.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2100.00
49.1 Seringa cu ac 2 ml G23*11/4 49.2 Seringa cu ac 5 ML G22 - 11/4 49.3 Seringa cu ac 10 ml G21*11/2 49.4 Seringa cu ac 20 ML G21*11/2 49.5 Seringa preumpluta cu NaCl 0,9%
Los-Nr.: 49
49.1 Seringa cu ac 2 ml G23*11/4
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=439200
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=590400
VALOARE MINIMA/36 LUNI=101016.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=135792.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=45264.00
49.2 Seringa cu ac 5 ML G22 - 11/4
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1242000
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1353600
VALOARE MINIMA/36 LUNI=322920.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=351936.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=117312.00
49.3 Seringa cu ac 10 ml G21*11/2
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1404720
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1534680
VALOARE MINIMA/36 LUNI=449510.40
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=491097.60
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=163699.20
49.4 Seringa cu ac 20 ML G21*11/2
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1350360
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1462320
VALOARE MINIMA/36 LUNI=553647.60
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=599647.60
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=599551.20
49.5 Seringa preumpluta cu NaCl 0,9%
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=7200
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5760.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=11520.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3840.00
27.1 Mandren pentru sonda de intubatie nr.3-3,5 27.2 Mandren pentru sonda de intubatie nr.4-6,5 27.3 Mandren pentru sonda de intubatie nr.7-9
Los-Nr.: 27
27.1 Mandren pentru sonda de intubatie nr.3-3,5
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=792
VALOARE MINIMA/36 LUNI=7128.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=14256.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=4752.00
27.2 Mandren pentru sonda de intubatie nr.4-6,5
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=900
VALOARE MINIMA/36 LUNI=7776.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=5400.00
27.3 Mandren pentru sonda de intubatie nr.7-9
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1332
VALOARE MINIMA/36 LUNI=12960.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=23976.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7992.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
LOT 28- Omnifix 5/10
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=576
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1512
VALOARE MINIMA/36 LUNI=5472.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=14364.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=4788.00
Rezervor Accu chek 3.15 ml
Los-Nr.: 46
LOT 46- Rezervor Accu chek 3.15 ml
VALOARE MINIMA/36 LUNI=47700.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=238500.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=79500.00
35.1 Patura pentru adulti set 10 buc 35.2 Patura pentru copii set 10 buc 35.3 Patura pentru nou nascut set 10 buc
Los-Nr.: 35
35.1 Patura pentru adulti set 10 buc buc
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=918
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1836
VALOARE MINIMA/36 LUNI=55080.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=110160.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=36720.00
35.2 Patura pentru copii set 10 buc buc
VALOARE MINIMA/36 LUNI=10800.00
35.3 Patura pentru nou nascut set 10 buc buc
VALOARE MINIMA/36 LUNI=4320.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=10800.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3600.00
51.1 Sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei set initiere ( pompa, catetere, rezervoare, sistem de insertie a cateterului, transmitator senzori, sistem de insertie a senzorului ) 51.2 Catetere- Consumabile sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare
Los-Nr.: 51
51.1 Sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei set initiere ( pompa, catetere, rezervoare, sistem de insertie a cateterului, transmitator senzori, sistem de insertie a senzorului )
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 30
VALOARE MINIMA/36 LUNI=59841.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=598410.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=199470.00
51.2 Catetere- Consumabile sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 4320
VALOARE MINIMA/36 LUNI=11736.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=140832.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=46944.00
51.3 Rezervoare- Consumabile sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei
VALOARE MINIMA/36 LUNI=4176.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=50112.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=16704.00
51.4 Senzori- Consumabile sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=165
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1650
VALOARE MINIMA/36 LUNI=32241.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=322410.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=107470.00
51.5 Transmitator- Consumabile sisteme de pompe de insulina cu senzori de monitorizare continua a glicemiei
VALOARE MINIMA/36 LUNI=7617.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=76170.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=25390.00
52.1 Sisteme de monitorizare glicemica continua set initiere( tarnsmitator , senzori, dispozitiv de insertie senzor) 52.2 Senzori- Consumabile pentru sisteme de monitorizare continua a glicemiei 52.3 Transmitator- Consumabile pentru sisteme de monitorizare continua a glicemiei
Los-Nr.: 52
52.1 Sisteme de monitorizare glicemica continua set initiere( tarnsmitator , senzori, dispozitiv de insertie senzor)
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 90
VALOARE MINIMA/36 LUNI=16338.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=490140.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=163380.00
52.2 Senzori- Consumabile pentru sisteme de monitorizare continua a glicemiei
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=4950
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=967230.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=322410.00
52.3 Transmitator- Consumabile pentru sisteme de monitorizare continua a glicemiei
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=228510.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=76170.00
Recipient cu capac pentru recoltat urina de UF
Los-Nr.: 45
LOT 45- Recipient cu capac pentru recoltat urina de UF
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=230400
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=349200
VALOARE MINIMA/36 LUNI=103680.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=157140.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=52380.00
Pungi de alimentatie nazo gastrica
Los-Nr.: 40
LOT 40 - Pungi de alimentatie nazo gastrica
CANTIATE MINIMA/36 LUNI= 180
CANTITATEA MAXIMA/36 LUNI= 360
VALOARE MINIMA/36 LUNI=360
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5157.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=10314.00
VALOAREA GARANTIEI DE PARTICIPARE 1% DIN VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBSECVENT= 34.38
Perfuzoare pentru operatii endourologice
Los-Nr.: 36
LOT 36- Perfuzoare pentru operatii endourologice
VALOARE MINIMA/36 LUNI=40554.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=67590.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=22530.00
39.1 Pungi cu evacuare pentru colostoma si ileostoma Postoperator 39.2 Pungi cu evacuare pentru colostoma cu filtru si flansa larga si rotunda
Los-Nr.: 39
39.1 Pungi cu evacuare pentru colostoma si ileostoma Postoperator
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=25200.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=8400.00
39.2 Pungi cu evacuare pentru colostoma cu filtru si flansa larga si rotunda
VALOARE MINIMA/36 LUNI=3600
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=21420.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=30600.00
50.1 Pompa de insulina+ set initiere (cateter+rezervor+ dispozitiv de insertie a cateterului) 50.2 Catetere- Consumabile compatibile cu pompa de insulina 50.3 Rezervoare- Consumabile compatibile cu pompa de insulina
Los-Nr.: 50
50.1 Pompa de insulina+ set initiere (cateter+rezervor+ dispozitiv de insertie a cateterului)
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 60
VALOARE MINIMA/36 LUNI=24699.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=493980.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=164660.00
50.2 Catetere- Consumabile compatibile cu pompa de insulina
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=234720.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=78240.00
50.3 Rezervoare- Consumabile compatibile cu pompa de insulina
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=83520.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=27840.00
38.1 Pipete Pasteur gradate,nesterile 1-3ml 38.2 Pipete Pasteur gradate,nesterile 5-7 ml
Los-Nr.: 38
38.1 Pipete Pasteur gradate,nesterile 1-3ml
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=21600
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=28800
VALOARE MINIMA/36 LUNI=2808.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=3744.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1248.00
38.2 Pipete Pasteur gradate,nesterile 5-7 ml
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=21600
VALOARE MINIMA/36 LUNI=2340.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2808.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=936.00
32.1 Camp absorbant pentru pardoseala 32.2 Chit Absorbant cu Cearceaf de Transfer &Husa brate &Husa pentru suport sustinere cap 32.3 Husă universală, pentru acoperire dispozitive medicale
Los-Nr.: 32
32.1 Camp absorbant pentru pardoseala
32.2 Chit Absorbant cu Cearceaf de Transfer &Husa brate &Husa pentru suport sustinere cap
VALOARE MINIMA/36 LUNI=28800.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=57600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=19200.00
32.3 Husă universală, pentru acoperire dispozitive medicale
VALOARE MINIMA/36 LUNI=18360.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=30600.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=10200.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
LOT 44 Pungi de voma
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36000
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=50400
VALOARE MINIMA/36 LUNI=180000.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=252000.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=84000.00
Rola pentru sterilizare 300 mm x 70 m
Los-Nr.: 47
LOT 47- Rola pentru sterilizare 300 mm x 70 m
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=72
VALOARE MINIMA/36 LUNI=11520.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=23040.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7680.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
LOT 29- Oxygen recovery kit
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2052
