Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
2. Verfahren
2.1 Verfahren
Titel: Opracowanie koncepcji budowy II nitki Kolektora Mokotowskiego: odcinek na Parku Morskie Oko od Al. Chińskiej do ul. Puławskiej oraz modernizacji istniejącego kolektora
Beschreibung: Opracowanie koncepcji budowy II nitki Kolektora Mokotowskiego: odcinek na Parku Morskie Oko od Al. Chińskiej do ul. Puławskiej oraz modernizacji istniejącego kolektora
Interne Kennung: 01721/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/U/2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: No
2.1.1 Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung(cpv): 71241000Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
Zusätzliche Einstufung(cpv): 71242000Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Zusätzliche Einstufung(cpv): 71243000Planentwürfe (Systeme und Integration)
Zusätzliche Einstufung(cpv): 71244000Kalkulation und Überwachung der Kosten
Zusätzliche Einstufung(cpv): 71311300Beratung im Bereich Infrastrukturen
Zusätzliche Einstufung(cpv): 72220000Systemberatung und technische Beratung
Zusätzliche Einstufung(cpv): 71621000Technische Analysen oder Beratung
2.1.2 Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Miasto Warszawa(PL911)
Land: Polen
2.1.4 Allgemeine Informationen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
2.1.6 Ausschlussgründe
Rein innerstaatliche Ausschlussgründe: Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
Verwaltung der Vermögenswerte durch einen Insolvenzverwalter: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Direkte oder indirekte Beteiligung an der Vorbereitung des Vergabeverfahrens: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Einstellung der gewerblichen Tätigkeit: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Der Zahlungsunfähigkeit vergleichbare Lage gemäß nationaler Rechtsvorschriften: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Interessenkonflikt aufgrund seiner Teilnahme an dem Vergabeverfahren: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
Korruption: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Betrugsbekämpfung: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Verstoß gegen umweltrechtliche Verpflichtungen: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
Verstoß gegen arbeitsrechtliche Verpflichtungen: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt2 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy Pzp
Verstoß gegen sozialrechtliche Verpflichtungen: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp
Zahlungsunfähigkeit: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Zahlung der Sozialversicherungsbeiträge: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Entrichtung von Steuern: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Vereinbarungen mit anderen Wirtschaftsteilnehmern zur Verzerrung des Wettbewerbs: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Kinderarbeit und andere Formen des Menschenhandels: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Geldwäsche oder Terrorismusfinanzierung: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Terroristische Straftaten oder Straftaten im Zusammenhang mit terroristischen Aktivitäten: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Vorzeitige Beendigung, Schadensersatz oder andere vergleichbare Sanktionen: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Beteiligung an einer kriminellen Vereinigung: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
Vergleichsverfahren: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Konkurs: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Schwere Verfehlung im Rahmen der beruflichen Tätigkeit: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Falsche Angaben, verweigerte Informationen, die nicht in der Lage sind, die erforderlichen Unterlagen vorzulegen, und haben vertrauliche Informationen über dieses Verfahren erhalten.: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8 - 10 ustawy Pzp
5. Los
5.1 Los: LOT-0001
5.1.1 Zweck
5.1.2 Erfüllungsort
Stadt: Warszawa
Zusätzliche Informationen:
5.1.3 Geschätzte Dauer
Datum des Beginns: 2024-01-15+01:00
Laufzeit: 22MONTH
5.1.4 Verlängerung
Maximale Verlängerungen: 0
5.1.6 Allgemeine Informationen
Vorbehaltene Teilnahme: Teilnahme ist nicht vorbehalten.
Die Namen und beruflichen Qualifikationen des zur Auftragsausführung eingesetzten Personals sind anzugeben: Nicht erforderlich
Auftragsvergabeprojekt nicht aus EU-Mitteln finanziert
Die Beschaffung fällt unter das Übereinkommen über das öffentliche Beschaffungswesen
Diese Auftragsvergabe ist auch für kleine und mittlere Unternehmen (KMU) geeignet
Zusätzliche Informationen: szczegółowe określenie terminu realizacji zamówienia znajduje się w projekcie umowy
5.1.9 Eignungskriterien
Kriterium:
Art: Eignung zur Berufsausübung
Bezeichnung: Wykaz i krótki opis warunków:
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 1.1 spełniają warunki udziału w postępowaniu dot. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym oraz posiadania kompetencji lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile obowiązek ten wynika z odrębnych przepisów Nie dotyczy 1.2. nie podlegają wykluczeniu na podstawie: 1.2.1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 1.2.2. art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7-10 ustawy Pzp; 1.2.3. art. 5k ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie; 1.2.4. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu (wg formuły „spełnia - nie spełnia”) i braku podstaw wykluczenia zostanie dokonana na podstawie: 2.1. Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia oraz oświadczenia potwierdzającego brak podstaw wykluczenia, o których mowa w pkt 1.2.3 i 1.2.4 powyżej - w stosunku do wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty, oraz 2.2. podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia – dot. wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 3. Zamawiający żąda złożenia: 3.1.1. Na etapie składania ofert od wszystkich wykonawców - dokumentów zgodnie z treścią IDW. 3.1.2. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 3.1.3. Wykonawca mający siedzibę na terytorium RP, w odniesieniu do osób które mają miejsce zamieszkania poza terytorium RP, których dotyczy dokument określony w pkt 6.3 IDW, składa odpowiednie dokumenty zgodnie z wytycznymi zawartymi w IDW. 4. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w pkt 1 ppkt 1.1 wykonawca, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza przedstawi: Nie dotyczy. 5. Zamawiający oceni (jeżeli dotyczy), czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, takie jak sformułowane wobec wykonawców. Zamawiający zażąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia podmiotowych środków dowodowych takich jak żądane od wykonawców.
Anwendung dieses Kriteriums: Verwendet
Art: Wirtschaftliche und finanzielle Leistungsfähigkeit
Bezeichnung: Wykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej tj.: Nie dotyczy W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w pkt 1 wykonawca którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza 2. Nie dotyczy.
Art: Technische und berufliche Leistungsfähigkeit
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1.1. zdolności technicznej lub zawodowej (Doświadczenie wykonawcy), tj.: wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali co najmniej 2 usługi (umowy) polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej, z których każda swoim zakresem (każda z umów) obejmowała budowę lub przebudowę lub modernizację sieci kanalizacyjnej o długości co najmniej 1 km i średnicy co najmniej DN 1000. Każda ze wskazanych dokumentacji musiała być co najmniej odebrana przez Inwestora. 1.2. zdolności technicznej lub zawodowej (Osoby), tj.: Wykonawcy, którzy skierują Zespół Kluczowych Specjalistów do realizacji zamówienia, tj. będą posiadać następujące funkcje: A) EKSPERT NR 1: Kierownik Zespołu Projektant w zakresie sieci kanalizacyjnej (1 osoba), posiadająca następujące uprawnienia i doświadczenie: • uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawa (lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, wystarczające do realizacji przedmiotu zamówienia); • łącznie co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego (nabytego przed upływem terminu składania ofert) na stanowisku projektanta branży sanitarnej, w tym wykonanie (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego) co najmniej 1 projektu budowlanego, obejmującego swym zakresem budowę lub przebudowę lub modernizację sieci kanalizacyjnej, o długości co najmniej 1 km i średnicy co najmniej DN 1000. B) EKSPERT NR 2: Członek Zespołu – Konstruktor (1 osoba), posiadająca następujące uprawnienia i doświadczenie: • uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów prawa (lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, wystarczające do realizacji przedmiotu zamówienia); • łącznie co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego (nabytego przez upływem terminu składania ofert) na stanowisku projektanta branży konstrukcyjno – budowlanej (samodzielnie lub jako członek zespołu projektowego) co najmniej 1 projektu budowlanego obejmującego swym zakresem budowę lub przebudowę lub modernizację komory kanalizacyjnej o średnicy co najmniej DN 1000. Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia funkcji Eksperta nr 1 i nr 2 z Zespołu Kluczowych Specjalistów. W przypadku dysponowania osobami będącymi obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwa członkowskiego Europejskiego Porozumieniu o wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, kwestie uprawnień należy rozpatrywać z uwzględnieniem art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE. C) EKSPERT NR 3: Członek Zespołu – Specjalista ds. formalno – prawnych (1 osoba), posiadająca następujące wykształcenie i doświadczenie: • wykształcenie wyższe techniczne lub prawnicze lub ekonomiczne; • łącznie co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego (nabytego przed upływem terminu składania ofert) w przygotowaniu procesu inwestycyjnego, w zakresie weryfikacji stanu prawnego nieruchomości oraz pozyskania praw do nieruchomości, na terenie których planowane są inwestycje. D) EKSPERT NR 4: Członek Zespołu – Kosztorysant (1 osoba), posiadająca następujące wykształcenie i doświadczenie: • wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne; • łącznie co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego (nabytego przed upływem terminu składania ofert) w opracowywaniu kosztorysów inwestorskich w zakresie dotyczącym budowy lub przebudowy lub modernizacji sieci kanalizacyjnej o średnicy nie mniejszej niż DN 1000. 2. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w pkt 1.1 wykonawca którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza przedstawia: Dokumenty zgodnie z treścią IDW. 3. W celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w pkt 1.2 wykonawca którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza przedstawia: Dokumenty zgodnie z treścią IDW. 4. W celu przeliczenia na PLN wszystkich wartości i danych finansowych podanych w innych walutach, Zamawiający zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP), aktualny na dzień zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, ogłaszany w sposób przewidziany uchwale Zarządu NBP nr 51/2002 z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walutowych (Dz. Urz. NBP nr 14, poz. 39 z późn.zm.).
5.1.10 Zuschlagskriterien
Art: Preis
Beschreibung: Cena - Waga: 80%
Gewichtung (Prozentanteil, genau): 80
Art: Qualität
Beschreibung: Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia – Ekspert nr 1 - waga 20 %
Gewichtung (Prozentanteil, genau): 20
5.1.11 Auftragsunterlagen
Sprachen, in denen die Auftragsunterlagen offiziell verfügbar sind: POL
Sprachen, in denen die Auftragsunterlagen (oder Teile davon) offiziell verfügbar sind: POL
Internetadresse der Auftragsunterlagen: https://mpwik-waw.eb2b.com.pl,
Ad-hoc-Kommunikationskanal:
5.1.12 Bedingungen für die Auftragsvergabe
Bedingungen für die Einreichung:
Elektronische Einreichung: Zulässig
Adresse für die Einreichung: https://www.mpwik.com.pl
Sprachen, in denen Angebote oder Teilnahmeanträge eingereicht werden können: Polnisch
Elektronischer Katalog: Zulässig
Fortgeschrittene oder qualifizierte elektronische Signatur oder Siegel (im Sinne der Verordnung (EU) Nr 910/2014) erforderlich
Varianten: Nicht zulässig
Beschreibung der finanziellen Sicherheit: Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości 10 000,00 złotych. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Szczegółowe informacje o wadium zawiera specyfikacja dostępna na stronach podanych w pkt I.3. 2. Wybrany wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie (z naliczonym podatkiem VAT). Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku formach. Szczegółowe informacje o zabezpieczeniu należytego wykonania zawiera specyfikacja dostępna na stronach podanych w pkt I.3. 3. Inne gwarancje, o których mowa w specyfikacji dostępnej na stronach podanych w pkt. I.3
Frist für den Eingang der Angebote: 2023-12-11+01:0009:45:00+01:00
Informationen über die öffentliche Angebotsöffnung:
Datum/Uhrzeit: 2023-12-11+01:0010:00:00+01:00
Ort: na Platformie Zakupowej Zamawiającego
Zusätzliche Informationen: Oferta musi zachować ważność do: (10/03/2024)
Auftragsbedingungen:
Bedingungen für die Ausführung des Auftrags: Szczegółowe warunki realizacji umowy określone zostały w Projekcie umowy, stanowiącej Część II SWZ
Es ist eine Geheimhaltungsvereinbarung erforderlich
Elektronische Rechnungsstellung: Zulässig
Aufträge werden elektronisch erteilt
Zahlungen werden elektronisch geleistet
Von einer Bietergemeinschaft, die den Zuschlag erhält, anzunehmende Rechtsform: Zgodnie z art. 58 Pzp
Finanzielle Vereinbarung: Określone w IDW
Informationen über die Überprüfungsfristen: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu niniejszego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach określonych w Dziale IX Pzp. 2. Środkami ochrony prawnej są: a) odwołanie, b) skarga do sądu. 3. Kwestie dotyczące odwołania uregulowane są w art. 505-578 ustawy Pzp. 4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom i uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Kwestie dotyczące skargi do sądu regulowane są w art. 579-590 ustawy Pzp.
5.1.15 Techniken
Rahmenvereinbarung:
Keine Rahmenvereinbarung
Informationen über das dynamische Beschaffungssystem
Kein dynamisches Beschaffungssystem
Elektronische Auktion:
5.1.16 Weitere Informationen, Schlichtung und Nachprüfung
Überprüfungsstelle: KIO
Organisation, die zusätzliche Informationen über das Vergabeverfahren bereitstellt: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.
Organisation, die weitere Informationen für die Nachprüfungsverfahren bereitstellt: KIO
Organisation, die Teilnahmeanträge entgegennimmt: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.
Organisation, die Angebote bearbeitet: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.