Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 706244-2023
Rumänien-Timișoara: Schneeräumung
2023/S 224-706244
Bekanntmachung vergebener Aufträge
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de servicii: "Prevenirea şi combaterea înzăpezirii drumurilor judeţene" - Zona I și Zona II
Referenznummer der Bekanntmachung: 4358029_2023_PAAPD1429039
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90620000 Schneeräumung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
În baza contractelor subsecvente atribuite confrom acordului cadru, vor fi pestate serviciile de "Prevenirea şi combaterea înzăpezirii drumurilor judeţene” - astfel cum sunt acestea prevăzute în caietul de sarcini (elaborat conform Normativului AND 525-2013), necesare pentru asigurarea desfăşurării traficului rutier în condiţii de siguranţă şi continuitate pe drumurile şi podurile judeţene din jud. Timiş, inclusiv pe perioada de iarnă.
Valoarea totală estimată a serviciior ce urmează a fi prestate, conform cantităților estimate, este de:
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
În baza contractelor subsecvente atribuite confrom acordului cadru, vor fi pestate serviciile de "Prevenirea şi combaterea înzăpezirii drumurilor judeţene” - astfel cum sunt acestea prevăzute în caietul de sarcini (elaborat conform Normativului AND 525-2013), necesare pentru asigurarea desfăşurării traficului rutier în condiţii de siguranţă şi continuitate pe drumurile şi podurile judeţene din jud. Timiş, inclusiv pe perioada de iarnă
Valoare estimată minimă contract subsecvent 2.101.660,00 lei fără TVA.
Valoare estimată maximă contract subsecvent 4.033.260,00 lei fără TVA.
Valoare estimată minimă contract subsecvent 2.101.660,00 lei fără TVA
Valoare estimată maximă contract subsecvent 4.033.260,00 lei fără TVA