II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
4 st insamlingsfordon till Luleå Miljöresurs AB
Referenznummer der Bekanntmachung: KLF 2023/1301
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34144511 Müllfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar Luleå Miljöresurs AB behov av nedan insamlingsfordon:
1 st lastväxlande insamlingsfordon
2 st tvåfack-baktömmande insamlingsfordon
1 st spol & sug insamlingsfordon
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 16 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 3
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 3
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144511 Müllfahrzeuge
34144520 Abwassertankwagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Los-Nr.: 2
Los-Nr.: 3
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: KLF 2023/1301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144511 Sopbilar, 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen