Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 706234-2023
Rumänien-Tulcea: Molkereierzeugnisse
2023/S 224-706234
Berichtigung
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizarea şi distribuirea de produse lactate, produse de panificaţie si fructe (mere), pentru anii şcolari 2023-2024 si 2024-2025, în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea
Referenznummer der Bekanntmachung: 4321607_2023_PAAPD1434808
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15500000 Molkereierzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Furnizarea şi distribuirea de produse lactate, produse de panificaţie si fructe (mere), pentru anii şcolari 2023-2024 si 2024-2025, în cadrul Programului pentru școli al României în Judeţul Tulcea, pe 3 loturi, din care:
Lotul 1 - Fructe și/sau legume – mere;
Lotul 2 - Lapte și produse lactate - lapte de consum/ UHT si iaurt
Lotul 3 - Produse de panificaţie – corn/baton alternativ cu biscuiți/covrigi uscați, respectiv:
Acordarea gratuită pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special de fructe , lapte şi produse lactate şi produse de panificaţie în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev, în baza Hotărârii Guvernului nr. 652/2023 pentru aprobarea Programului pentru școli al României în perioada 2023 – 2029
1. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 23 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
2. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.