II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
LICITATIE DESCHISA MEDICAMENTE DIVERSE NEADJUDECATE 2023-2024
Referenznummer der Bekanntmachung: 4266146/53378/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Penitenciarul-Spital București Jilava intentioneaza sa achiziționeze medicamente diverse pe o perioada de 12 luni, unitatea noastră derulează propria procedură de atribuire și atribuie contracte subsecvente în baza acordurilor-cadru încheiate de către aceasta.
Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru pentru furnizarea de medicamente uz uman cu maxim 3 operatori economici, fara reluarea competitiei. Contractele subsecvente aferente acordurilor-cadru vor fi încheiate de regula trimestrial în funcție de creditele bugetare disponibile, iar plata va fi efectuată în cont de Trezorerie prin OP la 60 de zile.
Primul contract subsecvent și următoarele contractele subsecvente se vor incheia avand in vedere art. 118, alin. 1 lit. a) din Lg 98/2016 cu ofertantul câștigător al acordului-cadru. In cazul in care ofertantul clasat pe primul loc se afla in imposibilitatea de a incheia un nou contract subsecvent din motive justificate, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de achizitiona de la locul 2, respectiv locul 3 din acordul cadru.
Produsele sunt împărțite în loturi pe cantități minime și maxime estimate conform bazei de calcul si anexei nr. 1 la strategia de contractare/documentatia de atribuire.
Livrarea produselor din contractele subsecvente se va face numai pe bază de comanda. Comenzile vor fi transmise de autoritatea contractantă, prin fax sau e-mail iar livrarea se va face periodic in intervalul orar stabilit de comun acord .
Procedura se va finaliza prin semnarea unui de acorduri cadru cu primii trei operatori economici aferente loturilor la care sunt castigatori .
Acordul cadru pentru fiecare lot in parte va fi incheiat cu toti operatorii economici clasati pe locurile aferente numarului maxim de operatori economici mentionat, respectiv 3.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 148
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CANT.MIN. 350 CPR - CANT.MAX. 2800 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
OLMESARTANUM MEDOXOMILUM compr.20mg
Los-Nr.: 157
CANT.MIN. 175 CPR - CANT.MAX. 1400 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 272
CANT.MIN. 375 CPS. - CANT.MAX. 3000 CPS.
NEOSTIGMINI METILSULFAS sol.inj.0,5mg/ml -1ml
Los-Nr.: 5
CANT.MIN. 15 FIOLE - CANT.MAX. 120 FIOLE
IMIPENEMUM + CILASTATINUM pulb.pt.sol.perf. 500mg/500mg
Los-Nr.: 292
CANT.MIN. 188 FLAC. - CANT.MAX. 1500 FLAC.
MOXIFLOXACINUM sol.perf. 400mg/250ml
Los-Nr.: 248
CANT.MIN. 13 FLAC. - CANT.MAX. 100 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 345
CANT.MIN. 750 CPR. - CANT.MAX 6000 CPR.
HALOPERIDOLUM sol.orala 2mg/ml 10ml
Los-Nr.: 348
CANT.MIN. 1025 FLAC. - CANT.MAX 8200 FLAC.
LIDOCAINUM sol.inj. 100mg/10ml
Los-Nr.: 124
CANT.MIN. 50 FIOLE - CANT.MAX. 400 FIOLE
DIHYDROCODEINUM cpr.elib.prel/modif. 90mg
Los-Nr.: 317
CANT.MIN. 70 CPR. - CANT.MAX. 560 CPR.
HIDROXYETYLAMIDONUM sol.perf. 6g /100ml-500ml
Los-Nr.: 100
CANT.MIN. 13 FLAC - CANT.MAX. 100 FLAC
ATORVASTATINUM compr. film. 20mg
Los-Nr.: 103
CANT.MIN. 3750 CPR - CANT.MAX. 30000 CPR
TELITROMICINUM compr. 400mg
Los-Nr.: 288
CANT.MIN. 3 CPR. - CANT.MAX. 20 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 130
CANT.MIN. 375 CPR - CANT.MAX. 3000 CPR
PENTOXIFILINUM compr. film. 400mg
Los-Nr.: 136
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 362
CANT.MIN. 1875 CPR. - CANT.MAX 15000 CPR.
RISPERIDONUM compr.film. 4mg
Los-Nr.: 367
CANT.MIN. 4750 CPR. - CANT.MAX 38000 CPR.
TRIHEXYPHENIDYLUM compr. 2mg
Los-Nr.: 336
CANT.MIN. 5625 CPR. - CANT.MAX 45000 CPR.
COMBINATII - CIPROFLOXACINA + FLUOCINOLON sol.otica 3mg / 0,5mg /ml
Los-Nr.: 408
CANT.MIN. 36 FLAC . - CANT.MAX 285 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 305
CANT.MIN. 750 CPR. - CANT.MAX. 6000 CPR.
FLUTICASONUM FUROATUM spray nazal 27,5mcg/doza
Los-Nr.: 432
CANT.MIN. 25 FLAC. - CANT.MAX 200 FLAC.
NITROGLYCERINUM spray 0,4mg/doza
Los-Nr.: 128
CANT.MIN. 31 FLAC - CANT.MAX.250 FLAC
VACCIN ANTIGRIPAL susp.inj.
Los-Nr.: 457
CANT.MIN. 38 FLAC. - CANT.MAX 300 FLAC.
PPD TUBERCULIN 5 U.I./0.1ml sol.inj.
