Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70667-2023
die Slowakei-Revúca: Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
2023/S 025-070667
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Starostlivosť o biotopy a druhy vtákov v projektovom území v rámci CHVU017 Muránska planina-Stolica a SKUEV0225 Muránska planina
Referenznummer der Bekanntmachung: 457657
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Cieľom tohto projektu je zlepšenie stavu predmetných biotopov, druhov živočíchov a druhov vtákov európskeho
významu v projektovom území v Správe
Národného parku Muránska planina so sídlom v Revúcej prostredníctvom realizácie vybraných manažmentových
opatrení.
Je to neinvestičný projekt, ktorý sa začne realizovať dňa 1.1.2023 s predpokladaným termínom ukončenia 30.11.2023.
Na projekte sa bude priamo podieľať 16
pracovníkov pracujúcich na trvalý pracovný pomer u žiadateľa. Odborný koordinátor projektu dohliada na časové a
vecné plnenie náležitosti projektu, a
zabezbečuje súlad vykonávaných činností s rozpočtom projektu. Koordinátorovi projektu budú priamo zodpovedať 4
Experti/ špecialisti. Na priebeh projektu bude
dohliadať Projektový manažér - interný, ktorý zabezpečí všetky náležitosti vyplyvajúce zo Zmluvy o NFP.
V predmetnom území ide o nasledovné druhy vtákov, lesné a nelesné biotopy a biotopy druhov európskeho významu:
pôtik kapcavý (Aegolius funereus), žltochvost
hôrny (Phoenicurus phoenicurus), hlucháň hôrny (Tetrao urogallus), včelár lesný (Pernis apivorus), Ls 5.2 Kyslomilné
bukové lesy (9110), Ls 5.1 Bukové a jedľovobukové kvetnaté lesy (9130), Javorovo-bukové horské lesy (9140), Ls 5.3
Vápnomilné bukové lesy (9150), Ls 4 Lipovo-javorové sutinové lesy (*9180) a Ls 9.1
Smrekové lesy čučoriedkové (9410), Tr 1 Suchomilné trávinno-bylinné a krovinové porasty na vápnitom substráte
(6210), Lk 1 Nížinné a podhorské kosné lúky
(6510), Lk 2 Horské kosné lúky (6520), netopier čierny (Barbastella barbastellus) a netopier veľkouchý (Myotis
bechsteini). V prípade medveďa hnedého (Ursus arctos)
je cieľom zachovanie jeho priaznivého stavu. Projekt je zameraný na
- obnovu porastov - prirodzené drevinové zloženie
- výchovu mladých lesných porastov
- nahradenie chemickej ochrany
- kosenie, mulčovanie a odstránenie biomasy
- lesnú dopravnú sieť
- opravu a údržbu turistických značených chodníkov (TZCH) a turistickej infraštruktúry, revitalizácia okolia TZCH
- ochranu lesa pred podkôrnym hmyzom
- výkup lesných pozemkov
- opatrenia na zlepšenie akceptácie medveďa hnedého v území
- mapovanie druhov, sledovanie stavu chránených druhov a biotopov
- strážna služba
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 598 561.70 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: