Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
2. Verfahren
2.1 Verfahren
Titel: Microsoft nagyvállalati licencek
Beschreibung: Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárás eredményeképp keretszerződést kíván kötni a működéséhez szükséges Microsoft nagyvállalati licencek beszerzésére vonatkozóan. Az eljárás tárgyát Szerver-, kliensoldali termékek, operációs rendszerek, irodai szoftvercsomagok, szerver oldali alkalmazások valamint felügyeleti alkalmazások, ezek verziókövetései képezik. Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok részeként ajánlattevők rendelkezésére bocsátotta az „MSEA_műszaki” elnevezésű Excel állományt, mely a minden olyan terméket tartalmaz, melynek lehívása a közbeszerzési dokumentumok részeként szintén kiadott szerződéstervezet mellékletének használatával a szerződés teljesítésének időtartama alatt, az ajánlatkérő által meghatározott műszakilag szükséges időpontban lehívásra kerül. Ajánlatkérő a keretszerződés időtartama alatt tervezett mennyiségeket a hivatkozott Excel állományban meghatározta. A jelen eljárás eredményeképp megkötésre kerülő szerződés keretősszege nettó 2.971.614,79 EURO, mely keretösszeg 70%-áig vállal ajánlatkérő megrendelési kötelezettséget a szerződés teljesítésének időtartama alatt. Ajánlatkérő a keretszerződés időtartama alatt tervezett mennyiségeket az alábbiakban határozza meg: Cikkszám; Megnevezés; Típus; Súlyszám (tervezett db*időegység) KPH-00002; D365 Marketing Attach Sub; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 DGP-00003; D365 Sales Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 360 1S7-00015; D365 Project Operations Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 1800 AAD-33200; M365 E3 Unified FSA Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 180 AAD-33177; M365 E5 Unified FSA Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 22140 JFX-00003; M365 F3 FUSL Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 7560 AAD-33168; M365 E5 Unified Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 3060 AAD-33204; M365 E3 Unified Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 180 MTH-00001 ; D365 Team Members Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 3600 STI-00001; Viva Goals Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 GWZ-00030; Viva Insights Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 PFM-00005; D365 Guides Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 6QK-00001; Azure prepayment; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 252 H30-00238; Project Professional ALng SA 1 Server CAL; 1 Yr(s) Remaining; 90 H30-00237; Project Professional ALng LSA 1 Server CAL; Added at Signing; 24 H30-00237; Project Professional ALng LSA 1 Server CAL; TrueUp Yr1; 1 H30-00237; Project Professional ALng LSA 1 Server CAL; TrueUp Yr2; 1 H30-00237; Project Professional ALng LSA 1 Server CAL; TrueUp Yr3; 1 076-01912; Project Standard ALng SA; 1 Yr(s) Remaining; 90 076-01776; Project Standard ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 076-01776; Project Standard ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 076-01776; Project Standard ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 D86-01253; Visio Standard ALng SA; 1 Yr(s) Remaining; 150 D86-01175; Visio Standard ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 D86-01175; Visio Standard ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 D86-01175; Visio Standard ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 QEK-00003; Visual Studio Pro with GitHub ALng SA; 1 Yr(s) Remaining; 12 QEK-00001; Visual Studio Pro with GitHub ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 QEK-00001; Visual Studio Pro with GitHub ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 QEK-00001; Visual Studio Pro with GitHub ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 6VC-01254; Win Remote Desktop Services CAL ALng SA UCAL; 1 Yr(s) Remaining; 300 6VC-01252; Win Remote Desktop Services CAL ALng LSA UCAL; Added at Signing; 300 6VC-01252; Win Remote Desktop Services CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr1; 1 6VC-01252; Win Remote Desktop Services CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr2; 1 6VC-01252; Win Remote Desktop Services CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr3; 1 D87-01159; Visio Professional ALng SA; 1 Yr(s) Remaining; 30 D87-01057; Visio Professional ALng LSA; Added at Signing; 90 D87-01057; Visio Professional ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 D87-01057; Visio Professional ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 D87-01057; Visio Professional ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 9GS-00135; CIS Suite Datacenter Core ALng SA 2L; 1 Yr(s) Remaining; 852 9GS-00495; CIS Suite Datacenter Core ALng LSA 2L; Added at Signing; 444 9GS-00495; CIS Suite Datacenter Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr1; 1 9GS-00495; CIS Suite Datacenter Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr2; 1 9GS-00495; CIS Suite Datacenter Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr3; 1 9GA-00313; CIS Suite Standard Core ALng SA 2L; 1 Yr(s) Remaining; 354 9GA-00006; CIS Suite Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr1; 1 9GA-00006; CIS Suite Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr2; 1 9GA-00006; CIS Suite Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr3; 1 9GS-00136; CIS Suite Datacenter Core ALng SASU 2L CIS Std Core; 1 Yr(s) Remaining; 1 9GS-00136; CIS Suite Datacenter Core ALng SASU 2L CIS Std Core; 2 Yr(s) Remaining; 1 Folytatás a TED-en megjelenő hirdetmény '5. 1 RÉSZ LOT-0001" fejezet "Leírás" pontjában.
Interne Kennung: EKR002009252023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: No
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
2.1.1 Zweck
Art des Auftrags: Lieferungen
Haupteinstufung(cpv): 48000000Softwarepaket und Informationssysteme
2.1.4 Allgemeine Informationen
Zusätzliche Informationen: Ajánlatkérő megvizsgálta a részekre történő ajánlattétel lehetőségének biztosítását, azonban a részekre történő ajánlattétel nem kívánja biztosítani. A részekre történő ajánlattétel műszakilag nem indokolt tekintettel arra, hogy a Microsoft nagyvállalati licencpolitikájának működése szerint a Nagyvállalati licencszerződés keretén belül eltérő Microsoft partnerektől történő lehívás, illetve szerződéskötés a korábbi lehívott tételek új partnerhez való „vándorlását” eredményezné, ezzel a korábbi tételek időszakokra vonatkozó számláinak kezelése nehézkessé válik, nem kezelhető. (részletesebben a Microsoft COCP - Change of Channel Partner folyamata szolgál további magyarázattal). A részekre történő ajánlattétel pénzügyi szempontból sem indokolt, nem szolgálja a közpénzek hatékony elköltését, a tervezett mennyiség egy szerződéssel történő beszerzése lehetőséget biztosít a gazdasági szereplők részére kedvezőbb árak nyújtására. Fentiekre tekintettel a részekre történő ajánlattétel biztosítása sem műszaki-szakmai, sem pénzügyi szempontból nem indokolt. 1. Minden kommunikáció és az ajánlatok benyújtása is az EKR-ben (ekr.gov.hu) történik figyelemmel a Kbt. 40.§(1) bek.-ben foglaltakra. Az EKR használatához az EKR Kr. 6.§-a szerinti regisztráció szükséges. Az EKR üzemeltetését és fenntartását – a 13/2021. (XI.29.) MvM rendelet alapján – az Új Világ Nonprofit Szolgáltató Kft. végzi (http://ujvilag.gov.hu). Az EKR használatával kapcsolatos útmutató elérhető: https://ekr.gov.hu/portal/tamogatas. 2. Az AK az EKR-ben elektronikus úton tett nyilatkozat képviseleti jogának és a közös AT-kre vonatkozó képviseleti jog megfelelőségét a Kbt. 35.§(2a) bekezdése alapján vizsgálja. 3. Ajánlatkérő a Kbt. 35. § (9) bekezdésben foglaltakkal összhangban nem teszi lehetővé, kizárja önálló nyertes ajánlattevő és közös nyertes ajánlattevők esetében is a gazdálkodó szervezet, illetve projekttársaság létrehozását. 4. AK a Kbt. 65.§ (1) bek. alapján gazdasági és pénzügyi alkalmasságra vonatkozó alkalmassági feltételt nem ír elő. 5. Az ajánlatnak tartalmaznia kell (Közös) AT nyilatkozatát a Kbt.66.§(2) és a Kbt.67.§(4) szerint. AK előírja a Kbt.66.§(6), Kbt. 65.§(7) szerinti információk ajánlatban történő feltüntetését (nemleges nyil. esetén is). A Kbt. 66.§(5) alapján a Kbt.68.§(4) szerinti információkat tartalmazó felolvasólapot szükséges csatolni, a Kbt.41/A. § alapján, elektronikus űrlap kitöltésével. Az ajánlatnak tartalmaznia kell az AT, közös AT-k esetében a képviseleti jogosultság igazolására vonatkozó dokumentumokat a KD-ban részletezettek szerint. AK felhívja a figyelmet a Ptk. 3:30.§(3)-ban és a Közbeszerzési Döntőbizottság D.27/2021. sz. határozatában foglaltakra. 6. AK a Kbt.71.§-a szerint biztosít hiánypótlást, figyelembe véve az EKR Kr. 11.§ (2) és (3) bekezdéseit. A Kbt. 71.§ (6) esetén (korábban nem szereplő gazdasági szereplő bevonása) AK további hiánypótlást nem rendel el. 7. A Kr. 30.§ (4) bek.-ben foglaltakra tekintettel felhívjuk a figyelmet, hogy az AK az alkalmasság feltételeit és igazolását a minősített AT-k jegyzékéhez képest szigorúbban határozta meg a felhívás BT-747 - BT-750 mezőiben írt M/1. pontjában. 8. Nyertes ajánlattevőnek a szerződéskötés feltételeként nyilatkoznia kell, hogy átlátható szervezetnek minősül. 9. FAKSz neve és lajstromszáma, dr. Fodor Gergely 01277, dr. Jakoda Balázs 01426. 10. A szerződés teljesítéséhez szükséges fedezet Ajánlatkérő költségvetésében rendelkezésére áll. 11. Az ajánlatot az EKR által biztosított űrlapok kivételével.pdf; .doc; .docx; .gif; .jpeg; .jpg; .tif; .png; .zip; .xls; .xlsx; .odt; vagy .odf formátumban kell benyújtani. A részletes ajánlatot tartalmazó szolgáltatás- és árlista (MSEA_műszaki) (szerkeszthetően) csak .xlsx formátumban nyújtandó be, a rendelkezésre bocsátott részletes ajánlat sablon szerint! A Kbt.41/A.-41/B.§ alapján a benyújtandó elektronikus dokumentumokkal kapcsolatos részletes műszaki, tartalmi és formai követelményeket a KD tartalmazza. 12. AK az ajánlattétel megkönnyítése érdekében az EKR-ben meglévő, illetve szerkesztett elektronikus űrlapok mellett további nyilatkozatmintákat bocsát az AT-k rendelkezésére ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy ezen minták (tehát az EKR-ben meglévő, illetve szerkesztett elektronikus űrlapok melletti további nyilatkozatminták) használata nem kötelező, mert az AT-k saját nyilatkozatmintáit is jogosult használni. AK a nyilatkozatmintákban adott esetben meglévő elírások, illetve inkonzisztenciák tekintetében nem vállal felelősséget. 13. Az eljárás és az ajánlattétel nyelve magyar. AK csak a magyar nyelvű, vagy magyar nyelvre lefordított iratokat, dokumentumokat veszi figyelembe az ajánlatok elbírálása és értékelése során. AK a Kbt.47.§(2) alapján a nem magyar nyelven benyújtott dokumentumok AT általi fordítását is elfogadja, AT nem köteles a 24/1986.(VI. 26.)MT rendelet szerinti – az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda által készített – hiteles fordítás készíttetésére. Az eljárás során mindennemű közlés magyar nyelven történik, kommunikáció semmilyen más nyelven nem fogadható el. A fordítás tartalmának helyességéért AT felel. AT-nek nyilatkoznia kell a fordítás megfelelőségéről. AK elfogadja az eredetileg 2 nyelven készült nyilatkozatokat, iratokat, igazolásokat is, amennyiben az egyik magyar nyelven készült. 14. Kbt.73.§(5): AK a KD-ban közli azon szervezetek nevét, amelyektől AT tájékoztatást kaphat a Kbt.73.§(4) szerinti követelményekről, amelyeknek a teljesítés során meg kell felelni. 15. Felhívásban, KD-ben valamennyi órában megadott határidő alatt az EKR rendszerideje értendő. 16. AK tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a DKÜ Zrt. adatkezelési tájékoztatója a https://dkuzrt.hu/wp-content/uploads/2021/04/DKU_Zrt_adatkezelesi_tajekoztato_202104.pdf oldalon érhető el. 17. (Közös) AT-(k)nek az ajánlatban nyilatkoznia/nyilatkozniuk kell az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU rendelet módosításáról szóló, 2022/576 EU rendelet 1. cikk 23. pontja nyomán életbe lépett, 833/2014/EU rendelet 5k. cikk szerinti tilalom vonatkozásában. Részletesen a KD-ban. 18. (Közös) AT-(k)nek az ajánlatban nyilatkoznia/nyilatkozniuk szükséges az ajánlati árak vonatkozásában a MSEA_műszaki elnevezésű állomány ajánlat részeként történő csatol Az egységárakat euróban, ÁFA nélküli értékben, pozitív arab számokkal, egész számmal kell megadni. Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy ajánlatkérő a beárazott költségvetést (MSEA_műszaki) a Kbt. 3. § 37. pontja szerinti szakmai ajánlatnak tekinti, melyre tekintettel amennyiben a beárazott költségvetés az ajánlat részeként nem kerül benyújtásra, az az ajánlat érvénytelenségét eredményezi, és e dokumentum be nem nyújtása esetén, erre nézve az ajánlatkérő nem bocsát ki hiánypótlási felhívást. 19. A karakterkorlátra tekintettel a KD további előírásokat tartalmaz. 20. Ajánlatkérő alkalmazza a Kbt.75.§ (2) bek. e) pontját. 21. Az ajánlati felhívásban nem szabályozott kérdések vonatkozásában a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény és annak végrehajtási rendeletei szerint kell eljárni, valamint a közbeszerzési eljárás alapján megkötött szerződésre a Kbt.-ben foglalt eltérésekkel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni. 22. Jelen eljárásban a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. – a 301/2018. (XII. 27.) Korm. rendelet 13. § (1) bekezdés a) pontja szerinti döntés alapján - a Kbt. 3. § 26. és a 3. § 14 pontjai szerint központi beszerző szervként, járulékos közbeszerzési szolgáltatást nyújtóként jár el. 23. Ajánlatkérő jelen eljárásban alkalmazza a Kbt. 81. § (4) és (5) bekezdését
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
2.1.5 Bedingungen für die Auftragsvergabe
Bedingungen für die Einreichung:
Höchstzahl der Lose, für die ein Bieter Angebote einreichen kann: 1
2.1.6 Ausschlussgründe
Der Zahlungsunfähigkeit vergleichbare Lage gemäß nationaler Rechtsvorschriften: Kizáró okok: Az eljárásban nem lehet AT, alvállalkozó és nem vehet részt az alkalmasság igazolásában olyan gazdasági szereplő, akivel szemben a Kbt.62. § (1)-(2) bekezdéseiben meghatározott kizáró okok bármelyike fennáll. Öntisztázás: a Kbt.64.§ (1)-(2) bekezdések alapján. A Kbt. 74.§ (1) bekezdés b) pontja értelmében az AK-nek ki kell zárnia az eljárásból azt az AT-t, alvállalkozót vagy az alkalmasság igazolásában részt vevő szervezetet, aki vagy amely részéről a kizáró ok az eljárás során következett be. Előzetes igazolási mód (ajánlatban benyújtandó): A kizáró okok fenn nem állását a 321/2015.(X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 1-4.§ rendelkezései szerint kell igazolni. Az AT és az alkalmasság igazolásában részt vevő gazdasági szereplő a Kr. 4. § (1) bekezdése alapján, az EEKD kitöltésével köteles előzetesen igazolni, hogy nem tartozik a Kbt.62.§ (1)-(2) bekezdésének hatálya alá. A Kr. 3.§ (3) és (5) bekezdései alapján az alkalmasság igazolásában résztvevő szervezetek és a közös AT-k vonatkozásában, a nevükben eljárni jogosult képviselő külön-külön tölti ki az EEKD űrlapot az EKR rendszerben. A Kr. 2. § (3) bekezdés a) pontjára tekintettel az EEKD űrlapon az AT-nek fel kell tüntetnie az ajánlat benyújtásakor már ismert alvállalkozókat, amelyeknek a kapacitásaira nem támaszkodik. A Kr. 15. § (1) bekezdése alapján az AT az alkalmasság igazolásában részt vevő alvállalkozó vagy más szervezet vonatkozásában csak az EEKD-t köteles benyújtani az előírt kizáró okok hiányának igazolása érdekében. Az alkalmasság igazolásában részt vevő alvállalkozó tekintetében az EEKD benyújtásával az AT eleget tesz a Kbt. 67. § (4) bekezdése szerinti nyilatkozati kötelezettségének. A Kr. 15. § (1) bekezdése alapján azon alvállalkozók tekintetében, amelyek nem vesznek részt alkalmasság igazolásában az AT a Kbt. 67.§ (4) bekezdése szerinti nyilatkozatot nyújt be az EKR-ben biztosított űrlap kitöltésével. Igazolási mód (igazolásra felhívás esetén benyújtandó): AK által a Kbt. 69. § (4)-(7) bekezdése alapján a kizáró okok igazolására felhívott Magyarországon letelepedett AT esetén a Kr. 4. §, a 8. § és 9. § b) pont, illetve nem Magyarországon letelepedett AT esetén, a 4. §, a 10. § és a 11. § b) pont alapján kell igazolnia, hogy nem tartozik a Kbt.62.§ (1)-(2) bekezdésében meghatározott kizáró okok hatálya alá, figyelemmel a Kr. 12-14. § és 16. §-ban foglaltakra is. A Kbt.69. § (11a) bekezdése alapján AT nyilatkozhat AK egy korábbi közbeszerzési eljárásában az EKR-ben elektronikus úton már benyújtott igazolás figyelembevételéről. AK felhívja az AT figyelmét a Kbt. 62. § (7) bekezdésében és a Kr.18. §-ában foglaltakra. Az ajánlatban AT-nek nyilatkoznia kell folyamatban levő változásbejegyzési eljárásról, nemleges tartalom esetén is (EKR űrlap kitöltésével). Folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében az AT az ajánlathoz köteles csatolni a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást.
Konkurs: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Korruption: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Vergleichsverfahren: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Beteiligung an einer kriminellen Vereinigung: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Vereinbarungen mit anderen Wirtschaftsteilnehmern zur Verzerrung des Wettbewerbs: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Geldwäsche oder Terrorismusfinanzierung: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Betrugsbekämpfung: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Kinderarbeit und andere Formen des Menschenhandels: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Zahlungsunfähigkeit: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Verwaltung der Vermögenswerte durch einen Insolvenzverwalter: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Rein innerstaatliche Ausschlussgründe: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Interessenkonflikt aufgrund seiner Teilnahme an dem Vergabeverfahren: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Direkte oder indirekte Beteiligung an der Vorbereitung des Vergabeverfahrens: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Zahlung der Sozialversicherungsbeiträge: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Einstellung der gewerblichen Tätigkeit: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Entrichtung von Steuern: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Terroristische Straftaten oder Straftaten im Zusammenhang mit terroristischen Aktivitäten: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
Falsche Angaben, verweigerte Informationen, die nicht in der Lage sind, die erforderlichen Unterlagen vorzulegen, und haben vertrauliche Informationen über dieses Verfahren erhalten.: A Kbt. 62. § (1) és (2) bekezdéseiben és a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 1. § - 16. §-aiban rögzítettek szerint.
5. Los
5.1 Los: LOT-0001
Beschreibung: (BT25 mező és a BT625 cella technikai okokból került kitöltésre). A TED-en megjelenő hirdetmény '2. 1 Eljárás" fejezet "Leírás" pontjának folytatása: Cikkszám; Megnevezés; Típus; Súlyszám (tervezett db*időegység) 9GS-00136; CIS Suite Datacenter Core ALng SASU 2L CIS Std Core; 3 Yr(s) Remaining; 1 7JQ-00343; SQL Server Enterprise Core ALng SA 2L; 1 Yr(s) Remaining; 96 7JQ-00341; SQL Server Enterprise Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr1; 1 7JQ-00341; SQL Server Enterprise Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr2; 1 7JQ-00341; SQL Server Enterprise Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr3; 1 7NQ-00292; SQL Server Standard Core ALng SA 2L; 1 Yr(s) Remaining; 27 7NQ-00302; SQL Server Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr1; 1 7NQ-00302; SQL Server Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr2; 1 7NQ-00302; SQL Server Standard Core ALng LSA 2L; TrueUp Yr3; 1 7JQ-00448; SQL Server Enterprise Core ALng SASU 2L SQL Svr Std; 1 Yr(s) Remaining; 1 7JQ-00448; SQL Server Enterprise Core ALng SASU 2L SQL Svr Std; 2 Yr(s) Remaining; 1 7JQ-00448; SQL Server Enterprise Core ALng SASU 2L SQL Svr Std; 3 Yr(s) Remaining; 1 AAN-20976; Win Server Std Core Ext Security 2012 2 Core Y1 (October 2023-2024); each; 32 AAN-20977; Win Server Std Core Ext Security 2012 2 Core Y2 (October 2024-2025); each; 32 AAN-20978; Win Server Std Core Ext Security 2012 2 Core Y3 (October 2025-2026); each; 32 H21-00419; Project Server CAL ALng LSA Device CAL; TrueUp Yr1; 1 H21-00419; Project Server CAL ALng LSA Device CAL; TrueUp Yr2; 3 H21-00419; Project Server CAL ALng LSA Device CAL; TrueUp Yr3; 3 H21-00595; Project Server CAL ALng LSA User CAL; TrueUp Yr1; 1 H21-00595; Project Server CAL ALng LSA User CAL; TrueUp Yr2; 1 H21-00595; Project Server CAL ALng LSA User CAL; TrueUp Yr3; 1 H22-00479; Project Server ALng LSA; Added at Signing; 3 H22-00479; Project Server ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 H22-00479; Project Server ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 H22-00479; Project Server ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 PRX-00002; Dataverse Database Capacity AO Sub; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 PSG-00002; Dataverse File Capacity AO Sub; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 PSM-00002; Dataverse Log Capacity AO Sub; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 HLI-00006; Viva Learning Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 VSY-00001; Viva Sales Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 FSZ-00002; Defender O365 P2 Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 QLS-00003; Defender Endpoint P2 Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 2ER-00002; Defender Cloud Apps Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 LVU-00002; O365 Data Loss Prevention Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 1CC-00001; M365 E5 eDiscovery & Audit Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 T4B-00001; M365 F5 Insider Risk Management Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RU-00005; M365 F5 Security + Compliance Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RL-00005; M365 F5 Compliance Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RQ-00005; M365 F5 Security Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 T1Z-00001; M365 F5 IP & Govern Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 T3I-00001; M365 F5 eDiscovery & Audit Sub Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RL-00008; M365 F5 Compliance SU M365 F5 Information Protection & Governance Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RL-00007; M365 F5 Compliance SU M365 F5 Insider Risk Management Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8RL-00006; M365 F5 Compliance SU M365 F5 eDiscovery & Audit Add-on; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 H04-00232; SharePoint Server ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 H04-00232; SharePoint Server ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 H04-00232; SharePoint Server ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 AAA-10842; O365 E3 Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 AAA-10732; EMS E3 ALng Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 AAA-10787; Win E3 ALng Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 W06-00445; Core CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr1; 1 W06-00445; Core CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr2; 1 W06-00445; Core CAL ALng LSA UCAL; TrueUp Yr3; 1 312-02177; Exchange Server Standard ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 312-02177; Exchange Server Standard ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 312-02177; Exchange Server Standard ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 269-05623; Office Professional Plus ALng LSA; TrueUp Yr1; 1 269-05623; Office Professional Plus ALng LSA; TrueUp Yr2; 1 269-05623; Office Professional Plus ALng LSA; TrueUp Yr3; 1 V9B-00001; Teams Rooms Pro Sub Per Device; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 72 NLZ-00002; Intune Device P1 Sub Per Device; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 360 PEJ-00002; M365 E5 Security Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 PEP-00002; M365 E5 Compliance Sub Per User; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 1NZ-00004; Defender Endpoint Server Sub; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 1O4-00001; Power Automate Premium; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 8F5-00001; Power Automate Process; Monthly Subscriptions-VolumeLicense; 36 A közbeszerzési eljárás feltételeinek részletes meghatározását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR002009252023/1
5.1.1 Zweck
Menge: 1Mannmonat
5.1.2 Erfüllungsort
Postanschrift: Iglóutca33-35
Stadt: Budapest
Postleitzahl: 1185
Land: Ungarn
Zusätzliche Informationen:
5.1.3 Geschätzte Dauer
Laufzeit: 36MONTH
5.1.6 Allgemeine Informationen
Vorbehaltene Teilnahme: Teilnahme ist nicht vorbehalten.
Die Namen und beruflichen Qualifikationen des zur Auftragsausführung eingesetzten Personals sind anzugeben: Nicht erforderlich
Auftragsvergabeprojekt nicht aus EU-Mitteln finanziert
Die Beschaffung fällt unter das Übereinkommen über das öffentliche Beschaffungswesen
Diese Auftragsvergabe ist auch für kleine und mittlere Unternehmen (KMU) geeignet
Zusätzliche Informationen: 1. Ajánlatkérő előadja, hogy a jelen közbeszerzési eljárásban a Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja szerinti "legalacsonyabb ár" szempontját alkalmazza. Az eljárás nyertese az az ajánlattevő lesz, aki a legalacsonyabb árat tartalmazó érvényes ajánlatot teszi. Az ajánlatok értékelési szempont szerinti összevetésének alapját a teljes tervezett mennyiségre vonatkozó összesített ár képezi nettó euroban meghatározva (MSEA_műszaki Excel állomány „F” oszlop 119.-120. egyesített celláiban szereplő érték). Az Excel állományban szereplő egyes termékek tekintetében meghatározott súlyszámok kizárólag az egyes termékek rendelési valószínűségét jelölik a szerződés teljesítésének időtartama alatt, az árképzés szempontjából jelentőséggel nem bírnak. A megrendelés az adott termék tekintetében megajánlott egységáron történik a szerződés időtartama alatt. Ajánlatkérő a Kbt. 76. § (5) bekezdése szerint előadja, hogy az ajánlatkérő igényeinek a műszaki leírásban konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek megfelelő áru felel meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását az adott esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. 2. Ajánlatkérő hangsúlyozza, hogy ahol a jelen felhívásban vagy a közbeszerzési dokumentumokban gyártóra és/vagy típusra való hivatkozás található, ez csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján azzal egyenértékű terméket elfogad. Ajánlattevő ajánlatában bármely más olyan eszközt szerepeltethet, amely az adott funkciónak megfelel, és a megnevezettel egyenértékű. Az egyenértékűség igazolása az ajánlattevő feladata.
5.1.9 Eignungskriterien
Kriterium:
Art: Technische und berufliche Leistungsfähigkeit
Bezeichnung: M/1. referencia követelmény
Beschreibung: Ajánlattevőnek a Korm. rendelet II. fejezetnek megfelelően, az EEKD benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy megfelel az alkalmassági követelményeknek. Ajánlatkérő a Korm. rendelet 2.§ (5) bekezdése alapján elfogadja a gazdasági szereplő [ajánlattevő, adott esetben kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet(ek)] EEKD-ba foglalt egyszerű nyilatkozatát. A gazdasági szereplőnek az egyszerű nyilatkozatát az űrlap IV. része „α” (alfa) szakaszának kitöltésével kell megtennie, azaz alkalmassági követelményeknek való megfelelésre vonatkozó részletes információkat nem kell az űrlapon feltüntetni. Az alkalmassági követelményekre vonatkozó részletes adatokat tartalmazó igazolásokat az Ajánlatkérő felhívására szükséges benyújtani, a Kbt. 69.§ (4)-(7) bekezdésében foglaltak alapján, az alábbiak szerint: M/1. A Korm. rendelet 21. § (1) bekezdés a) pontja, valamint a 22. § (1) bekezdése alapján a jelen felhívás feladásának napjától visszafelé számított három év legjelentősebb szállításainak ismertetése: A Kr. 22. § (1) bek. alapján a Kr. 21. § (1) bekezdés a) pontjának esetét a következő módon kell igazolni: a) ha a szerződést kötő másik fél a Kbt. 5. § (1) bekezdés a)–c), valamint e) és f) pontja szerinti szervezet, illetve nem magyarországi szervezetek esetében olyan szervezet, amely a 2014/24/EU európai parlamenti és tanácsi irányelv alapján ajánlatkérőnek minősül, az általa kiadott vagy aláírt igazolással; b) ha a szerződést kötő másik fél az a) pontban foglalthoz képest egyéb szervezet, az általa adott igazolással vagy az ajánlattevő, a részvételre jelentkező, illetve az alkalmasság igazolásában részt vevő más szervezet nyilatkozatával. A Kr. 22. § (2) bek. szerint a Kr. 22. § (1) bek. a) és b) pontja szerinti igazolásban, illetve a nyilatkozatban egyértelműen meg kell adni legalább az alábbi adatokat: - a teljesítés ideje (kezdő és befejező időpontja; év/hónap/nap pontossággal) - a szerződést kötő másik fél nevét és székhelyét, - a szállítás tárgyát és mennyiségét, (Oly módon, hogy abból az alkalmassági minimumkövetelménynek való megfelelés egyértelműen megállapítható és ellenőrizhető legyen!) - továbbá az igazolás(ok)ban nyilatkozni kell arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e. Közös ajánlattevők által történő teljesítés esetén a fenti adatokat a referenciaigazolásnak oly módon kell tartalmaznia, hogy abból az ajánlattevő saját teljesítése alapján az alkalmassága egyértelműen megállapítható legyen. A Kr. 21/A § a szerint ajánlatkérő a teljesítés igazolásaként elfogadja annak igazolását is, ha a referencia követelményben foglalt eredmény, vagy tevékenység a szerződés részteljesítéseként valósult meg. A szerződés részteljesítése alapján kiállított referenciaigazolás esetében teljesítés alatt a részteljesítést, a teljesítés ideje alatt a részteljesítés idejét (kezdő és befejező időpontját) kell érteni. A referenciamunka akkor tekinthető a felhívás feladásának napjától visszafelé számított 3 éven belül teljesítettnek, ha a teljesítés befejezésének időpontja erre az időszakra esik, de legfeljebb 6 éven belül megkezdődött. A Kbt. 65. § (6) bekezdése alapján az előírt alkalmassági követelményeknek a közös ajánlattevők együttesen is megfelelhetnek. Közös ajánlattétel esetén a közös ajánlattevők mindegyike külön EEKD-t nyújt be; a közös ajánlattevők képviseletében a nyilatkozatot az ajánlatot benyújtó gazdasági szereplő teszi meg. A Kbt. 65. § (7) bekezdése alapján az előírt alkalmassági követelményeknek az ajánlattevők bármely más szervezet vagy személy kapacitására támaszkodva is megfelelhetnek, a közöttük fennálló kapcsolat jogi jellegétől függetlenül. Ebben az esetben meg kell jelölni az ajánlatban ezt a szervezetet és az eljárást megindító felhívás vonatkozó pontjának megjelölésével azon alkalmassági követelményt, amelynek igazolása érdekében az ajánlattevő ezen szervezet erőforrására vagy arra is támaszkodik. Az ajánlattevőnek az ajánlatban csatolnia kell a kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet olyan szerződésben vagy előszerződésben vagy más formában vállalt kötelezettségvállalását tartalmazó okiratot, amely alátámasztja, hogy a szerződés teljesítéséhez szükséges erőforrások rendelkezésre állnak majd a szerződés teljesítésének időtartama alatt. A kötelezettségvállalást tartalmazó okiratnak tartalmaznia kell az ajánlattevő részére szóló meghatalmazást arra, hogy az EKR-ben elektronikus úton teendő nyilatkozatok megtételekor az adott szervezet képviseletében eljárhat. A Kbt. 67. § (3) bekezdése alapján a kapacitásait rendelkezésre bocsátó szervezet az előírt igazolási módokkal azonos módon köteles igazolni az adott alkalmassági feltételnek történő megfelelést. Az alkalmasság igazolására a Kbt. 65. § (7), (9) és (11) bek. is irányadók. Az alkalmasság minimumkövetelménye: M/1. Alkalmatlan az ajánlattevő, amennyiben nem rendelkezik a jelen felhívás feladásának napjától visszafelé számított 3 évben teljesített (azaz szerződésszerű teljesítéssel lezárt), de legfeljebb a jelen felhívás feladásának napjától visszafelé számított 6 éven belül megkezdett, összesen legalább nettó 150.000.000- Ft értékben végzett, a szerződés tárgya szerinti, Microsoft vagy azzal egyenértékű nagyvállalati licencek szállítására vonatkozó referenciával. A referenciakövetelmény több referencia által is igazolható.
Anwendung dieses Kriteriums: Verwendet
5.1.10 Zuschlagskriterien
Art: Preis
Beschreibung: Összesített nettó ajánlati ár (EUR)
5.1.11 Auftragsunterlagen
Sprachen, in denen die Auftragsunterlagen offiziell verfügbar sind: HUN
5.1.12 Bedingungen für die Auftragsvergabe
Elektronische Einreichung: Erforderlich
Sprachen, in denen Angebote oder Teilnahmeanträge eingereicht werden können: Ungarisch
Elektronischer Katalog: Nicht zulässig
Varianten: Nicht zulässig
Beschreibung der finanziellen Sicherheit: Ajánlatkérő a jelen közbeszerzési eljárásban ajánlati biztosíték nyújtását nem írja elő.
Frist für den Eingang der Angebote: 2023-12-20+01:0009:00:00+01:00
Frist, bis zu der das Angebot gültig sein muss: 30DAY
Informationen über die öffentliche Angebotsöffnung:
Datum/Uhrzeit: 2023-12-20+01:0011:00:00+01:00
Ort: EKR
Zusätzliche Informationen: Az ajánlatok bontására irányadók az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól szóló 424/2017.(XII.19.) Korm. rendelet 15. § (2) -(3) bekezdéseiben foglaltak. Az ajánlatok bontása a Kbt.68.§ (1b), (1c) bek. alapján az EKR-ben történik, a bontást az EKR végzi el akképpen, hogy a bontást az ajánlattételi határidő lejártát követően kettő órával később kezdi meg. A bontás időpontjában az ajánlatok az EKR rendszerben az Ajánlatkérő számára hozzáférhetővé válnak.
Auftragsbedingungen:
Bedingungen für die Ausführung des Auftrags: Ajánlattevő köteles ajánlata részeként nyilatkozni arra vonatkozóan, hogy legkésőbb a szerződéskötés időpontjára rendelkezni fog Licensing Solution Provider (LSP) jogosultságú partneri szintű (vagy a nyertes ajánlata tekintetében egyenértékű) minősítéssel, és arra vonatkozóan, hogy ezt a szerződés időtartama alatt folyamatosan fenntartja. A késedelmi, illetve a meghiúsulási kötbér alapja a késedelmesen teljesített, illetve nem teljesített szolgáltatás nettó díja. A késedelemi kötbér mértéke: a késedelem 1-10. napja alatt napi 0,5%, a késedelem 11. napjától napi 1% mértékű. A késedelemi kötbér maximális mértéke 20%. Kötbérmaximum elérése esetén Vevő jogosult az eseti megrendeléstől elállni, illetve az eseti megrendelést felmondani, mely okán Szállító a meghiúsulási kötbér fizetésére lesz kötelezett. A Vevő részére megfizetett késedelmi kötbér összege az ugyanazon szerződésszegő magatartás miatt megfizetendő meghiúsulási kötbér összegét csökkenti A meghiúsulási kötbér mértéke25%
Es ist eine Geheimhaltungsvereinbarung erforderlich
Elektronische Rechnungsstellung: Erforderlich
Aufträge werden elektronisch erteilt
Zahlungen werden elektronisch geleistet
Von einer Bietergemeinschaft, die den Zuschlag erhält, anzunehmende Rechtsform: Ajánlatkérő nem teszi lehetővé.
Finanzielle Vereinbarung: Az elszámolás, számlázás és a kifizetés pénzneme az euró (EUR). Az ÁFA a mindenkor hatályos jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően kerül meghatározásra. Az ellenérték kiegyenlítése az igazolt teljesítést követően, átutalással, a számla igazolt kézhezvételétől számított 30 napon belül történik. A teljesítésre a Kbt. 135.§ (1) és (5) - (6), továbbá a Ptk. 6:130. § (1)-(2) bekezdései irányadók. Az Ajánlattevő köteles a számlát a teljesítés elismerésétől számított 8 napon belül kiállítani, majd az Ajánlatkérő részére eljuttatni. A számlán csak a keretszerződés hatálya alá tartozó termékek szerepelhetnek. A nyertes ajánlattevő 1 db számla kiállítására jogosult megrendelésenként az adott megrendelés ellenértékének megfelelő összegben, a teljesítési igazolás kiadását követően. Késedelmes fizetés esetén az Ajánlatkérő a Ptk. 6:155. § (1) bekezdés szerinti késedelmi kamatot fizet. Ajánlatkérő előleget nem fizet. Az ellenszolgáltatás teljesítésének részletes leírását a Szerződés tartalmazza.
Informationen über die Überprüfungsfristen: Kbt. 148. § szerint
5.1.15 Techniken
Rahmenvereinbarung:
Keine Rahmenvereinbarung
Informationen über das dynamische Beschaffungssystem
Kein dynamisches Beschaffungssystem
Elektronische Auktion:
5.1.16 Weitere Informationen, Schlichtung und Nachprüfung
Überprüfungsstelle: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Organisation, die zusätzliche Informationen über das Vergabeverfahren bereitstellt: HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Organisation, die weitere Informationen für die Nachprüfungsverfahren bereitstellt: Közbeszerzési Hatóság Közbeszerzési Döntőbizottság
Organisation, die Teilnahmeanträge entgegennimmt: APONIUS Consulting Korlátolt Felelősségű Társaság
Organisation, die Angebote bearbeitet: HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zártkörűen Működő Részvénytársaság