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=3024
VALOARE MINIMA/36 LUNI=16416.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=24192.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=8064.00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
LOT 43-Pungi de gheata
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=2160
37.1 Pipeta automata monocanal 500 µL -5000 µl 37.2 Pipeta automata monocanal 100 µl-1000 µl 37.3 Varfuri pentru pipeta automata 500 µL -5000 µl 37.4 Varfuri pentru pipeta automata 100 µl-1000 µl 37.5 Cutie suport pentru varfuri de pipeta cu volum100-1000 µl 37.6 Cutie suport pentru varfuri de pipet
Los-Nr.: 37
37.1 Pipeta automata monocanal 500 µL -5000 µl
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 144
VALOARE MINIMA/36 LUNI=99360.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=198720.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=66240.00
37.2 Pipeta automata monocanal 100 µl-1000 µl
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 180
VALOARE MINIMA/36 LUNI=149040.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=248400.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=82800.00
37.3 Varfuri pentru pipeta automata 500 µL -5000 µl
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 36000
VALOARE MINIMA/36 LUNI=6300.00
37.4 Varfuri pentru pipeta automata 100 µl-1000 µl
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=108000
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 162000
37.5 Cutie suport pentru varfuri de pipeta cu volum100-1000 µl
VALOARE MINIMA/36 LUNI=18000.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=36000.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=12000.00
37.6 Cutie suport pentru varfuri de pipeta cu volum 500- 5000 µl
Hartie EKG tip Fukuda Denshi ECP 7101
Los-Nr.: 10
LOT 10 -Hartie EKG tip Fukuda Denshi ECP 7101
CANTITATE MINIMA/36 LUNI=144
CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 216
VALOARE MINIMA/36 LUNI=979.20
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1468.80
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=489.60
11.1 Plasture steril pentru fixare cu corp absorbant 25x10 11.2 Plasture transparent autoadeziv cu pad absorbant 11.3 Bandaj elastic de fixare,autoadeziv,fara latex min 10 cm 20 m 11.4 Pansament din alginat de calciu min 5x5 cm 11.5 Pansament cu alginat de calciu min 10x10 cm 11.6 Pansament
Los-Nr.: 11
LOT 11
Nr. Crt DENUMIREA PRODUS U.M. CANT minima 36 LUNI / UPU+SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA CANT maxima 36 LUNI / UPU+SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA Preț fara TVA Valoare total minima/ 12 luni UPU + SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA- CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT Valoare total maxima/ 12 luni UPU + SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA-CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT Valoare total minima / 36 luni UPU + SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA- ACORD C ADRU Valoare total maxima / 36 luni UPU + SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA- ACORD CADRU Garantia de participare-1%din valoarea celui mai mare contract subsecvent
11 11.1 Plasture steril pentru fixare cu corp absorbant 25x10 buc 1080 2880 5.00 1800.00 4800.00 5400.00 14400.00
11.2 Plasture transparent autoadeziv cu pad absorbant buc 1080 2880 6.00 2160.00 5760.00 6480.00 17280.00
11.3 Bandaj elastic de fixare,autoadeziv,fara latex min 10 cm 20 m buc 1800 3600 28.00 16800.00 33600.00 50400.00 100800.00
11.4 Pansament din alginat de calciu min 5x5 cm buc 1080 1800 9.00 3240.00 5400.00 9720.00 16200.00
11.5 Pansament cu alginat de calciu min 10x10 cm buc 1080 1800 17.00 6120.00 10200.00 18360.00 30600.00
11.6 Pansament interactiv activat cu min buc5,5 cm diametru buc 1080 1800 20.00 7200.00 12000.00 21600.00 36000.00
11.7 Pansament interactiv activat cu solutie ringer min 10x10 cm buc 1080 1800 40.00 14400.00 24000.00 43200.00 72000.00
11.8 Pansament interactiv pentru 3 zile,activat cu solutie antiseptica min 10x10 buc 720 1080 45.00 10800.00 16200.00 32400.00 48600.00
11.9 Pansament din spuma poliuretanicacu strat de hidrogel min 10x10 cm buc 1080 1800 18.00 6480.00 10800.00 19440.00 32400.00
11.1 Pansament din spuma poliuretanica trisrat min 10x10 buc 1080 1800 19.00 6840.00 11400.00 20520.00 34200.00
11.11 Pansament din spuma poliuretanica tristrat min 20 x20 cm buc 720 1080 55.00 13200.00 19800.00 39600.00 59400.00
11.12 Pansament cu hidrocoloid min 10x10 cm buc 720 1080 23.00 5520.00 8280.00 16560.00 24840.00
11.13 Pansament cu hidrogel cu margine autoadezivamin 7,5x10 cm buc 720 1080 25.00 6000.00 9000.00 18000.00 27000.00
11.14 Pansament cu hidrogel cu margine autoadeziva min 12,5x 12,5 cm buc 720 1080 32.00 7680.00 11520.00 23040.00 34560.00
11.15 Compresa cu unguent neutru si argint min 5x5 buc 1800 2160 5.00 3000.00 3600.00 9000.00 10800.00
11.16 Compresa cu unguent neutru si argint min 10x10 cm buc 1800 2160 10.00 6000.00 7200.00 18000.00 21600.00
11.17 Pansament superabsorbant 8x8 cm buc 36 108 20.00 240.00 720.00 720.00 2160.00
11.18 Pansament superabsorbant 10x20 cm buc 36 108 25.00 300.00 900.00 900.00 2700.00
117780.00 195180.00 353340.00 585540.00 1951.80
Pungă de urină cu port de recoltare
Los-Nr.: 42
LOT 42 - Pungă de urină cu port de recoltare
VALOARE MINIMA/36 LUNI=1440.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28800.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9600.00
Pipete Pasteur de 3 ml sterile
Los-Nr.: 31
LOT 31- Pipete Pasteur de 3 ml sterile
VALOARE MINIMA/36 LUNI=720.00
VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1440.00
VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=480.00