II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Miłomłyn w roku 2023 - IV
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.2.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U.z 2022r. poz. 672 z późn.zm.–„Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi do wykonania na terenie Nadleśnictwa Miłomłyn w roku 2023. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1pkt 1) w zw. z art. 129 ust.2 oraz art.132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz.U. z 2022r. poz.1710 ze. zm.- „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Procedura tzn. "procedura odwrócona".
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 7 832 662.09 PLN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet 1 - leśnictwo Draglice
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Draglice w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.– planowany rozmiar prac; Zał. nr2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1.– charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.– zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr2.3.4.– zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr2.4.2.- zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 do SWZ mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał. nr 3 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych zmieniony Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego LP z 19.07.2022r.; Zał. nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 28 lipca 2022 r. w sprawie w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 10 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 15.06.2022 r. w sprawie zatwierdzenia czynności do opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w jednostkach organizacyjnych RDLP w Olsztynie.
Określony w Zał. nr 3.1.do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał.nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3. SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Podana poniżej szacunkowa wartość zamówienia nie zawiera wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP oraz Opcji.
Pakiet 2 - leśnictwa: Tabórz i Sarni Dół
Los-Nr.: 2
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Tabórz i Sarni Dół w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.–planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2.-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Zał.nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych zmieniony Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego LP z 19.07.2022r.; Zał. nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 28 lipca 2022 r. w sprawie w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 10 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 15.06.2022 r. w sprawie zatwierdzenia czynności do opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w jednostkach organizacyjnych RDLP w Olsztynie.
Określony w Zał. nr3.1.do SWZ i w Zał. nr 3.2.do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1.do SWZ i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3.SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r.- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Podana poniżej szacunkowa wartość zamówienia nie zawiera wartości zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7) PZP oraz Opcji.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Ruś w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.–planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2.-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Zał. nr 3.1.„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych zmieniony Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego LP z 19.07.2022r.; Zał. nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 28 lipca 2022 r. w sprawie w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 10 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 15.06.2022 r. w sprawie zatwierdzenia czynności do opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w jednostkach organizacyjnych RDLP w Olsztynie.
Określony w Zał. nr. 3.1. do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3. SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Pakiet 4 - leśnictwo Perskie
Los-Nr.: 4
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Perskie w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.–planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2.-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Zał. nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych zmieniony Decyzją nr 86 Dyrektora Generalnego LP z 19.07.2022r.; Zał. nr 3.2. Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyjęty decyzją nr 47 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 28 lipca 2022 r. w sprawie w sprawie zmiany załącznika do Decyzji nr 10 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie z dnia 15.06.2022 r. w sprawie zatwierdzenia czynności do opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w jednostkach organizacyjnych RDLP w Olsztynie.
Określony w Zał. nr. 3.1. do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr.3.1. do SWZ i Zał. nr3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3. SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r.- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Pakiet 7 - leśnictwo Śródjezierze
Los-Nr.: 5
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Śródjezierze w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.–planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.-szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2.-zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Określony w Zał. nr. 3.1.do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr.3.1.do SWZ i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3. SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r.- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Pakiet 9 - leśnictwa: Bagieńsko, Borsuki
Los-Nr.: 6
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Bagieńsko i Borsuki w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, nasiennictwa, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.–planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1.–charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.–zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2.- zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.
Określony w Zał. nr. 3.1. do SWZ i w Zał. nr 3.2. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr. 3.1. do SWZ i Zał. nr 3.2. do SWZ nie stosuje się. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zasady ogólne realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.3. SWZ. Unormowania, których zobowiązany będzie w szczególności przestrzegać Wykonawca przy realizacji przedmiotu zamówienia opisane zostały w pkt 3.2.SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974r.- Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 z późn. zm.).
Pakiet 10 - leśnictwo Piekło
Los-Nr.: 7
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Piekło w roku 2023. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego wraz z pracami towarzyszącymi wynikające z Zał. nr 2 do SWZ, na który składają się:
Zał. nr 2.1.– planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.– zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.4.1.-informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Zał. nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki.