Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4505502_2023_PAAPD1388234
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39830000 Reinigungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Produsele de curățenie sunt necesare pentru desfășurarea activităților didactice și administrative în condiţii eficiente şi la timp, având în vedere că activitățile didactice se desfășoară în majoritate cu prezență fizică a studenților şi a cadrelor didactice în spațiile de învățământ şi cazare, fapt ce implică consumuri mai mari de produse de curățat.Ținând cont de faptul că stocurile de produse de curățenie existente la nivelul Universității din Bucureşti în momentul actual, nu acoperă necesarul de produse utilizate pentru desfăşurarea în bune condiții a activităților de curățenie, se impune achiziționarea unor noi produse.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Prin prezenta se urmareste achiziționarea de produse de curățenie care vor permite asigurarea tuturor proceselor cu privire la efectuarea și întreținerea igienizării in încinta clădirilor si a spațiilor conexe ale Universitãƫii din Bucureşti în conformitate cu programul stabilit și în concordanță cu standardele de calitate.
Cantitățile sunt prevazute în caietul de sarcini.