Los-Nr.: 456
CANT.MIN. 6 FLAC. - CANT.MAX 50 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 137
CANT.MIN. 125 CPR - CANT.MAX. 1000 CPR
CARVEDILOLUM compr. 12,5mg
Los-Nr.: 140
CANT.MIN. 1500 CPR - CANT.MAX. 12000 CPR
COMBINAŢII-SOL RINGER sol. perf. 500 ml
Los-Nr.: 86
CANT.MIN. 225 FLAC - CANT.MAX. 1800 FLAC
ESCITALOPRAMUM compr. 10mg
Los-Nr.: 375
CANT.MIN. 4500 CPR. - CANT.MAX 36000 CPR.
RIVAROXABANUM compr.film.20 mg
Los-Nr.: 79
CANT.MIN 600 CPR - CANT.MAX. 4800 CPR
NATRII CHLORIDUM conc.sol.perf. 5,85% -100ml
Los-Nr.: 102
CANT.MIN. 50 FLAC - CANT.MAX. 400 FLAC
OXYCODONUM cpr.elib.prel/modif. 40mg
Los-Nr.: 321
CANT.MIN. 150 CPR. - CANT.MAX 1200 CPR.
LAMOTRIGINUM compr. 100mg
Los-Nr.: 327
CANT.MIN. 350 CPR. - CANT.MAX 2800 CPR.
FIDAXOMICINUM compr.film. 200mg
Los-Nr.: 278
CANT.MIN. 5 CPR. - CANT.MAX. 40 CPR.
CHLORZOXAZONUM compr. 250mg
Los-Nr.: 219
CANT.MIN. 5250 CPR. - CANT.MAX. 42000 CPR.
MIDAZOLAMUM sol.inj. 5 mg/ml /10 ml
Los-Nr.: 372
CANT.MIN. 25 FIOLE. - CANT.MAX 200 FIOLE.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 377
CANT.MIN. 2625 CPR. - CANT.MAX 21000 CPR.
ACENOCUMAROLUM compr. 4mg
Los-Nr.: 54
CANT.MIN. 600 CPR - CANT.MAX. 4800 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 334
CANT.MIN. 450 CPR. - CANT.MAX 3600 CPR.
COMBINATII - CALCIPOTRIOL / BETAMETAZONA gel 50 mcg/0,5 mg
Los-Nr.: 174
CANT.MIN. 90 TUB. - CANT.MAX. 720 TUB.
COMBINATII - OXIMED spray cutanat
Los-Nr.: 178
CANT.MIN. 19 FLAC. - CANT.MAX. 150 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 303
CANT.MIN. 625 CPR. - CANT.MAX. 5000 CPR.
BENZYLPENICILLINUM pulb.sol.inj. 1mil. UI
Los-Nr.: 257
CANT.MIN. 200 FLAC. - CANT.MAX. 1600 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 240
CANT.MIN. 113 CPS. - CANT.MAX. 900 CPS.
PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS compr. 20mg
Los-Nr.: 129
CANT.MIN. 263 CPR - CANT.MAX. 2100 CPR
MORPHYNUM cpr.elib.prel/modif. 20mg
Los-Nr.: 319
CANT.MIN. 113 CPR. - CANT.MAX 900 CPR.
AMISULPRIDUM compr. 200mg
Los-Nr.: 344
CANT.MIN. 375 CPR. - CANT.MAX 3000 CPR.
RISPERIDONUM compr.film. 2mg
Los-Nr.: 351
CANT.MIN. 5000 CPR. - CANT.MAX 40000 CPR.
SAXAGLIPTINUM / METFORMINUM) compr. 2,5/1000 mg
Los-Nr.: 19
CANT.MIN. 750 CPR - CANT.MAX. 6000 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 285
CANT.MIN. 300 CPR. - CANT.MAX. 2400 CPR.
LEVOFLOXACINUM sol.inj/perf 5mg/ml -100ml
Los-Nr.: 286
CANT.MIN. 10 FLAC. - CANT.MAX. 80 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 291
CANT.MIN. 163 CPR. - CANT.MAX. 1300 CPR.
IPRATROPII BROMIDUM sol.inhal. 20mcg/doza
Los-Nr.: 404
CANT.MIN. 9 FLAC . - CANT.MAX 75 FLAC.
GLUCOSUM sol.inj. 33% 10ml
Los-Nr.: 95
CANT.MIN. 25 FLAC - CANT.MAX. 200 FLAC
INSULINUM ASPART-NOVORAPID PENFILL susp.inj. 100U/ml-cartus 3 ml
Los-Nr.: 31
CANT.MIN. 38 FLAC - CANT.MAX. 300 FLAC
DIGOXINUM sol.inj. 0.25mg/ml 2ml
Los-Nr.: 118
MINOXIDILUM sol.cutanata 5%
Los-Nr.: 200
PODOPHYLLOTOXINUM sol.cutanata 0,5%
Los-Nr.: 201
CANT.MIN. 6 FLAC. - CANT.MAX. 50 FLAC.
LERCANIDIPINUM compr. film. 10mg
Los-Nr.: 142
CANT.MIN. 450 CPR - CANT.MAX. 3600 CPR
COLECALCIFEROLUM compr. 1000 UI
Los-Nr.: 39
CANT.MIN. 1875 CPR. - CANT.MAX. 15000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 391
CANT.MIN. 350 CPS. - CANT.MAX 2800 CPS.
SITAGLIPTINUM / METFORMINUM compr. 50/1000 mg
Los-Nr.: 20
CANT.MIN. 800 CPR - CANT.MAX. 6400 CPR
FURAZOLIDONUM compr. 100mg
Los-Nr.: 265
CHLORQUINALDOLUM compr.100mg
Los-Nr.: 234
CANT.MIN. 188 DRAJ. - CANT.MAX. 1500 DRAJ.
TRIMETAZIDINUM compr. film. 35mg
Los-Nr.: 113
CANT.MIN. 1125 CPR - CANT.MAX. 9000 CPR
MEROPENEMUM pulb.sol.inj/perf. 1g
Los-Nr.: 267
CANT.MIN. 300 FLAC. - CANT.MAX. 2400 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 339
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 341
CANT.MIN. 18750 CPR. - CANT.MAX 150000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 395
CANT.MIN. 2250 CPR. - CANT.MAX 18000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 414
CANT.MIN. 16 TUB . - CANT.MAX 128 TUB.
COLECALCIFEROLUM compr. 500 UI
Los-Nr.: 38
COMBINATII - SACUBITRILUM+VALSATRANUM compr.49 mg/51mg
Los-Nr.: 155
CANT.MIN. 108 CPR - CANT.MAX. 860 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 306
CANT.MIN. 225 CPS. - CANT.MAX. 1800 CPS.
VALGANCICLOVIRUM compr.film. 450mg
Los-Nr.: 308
CANT.MIN. 113 CPR. - CANT.MAX. 900 CPR.
VILDAGLIPTINUM / METFORMINUM compr. 50/1000 mg
Los-Nr.: 21
CEFOTAXIMUM pulb.pt.sol.inj./perf. 1g
Los-Nr.: 244
CANT.MIN. 160 FLAC. - CANT.MAX. 1280 FLAC.
AMOXICILINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 875mg+125mg compr.film. 1000mg
Los-Nr.: 252
TOBRAMYCINUM sol.oft. 0,3%
Los-Nr.: 423
CANT.MIN. 33 FLAC. - CANT.MAX 265 FLAC.
SPIRAMYCINUM compr.film. 3 mil. UI
Los-Nr.: 280
HEPARINUM sol. inj. 5000UI/ml 5ml
Los-Nr.: 74
CANT.MIN. 38 FLC - CANT.MAX. 300 FLC
CYANOCOBALAMINUM sol. inj. 1000μg/ml
Los-Nr.: 82
CANT.MIN. 275 FIOLE - CANT.MAX. 2200 FIOLE
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 330
CANT.MIN. 1163 CPS. - CANT.MAX 9300 CPS.
METHOTREXATUM compr. 2,5mg
Los-Nr.: 311
CANT.MIN. 500 CPR. - CANT.MAX. 4000 CPR.
ANAKINRA sol. inj. 150mg/ml ser. preumpluta 0.67ml
Los-Nr.: 310
CANT.MIN. 61 FIOLE. - CANT.MAX. 490 FIOLE.
COMBINATII - DIPROGENTA unguent
Los-Nr.: 190
CANT.MIN. 144 TUB. - CANT.MAX. 1150 TUB.
NEOSTIGMINI BROMIDUM compr. 15mg
Los-Nr.: 6
CANT.MIN. 38 CPR. - CANT.MAX, 300 CPR.
COMBINATII –VITAMINA A + D2 cps.
Los-Nr.: 45
CANT.MIN. 188 CPS - CANT.MAX 1500 CPS
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 436
METOPROLOLUM sol.inj.i.v/perf. 5mg/5ml
Los-Nr.: 150
CANT.MIN. 8 FIOLE - CANT.MAX. 60 FIOLE
QUETIAPINUM compr. 400 mg
Los-Nr.: 357
CANT.MIN. 3750 CPR. - CANT.MAX 30000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 352
CANT.MIN. 8500 CPR. - CANT.MAX 68000 CPR.
ZUCLOPENTIXOL compr.film. 10mg
Los-Nr.: 353
RISPERIDONUM compr.film. 3mg
Los-Nr.: 366
CANT.MIN. 6000 CPR. - CANT.MAX 48000 CPR.
DEXKETOPROFENUM compr.25mg
Los-Nr.: 207
CANT.MIN. 1500 CPR. - CANT.MAX. 12000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 304
CANT.MIN. 88 CPR. - CANT.MAX. 700 CPR.
VALACYCLOVIRUM compr.film. 500mg
Los-Nr.: 307
CANT.MIN. 188 CPR. - CANT.MAX. 1500 CPR.
CEFPODOXIMUM compr. 200mg
Los-Nr.: 246
CARBAMAZEPINUM compr. 400mg
Los-Nr.: 324
CANT.MIN. 6250 CPR. - CANT.MAX 50000 CPR.
RIVAROXABANUM compr.film.15 mg
Los-Nr.: 78
CANT.MIN. 525 CPR - CANT.MAX. 4200 CPR
DICLOFENACUM sol.oft. 0,1%
Los-Nr.: 428
CANT.MIN. 18 FLAC. - CANT.MAX 140 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 340
CANT.MIN. 1125 CPR. - CANT.MAX 9000 CPR.
MINOXIDILUM sol.cutanata 2%
Los-Nr.: 199
CANT.MIN. 17 FLAC. - CANT.MAX. 135 FLAC.
DEXAMETHASONUM compr. 20mg
Los-Nr.: 225
CANT.MIN. 375 CPR. - CANT.MAX. 3000 CPR.
ZUCLOPENTHIXOLUM sol.inj.50mg/ml -1ml
Los-Nr.: 368
CANT.MIN. 50 FIOLE. - CANT.MAX 400 FIOLE.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 171
CANT.MIN. 138 TUB. - CANT.MAX. 1100 TUB.
DIAZEPAMUM sol.inj. 10mg/2ml
Los-Nr.: 342
CANT.MIN. 1000 FIOLE. - CANT.MAX 8000 FIOLE.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 297
CANT.MIN. 250 CPS. - CANT.MAX. 2000 CPS.
CLOTRIMAZOLUM compr.vaginale 100mg
Los-Nr.: 221
TINIDAZOLUM compr. 500 mg
Los-Nr.: 453
VACCIN TETANIC ADSORBIT susp.inj.
Los-Nr.: 455
ROSUVASTATINUM compr film.10mg
Los-Nr.: 107
CANT.MIN. 3000 CPR - CANT.MAX. 24000 CPR
MIRTAZAPINUM compr. 30 mg
Los-Nr.: 376
CANT.MIN. 3000 CPR. - CANT.MAX 24000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 131
PYRIDOXINUM compr. 250 mg
Los-Nr.: 50
CANT.MIN. 3000 CPR - CANT.MAX, 24000 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 156
CANT.MIN. 206 CPR - CANT.MAX. 1650 CPR
BENZATINI BENZYLPENICILLINUM pulb.sol.inj. 1,2mil. UI
Los-Nr.: 256
CANT.MIN. 44 FLAC. - CANT.MAX. 350 FLAC.
LEVOFLOXACINUM compr. 500mg
Los-Nr.: 269
CANT.MIN. 875 CPR. - CANT.MAX. 7000 CPR.
COMBINATII - CALCIPOTRIOL / BETAMETAZONA unguent 50 mcg/0,5 mg
Los-Nr.: 175
CANT.MIN. 86 TUB. - CANT.MAX. 690 TUB.
SULODEXIDUM sol.inj. 600ULS/2ml
Los-Nr.: 80
CANT.MIN. 75 FIOLE - CANT.MAX. 600 FIOLE
HALOPERIDOLUM sol.inj. 5mg/ml 1ml
Los-Nr.: 347
CANT.MIN. 875 FIOLE. - CANT.MAX 7000 FIOLE.
COMBINATII -TOBRAMYCINUM + DEXAMETAZONUM sol.oft. 3 mg/1 mg/ml
Los-Nr.: 420
POSACONAZOLUM compr.100mg
Los-Nr.: 298
CANT.MIN. 30 CPR. - CANT.MAX. 240 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 301
CANT.MIN. 350 CPR. - CANT.MAX. 2800 CPR.
COMBINATII - ERITROMICINA + ACETAT DE ZINC susp.cutanata 40mg/12mg/ml
Los-Nr.: 183
CANT.MIN. 38FLAC. - CANT.MAX. 300 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 133
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 442
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 105
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM compr. 75mg
Los-Nr.: 55
CANT.MIN. 3750 CPR - CANT.MAX 30000 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 275
CANT.MIN. 150 CPS. - CANT.MAX. 1200 CPS.
DILTIAZEMUM compr. film. 60mg
Los-Nr.: 149
CANT.MIN. 188 CPR - CANT.MAX. 1500 CPR
GLUCOSUM sol. perf. 5% 500ml
Los-Nr.: 88
CANT.MIN. 375 FLAC - CANT.MAX. 3000 FLAC
METOPROLOLUM compr. 100mg
Los-Nr.: 143
CANT.MIN. 1875 CPR - CANT.MAX. 15000 CPR
CILOSTAZOLUM compr. 100mg
Los-Nr.: 66
COMBINATII -DUAC gel 10 mg/g+30 mg/g
Los-Nr.: 192
CANT.MIN. 25 TUB. - CANT.MAX. 200 TUB.
AZITHROMYCINUM compr. 500 mg
Los-Nr.: 249
CANT.MIN. 450 CPR. - CANT.MAX. 3600 CPR.
PIRACETAMUM sol.inj. 1g/5ml
Los-Nr.: 387
CANT.MIN. 150 FIOLE. - CANT.MAX 1200 FIOLE.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
MOXIFLOXACINUM sol.oft. 0,5%
Los-Nr.: 416
CANT.MIN. 12 FLAC . - CANT.MAX 95 FLAC.
COMBINATII - ASPACARDIN compr.
Los-Nr.: 37
CANT.MIN. 2625 CPR - CANT.MAX. 21000 CPR
TOCILIZUMAB sol.inj. 400mg /20 ml
Los-Nr.: 312
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 191
CANT.MIN. 45 PLIC. - CANT.MAX. 360 PLIC.
CLARITHROMYCINUM compr.film. 500mg
Los-Nr.: 259
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 173
CANT.MIN. 38 TUB. - CANT.MAX. 300 TUB.
OXYCODONUM cpr.elib.prel/modif. 20mg
Los-Nr.: 315
CANT.MIN. 75 CPR. - CANT.MAX. 600 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 338
CANT.MIN. 4250 CPR. - CANT.MAX 34000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 165
CANT.MIN. 74 TUB. - CANT.MAX. 590 TUB.
COMBINATII - CLORAMFENICOL + FLUOCINOLON + LIDOCAINA sol.otica 0,5% / 0,05% / 1%
Los-Nr.: 409
CANT.MIN. 38 FLAC . - CANT.MAX 300 FLAC.
COMBINATII - EXTRAVERAL compr.
Los-Nr.: 369
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 217
CEFUROXIMUM pulb.sol.inj. 750mg
Los-Nr.: 237
CANT.MIN. 150 FLAC. - CANT.MAX. 1200 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 393
CANT.MIN. 6188 CPR. - CANT.MAX 49500 CPR.
ACIDUM ASCORBICUM sol.inj. 500 mg/5ml
Los-Nr.: 43
CANT.MIN. 225 FIOLE - CANT.MAX 1800 FIOLE
CLOMIPRAMINUM compr. 25mg
Los-Nr.: 381
CANT.MIN. 338 CPR. - CANT.MAX 2700 CPR.
ACETYLCISTEINUM sol.inj. 300 mg/3 ml
Los-Nr.: 443
CANT.MIN. 38 FIOLE. - CANT.MAX 300 FIOLE.
INSULINUM DETEMIR-LEVEMIR susp.inj. 100U/ml-cartus 3 ml
Los-Nr.: 28
CANT.MIN. 45 FLAC. - CANT.MAX. 360 FLAC
PARACETAMOLUM sol.perf. 10mg/ml 100ml
Los-Nr.: 93
CANT.MIN. 63 FLAC - CANT.MAX. 500 FLAC
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 454
CANT.MIN. 118 CPS. - CANT.MAX 1500 CPS.
DALTEPARINUM sol. inj. 5000 UI/ml 0,2ml
Los-Nr.: 69
CANT.MIN. 75 SER. PREUM. - CANT.MAX . 600 SER. PREUM.
NICERGOLINUM cpr.film. 30mg
Los-Nr.: 135
CANT.MIN. 863 CPR - CANT.MAX. 6900 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 251
CANT.MIN. 3250 CPS. - CANT.MAX. 26000 CPS.
CEFOPERAZONUM pulb.sol.inj. 1g
Los-Nr.: 243
CANT.MIN. 138 FLAC. - CANT.MAX. 1100 FLAC.
AZATHIOPRINUM cpr. film. 50mg
Los-Nr.: 309
NEFOPAMUM sol.inj.20mg/2ml
Los-Nr.: 320
CANT.MIN. 94 FIOLE. - CANT.MAX 750 FIOLE.
CEFUROXIMUM compr.film. 500mg
Los-Nr.: 258
CANT.MIN. 1025 CPR. - CANT.MAX. 8200 CPR.
DEXPANTENOLUM gel.oft. 5%
Los-Nr.: 427
CANT.MIN. 16 TUB. - CANT.MAX 125 TUB.
ACIDUM AZELAICUM crema 20%
Los-Nr.: 179
CANT.MIN. 31 TUB. - CANT.MAX. 250 TUB.
COMBINAŢII -TRIDERM crema
Los-Nr.: 177
CANT.MIN. 150 TUB. - CANT.MAX. 1200 TUB.
VORICONAZOLUM compr.film. 200mg
Los-Nr.: 299
DEXPANTHENOLUM crema 50mg/g
Los-Nr.: 195
CANT.MIN. 24 TUB. - CANT.MAX. 190 TUB.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 197
CEFTAZIDINUM pulb.sol.inj. 1g
Los-Nr.: 254
CANT.MIN. 263 FLAC. - CANT.MAX. 2100 FLAC.
CEFTRIAXONUM pulb.sol.inj. 1g
Los-Nr.: 255
CANT.MIN. 938 FLAC. - CANT.MAX. 7500 FLAC.
ACIDUM ASCORBICUM sol.inj. 750 mg/5ml
Los-Nr.: 33
CANT.MIN. 150 FIOLE - CANT.MAX. 1200 FIOLE
COMBINATII - TRAVOCORT crema 10mg/1mg/g
Los-Nr.: 168
CANT.MIN. 35 TUB. - CANT.MAX. 280 TUB.
NAPHAZOLINUM sol.oft. 0,03%
Los-Nr.: 429
CANT.MIN. 21 FLAC. - CANT.MAX 165 FLAC.
TETRYZOLINUM sol.oft. 0,05%
Los-Nr.: 422
CANT.MIN. 19 FLAC. - CANT.MAX 150 FLAC.
CLOPIDOGRELUM compr. 75mg
Los-Nr.: 61
CANT.MIN. 2250 CPR - CANT.MAX. 18000 CPR
NATRII CHLORIDUM solv.pt.uz.parenteral 0,9%- 10 ml
Los-Nr.: 97
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 214
CANT.MIN. 3125 CPR. - CANT.MAX. 25000 CPR.
ERTAPENEMUM pulb.sol.perf. 1g
Los-Nr.: 283
CANT.MIN. 35 FLAC. - CANT.MAX. 280 FLAC.
DAPTOMYCINUM pulb.sol.inj/perf. 500mg
Los-Nr.: 284
CANT.MIN. 3 FLAC. - CANT.MAX. 20 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 172
CANT.MIN. 100 TUB. - CANT.MAX. 800 TUB.
INSULINE UMANE-INSULATARD FLEXPEN susp.inj. 100U/ml
Los-Nr.: 29
CANT.MIN. 30 FLAC - CANT.MAX. 240 FLAC
ENOXAPARINUM sol. inj. 6000UI/0,6ml
Los-Nr.: 63
CANT.MIN. 375 SER.PREUM - CANT.MAX 3000 SER.PREUM
GENTAMICINUM sol.inj. 80mg/2ml
Los-Nr.: 266
CANT.MIN. 75 FIOLE. - CANT.MAX. 600 FIOLE.
CLOTRIMAZOLUM sol.cutanata 1%
Los-Nr.: 182
CANT.MIN. 29 FLAC. - CANT.MAX. 230 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 343
CANT.MIN. 11250 CPR. - CANT.MAX 90000 CPR.
ACETAZOLAMIDUM compr.250mg
Los-Nr.: 410
CANT.MIN. 188 CPR . - CANT.MAX 1500 CPR.
COMBINATII - ACLIDINIUM BROMIDUM + FORMOTEROLUM pulb.inhal. 340/12 mcg - 60 doze
Los-Nr.: 400
CANT.MIN. 23 FLAC . - CANT.MAX 185 FLAC.
KALII CHLORIDUM conc.sol. perf. 150mg/ml-10 ml
Los-Nr.: 89
CANT.MIN. 125 FLAC - CANT.MAX. 1000 FLAC
TOBRAMYCINUM ung.oft. 0,3%
Los-Nr.: 424
CANT.MIN. 24 TUB. - CANT.MAX 195 TUB.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 212
CANT.MIN. 75 TUB. - CANT.MAX. 600 TUB.
TRAVOPROSTUM sol.oft. 0,003%
Los-Nr.: 417
CANT.MIN. 8 FLAC . - CANT.MAX 60 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 354
CANT.MIN. 3500 CPR. - CANT.MAX 28000 CPR.
OLANZAPINUM sol.inj.10 mg
Los-Nr.: 363
AMPICILINUM pulb.sol.inj. 500 mg
Los-Nr.: 231
CANT.MIN. 50 FLAC. - CANT.MAX. 400 FLAC.
APA DISTILATA solv.pt.uz.parenteral - 10ml
Los-Nr.: 96
CANT.MIN. 38 FIOLE - CANT.MAX. 300 FIOLE
ALFUZOSINUM compr.film. 10mg
Los-Nr.: 220
CANT.MIN. 150 CPR. - CANT.MAX. 1200 CPR.
PHENOXYMETHYLPENICILLINUM compr. 1.000.000 UI
Los-Nr.: 233
CANT.MIN. 1125 CPR. - CANT.MAX. 9000 CPR.
FLUCONAZOLUM sol.perf.2mg/ml 100ml
Los-Nr.: 296
CANT.MIN. 15 FLAC. - CANT.MAX. 120 FLAC.
ARIPIPRAZOLUM sol.inj. elib.prel.400mg
Los-Nr.: 360
CANT.MIN. 3 FLAC. - CANT.MAX 24 FLAC.
SITAGLIPTINUM compr.100mg
Los-Nr.: 18
NETILMICINUM sol.oft. 0.3%
Los-Nr.: 430
CANT.MIN. 12 FLAC. - CANT.MAX 95 FLAC.
NATRII CHLORIDUM solv.pt.uz.parenteral 0,9%- 250 ml
Los-Nr.: 92
CANT.MIN. 188 FLAC - CANT.MAX. 1500 FLAC
IVERMECTINUM crema 10mg/g
Los-Nr.: 198
CANT.MIN. 11 TUB. - CANT.MAX. 85 TUB.
COMBINATII - CLORAMPHENICOLUM + BETHAMETASONUM sol.oft. 2 mg/5 mg/ml
Los-Nr.: 425
COMBINAŢII - SINUPRET compr.
Los-Nr.: 435
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 247
QUETIAPINUM compr. 200 mg
Los-Nr.: 356
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 147
CIPROFLOXACINUM sol.oft. 0,3%
Los-Nr.: 418
CANT.MIN. 53 FLAC . - CANT.MAX 420 FLAC.
METFORMINUM compr. 1000mg
Los-Nr.: 25
CANT.MIN. 7500 CPR - CANT.MAX. 60000 CPR
ALPRAZOLAMUM compr. 0,5mg
Los-Nr.: 337
CANT.MIN. 5250 CPR. - CANT.MAX 42000 CPR.
GRANISETRONUM sol.inj. 3mg
Los-Nr.: 2
CANT.MIN.113 FIOLE - CANT.MAX.900 FIOLE
ACID OMEGA-3-ESTERI ETILICI caps.1000mg
Los-Nr.: 104
CANT.MIN. 1875 CPS - CANT.MAX. 15000 CPS
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 380
ACID THIOCTICUM - compr. 600 mg
Los-Nr.: 397
FOSFOMYCINUM pulb.susp. 3g
Los-Nr.: 279
CANDESARTANUM CILEXETIL compr. 16mg
Los-Nr.: 154
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
CANT.MIN. 188 CPS - CANT.MAX. 1500 CPS
DABIGATRANUM ETEXILATUM cps. 110 mg
Los-Nr.: 67
CANT.MIN. 338 CPS - CANT.MAX. 2700 CPS
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 447
CANT.MIN. 1500 CPS. - CANT.MAX 12000 CPS.
RIVAROXABANUM compr.film.10 mg
Los-Nr.: 77
CANT.MIN. 375 CPR - CANT.MAX 3000 CPR
AMPICILINUM pulb.sol.inj. 1 g
Los-Nr.: 230
CANT.MIN. 125 FLAC. - CANT.MAX. 1000 FLAC.
LIDOCAINUM sol.inj. 40mg/2ml
Los-Nr.: 115
CANT.MIN. 125 FIOLE - CANT.MAX. 1000 FIOLE
NATRII CHLORIDUM sol.perf. 0.9% fl 500ml
Los-Nr.: 91
CANT.MIN. 625 FLAC - CANT.MAX. 5000 FLAC
DIFENHIDRAMINA gel 20 mg/g
Los-Nr.: 185
CANT.MIN. 19 TUB . - CANT.MAX. 150 TUB.
FERRI CARBOXYMALTOSUM sol. inj. 50 mg/ml- 10ml
Los-Nr.: 84
CANT.MIN. 10 FIOLE - CANT.MAX. 80 FIOLE
FENTANYLUM plast.transderm. 25 µg/h
Los-Nr.: 313
CANT.MIN. 38 PLAST. - CANT.MAX. 300 PLAST.
SULTAMICILLINUM compr. 375 mg
Los-Nr.: 281
FLUTICASONUM PROPIONAT pulb.inhal.250mcg/doza
Los-Nr.: 402
CANT.MIN. 11 FLAC . - CANT.MAX 85 FLAC.
TEICOPLANINUM pulb.sol.inj. 400mg
Los-Nr.: 287
METRONIDAZOLUM compr. 500mg
Los-Nr.: 235
FELODIPINUM compr. film. 10mg
Los-Nr.: 141
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 145
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 216
CANT.MIN. 81 TUB. - CANT.MAX. 650 TUB.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 274
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
CANT.MIN. 450 CPS - CANT.MAX. 3600 CPS
COMBINATII - PIROXICAM + CICLOBENZAPRINA + LIDOCAINA gel 5 mg/5 mg/20 mg/g
Los-Nr.: 206
CANT.MIN. 131 TUB. - CANT.MAX. 1050 TUB.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 374
NAFTIFINUM sol.cutanata 1%
Los-Nr.: 166
CANT.MIN. 53 FLAC. - CANT.MAX. 420 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
COMBINAŢII -TRIDERM unguent
Los-Nr.: 194
CIPROFLOXACINUM compr.film. 500mg
Los-Nr.: 261
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
CANT.MIN. 75 CPR. - CANT.MAX.600 CPR.
EXENATIDUM sol.inj. 10μg/doza -pen preumplut
Los-Nr.: 12
CANT.MIN. 13 FLC - CANT.MAX. 100 FLC
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 300
COMBINATII - KANAMYCINUM + HYDROCORTISONUM ung.oft. 5 mg/10 mg/g
Los-Nr.: 426
CANT.MIN. 13 TUB. - CANT.MAX 105 TUB.
CEFPODOXIMUM compr. 100mg
Los-Nr.: 245
CANT.MIN. 325 CPR. - CANT.MAX. 2600 CPR.
DIHYDROCODEINUM cpr.elib.prel/modif. 60mg
Los-Nr.: 316
TIOTROPIUM sol.inhal. 2,5mcg/doza
Los-Nr.: 406
CANT.MIN. 29 FLAC . - CANT.MAX 230 FLAC.
COMBINATII - FENAZONA + LIDOCAINA sol.otica 45,5mg/11,4 mg/ml
Los-Nr.: 407
CANT.MIN. 46 FLAC . - CANT.MAX 365 FLAC.
ACICLOVIRUM ung.oft. 30mg/g
Los-Nr.: 411
CANT.MIN. 11 TUB . - CANT.MAX 85 TUB.
MOMETASONUM spray nazal 50mcg/doza
Los-Nr.: 433
CANT.MIN. 31 FLAC. - CANT.MAX 250 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 439
COMBINATII- MILGAMMA N cps.
Los-Nr.: 40
CANT.MIN. 6250 CPS CANT.MIN. 50000 CPS
APIXABANUM compr.film. 5 mg
Los-Nr.: 58
CANT.MIN. 900 CPR - CANT.MAX. 7200
CIPROFLOXACINUM conc.sol.perf. 100mg/10ml
Los-Nr.: 232
CANT.MIN. 38 FLAC. - CANT.MAX. 300 FLAC.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 238
CANT.MIN. 500 CPS. - CANT.MAX. 4000 CPS.
ARIPIPRAZOLUM compr.film. 10mg
Los-Nr.: 358
CANT.MIN. 1600 CPR. - CANT.MAX 12800 CPR.
NADROPARINUM sol. inj. 5700 UI/ml 0,6ml
Los-Nr.: 76
CANT.MIN. 175 SER PREUM - CANT.MAX. 1400 SER PREUM
COMBINATII - TERGYNAN compr.vaginale
Los-Nr.: 223
RAMIPRILUM compr. film. 5mg
Los-Nr.: 158
EPINEPHRINUM sol.inj. 1mg/ml
Los-Nr.: 112
ISOSORBIDI MONONITRAS compr. 40mg
Los-Nr.: 125
TELMISARTANUM compr. 80mg
Los-Nr.: 159
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 170
METHYLPREDNISOLONUM crema 1%
Los-Nr.: 188
CANT.MIN. 40 TUB . - CANT.MAX. 320 TUB.
HEXETIDINUM spray bucofaringian 0.2%
Los-Nr.: 448
CANT.MIN. 16 FLAC. - CANT.MAX 125 FLAC.
COMBINATII - ACID FUSIDIC / HIDROCORTIZON crema 20mg/10mg / g
Los-Nr.: 176
CANT.MIN. 181 TUB. - CANT.MAX. 1450 TUB.
GANCICLOVIRUM gel oft. 1,5mg/g
Los-Nr.: 412
CANT.MIN. 9 TUB . - CANT.MAX 70 TUB.
COMBINATII - ENSTILUM spuma cut. 50 mcg/0,5 mg/g
Los-Nr.: 193
CANT.MIN. 23 TUB. - CANT.MAX. 180 TUB.
AZITHROMYCINUM liof.sol.perf. 500 mg
Los-Nr.: 242
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 151
CANT.MIN. 300 CPR - CANT.MAX. 2400 CPR
RISPERIDONUM compr.film. 1mg
Los-Nr.: 350
METHYLPREDNISOLONUM compr. 32mg
Los-Nr.: 226
CANT.MIN. 250 CPR. - CANT.MAX. 2000 CPR.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 333
CANT.MIN. 225 CPR. - CANT.MAX 1800 CPR.
ARIPIPRAZOLUM sol.inj. 7.5 mg /ml-1,3ml
Los-Nr.: 359
MELOXICAMUM compr. film. 7,5mg
Los-Nr.: 213
TICAGRELOR compr.film.90 mg
Los-Nr.: 59
CANT.MIN. 1075 CPR - CANT.MAX. 8600 CPR
ACENOCUMAROLUM compr. 2mg
Los-Nr.: 60
CANT.MIN 375 CPR - CANT.MAX. 3000 CPR
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
CANT.MIN.188 CPR. - CANT.MAX. 1500 CPR.
VERAPAMILUM compr. film. 40mg
Los-Nr.: 152
CANT.MIN. 225 CPR - CANT.MAX. 1800 CPR
COMBINATII-NEUROMULTIVIT draj.
Los-Nr.: 49
CANT.MIN. 15000 DRAJ - CANT.MAX. 120000 DRAJ
COMBINATII- MILGAMMA NA sol.inj.-1ml
Los-Nr.: 47
CANT.MIN. 625 FIOLE - CANT.MAX. 5000 FIOLE
MAGNESII OROTAS compr.500mg
Los-Nr.: 48
CANT.MIN. 1563 CPR - CANT.MAX. 12500 CPR
AMLODIPINUM compr. film. 5mg
Los-Nr.: 138
COMBINATII - NAPROXEN + ESOMEPRAZOL compr.500mg/20mg
Los-Nr.: 205
AMOXICILINUM + ACIDUM CLAVULANICUM pulb.sol.inj/perf. 1,2g
Los-Nr.: 228
CANT.MIN. 113 FLAC. - CANT.MAX. 900 FLAC.
ACIDUM ASCORBICUM compr.eferv.1000 mg
Los-Nr.: 44
CANT.MIN. 250 CPR - CANT.MIN. 2000 CPR
CARBAMAZEPINUM compr. 200mg
Los-Nr.: 322
HEPARINUM sol. inj. 5000UI/ml 1ml
Los-Nr.: 73
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 250
CANT.MIN. 3750 CPS. - CANT.MAX. 30000 CPS.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 270
CANT.MIN. 5000 CPS. - CANT.MAX. 40000 CPS.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
CANT.MIN. 150 CPR - CANT.MAX. 1200 CPR
MANITOLUM sol. perf. 20% 250ml
Los-Nr.: 90
COMBINATII-FARCOVIT B12 cps.
Los-Nr.: 8
CANT.MIN. 7500 CPS - CANT.MAX. 60000 CPS
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
COMBINATII - BETAMETHASONUM + ACIDUM SALICYILICUM ung. 0,64 mg + 30 mg/g
Los-Nr.: 161
DAPAGLIFLOZINUM + METFORMINUM compr. 5/1000 mg
Los-Nr.: 22
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 383
CANT.MIN. 900 CPR. - CANT.MAX 7200 CPR.
RETINOLUM sol. orala 30000UI/ml
Los-Nr.: 42
CANT.MIN. 31 FLAC - CANT.MAX. 250 FLAC
COMBINATII - DIPROGENTA crema
Los-Nr.: 163
DIFENHIDRAMINA ung. 20 mg/g
Los-Nr.: 184
CANT.MIN. 21 TUB . - CANT.MAX. 165 TUB.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 186
CANT.MIN. 38 TUB . - CANT.MAX. 300 TUB.
NORFLOXACINUM compr.film. 400mg
Los-Nr.: 277
CANT.MIN. 750 CPS. - CANT.MAX. 6000 CPS.
DIFENHIDRAMINA sol.inj. 30 mg/2 ml
Los-Nr.: 437
CANT.MIN. 113 FIOLE. - CANT.MAX 900 FIOLE.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 440
CANT.MIN. 600 CPR. - CANT.MAX 4800 CPR.
QUETIAPINUM compr. 300 mg
Los-Nr.: 365
IBUPROFENUM compr. film. 400mg
Los-Nr.: 210
CANT.MIN. 11250 DRAJ. - CANT.MAX. 90000 CPR.
LEVODOPA + CARBIDOPA compr. 250mg/25mg
Los-Nr.: 332
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 260
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 392
FLUOVOXAMINUM compr. 50mg
Los-Nr.: 384
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 65
CANT.MIN. 438 CPR - CANT.MAX. 3500 CPR
COMBINATII - CHLORHEXIDINUM + BENZOCAINUM compr. 5mg / 1,5mg
Los-Nr.: 444
AMIODARONUM - sol.inj. 50mg/ml-3 ml
Los-Nr.: 117
CANT.MIN. 13 FIOLE - CANT.MAX. 100 FIOLE