Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tiera 365 - Microsoft CSP-tuotteet sekä niihin liittyvät tukipalvelut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli Microsoft CSP-tuotteet sekä niihin liittyvät tukipalvelut. Lisäksi hankintaan kuuluivat Microsoft Perpetual-lisenssit ja Azure-palvelut sekä optiona muita kolmansien osapuolien tuotteita.
Hankinnan tavoitteena oli tarjota yhdessä kumppanin kanssa kuntatoimijoille kilpailukykyinen Microsoft Cloud Service Provider- (CSP) ja Perpetual-hinnoittelu, Azure-palvelut sekä tukipalvelut. Hankinta toteutettiin Tieran (jäljempänä myös Tilaaja tai hankintayksikkö) käyttöön siten, että tuotteet ovat jälleenmyytävissä Tieran Tilaajaorganisaatioille (Microsoft Tier 2 epäsuoran kanavan [indirect provider] mukaisesti). Tilaajaorganisaatio oli määritelty Sopimusluonnoksen liitteessä 1 Määritelmät. Hankinnassa edellytettiin tarjoajalta helppokäyttöistä ja hyvin toimivaa Tilaajaorganisaatioiden käyttöön tarkoitettua itsepalveluportaalia tuotteiden hallintaan.
Tilaaja (indirect reseller) jälleenmyy tuotteet Tilaajaorganisaatioille inhouse-aseman perusteella.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: