5. Niespełnienie lub niewykazanie spełnienia któregokolwiek warunku lub braku podstaw do wykluczenia (nieprzedłożenie w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń) będzie przyczyną odrzucenia oferty Wykonawcy.
1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w Postępowaniu Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
− odpisu z właściwego rejestru (dokument potwierdzający wpis do Bazy danych o produktach, opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) potwierdzający uprawnienia do wykonywania działalności tego rodzaju, co objęta zamówieniem (w zakresie zagospodarowania odpadów).
UWAGA!
W przypadku pozwoleń wydanych przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r poz. 1592 ze zm., dalej ustawa nowelizująca) z ich treści powinno wynikać, że wprowadzono w nich zmiany dostosowujące je do przepisów zmienionych w/w ustawą nowelizującą zgodnie z jej art. 10, a w przypadku, w którym do dnia przedłożenia dokumentów podmiotowych nie doszło do wprowadzenia zmian, o których mowa w art. 10 w/w ustawy nowelizującej Wykonawca powinien przedłożyć również dokumenty potwierdzające, że prowadzący instalację złożył w wymaganym terminie wniosek o ich wprowadzenie, a postępowanie wywołane tym wnioskiem pozostaje w toku.