Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70755-2023
Rumänien-Craiova: Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
2023/S 025-070755
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PIESE DE SCHIMB AUTO, ECHIPAMENTE SI SUBANSAMBLURI NOI PENTRU AUTOBUZE MARCA BREDAMENARINI - LOTUL 1 - Piese si accesorii pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie pentru autobuze marca BREDAMENARINI - LOTUL 2 - Piese si accesorii pentru caroserii, frane, directie, suspensie si echipament electric pentru autobuze marca BREDAMENARINI
Referenznummer der Bekanntmachung: 2315129-2022-7
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
AAchizitia se referă la furnizarea de piese de schimb auto, echipamente si subansambluri noi pentru autobuze marca BREDAMENARINI, conform cerintelor caietului de sarcini, pentru:
- LOTUL 1 - Piese si accesorii pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie pentru autobuze marca BREDAMENARINI
- LOTUL 2 - Piese si accesorii pentru caroserii, frane, directie, suspensie si echipament electric pentru autobuze marca BREDAMENARINI
Furnizarea pieselor de schimb pentru autobuze, care fac obiectul achizitiei, contribuie la mentinerea in stare de functionare corespunzatoare a mijloacelor de transport din dotatrea entitatii contractante, astfel asigurandu-se desfasurarea in conditii optime a activitatii de transport si activitatii economice si sociale din Municipiul Craiova.
FURNIZARE PIESE DE SCHIMB AUTO, ECHIPAMENTE SI SUBANSAMBLURI NOI, PENTRU AUTOBUZE MARCA BREDAMENARINI :
(Estimari ale cantitatilor minime si maxime ale acordului cadru: min 159 buc; max 771 buc.)
- LOTUL 1 - Piese si accesorii pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie pentru autobuze marca BREDAMENARINI, conform necesitatii si cerintelor descrise in caietul de sarcini si Anexa 1 din caietul de sarcini
- Estimari ale cantitatilor minime si maxime Acord cadru - Lot 1: min 90 buc –max. 512 buc;
- Estimari ale cantitatilor minime si maxime ale celui mai mare contract subsecvent (Lotul 1) min 90 buc.; max 300 buc. (caiet sarcini -Anexa 2 Lot 1);
- LOTUL 2 - Piese si accesorii pentru caroserii, frane, directie, suspensie si echipament electric pentru autobuze marca BREDAMENARINI, conform necesitatii si cerintelor descrise in caietul de sarcini si Anexa 1 din caietul de sarcini
- Estimari ale cantitatilor minime si maxime Acord cadru - Lot 2: min 69 buc –max 259 buc;
- Estimari ale cantitatilor minime si maxime ale celui mai mare contract subsecvent (Lotul 2) = min 69 buc.; max 159 buc. (caiet sarcini-Anexa 2 Lot 2);
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile.
Termenul-limita in care entitatea contractanta va raspunde o singura data, solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare, va fi cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
-LOUL 2 - Furnizare Piese si accesorii pentru caroserii, frane, directie, suspensie si echipament electric, conform necesitatii si cerintelor descrise in caietul de sarcini din Anexa 1 -Lotul 2
Val estimata a celui mai mare contract subsecvent - 80.000,00 RON
Los-Nr.: 1
-LOTUL 1 - Furnizare Piese si accesorii pentru motor, ambreiaj, cutii de viteze si transmisie, conform necesitatii si cerintelor descrise in caietul de sarcini - Anexa 1 din caietul de sarcini;
- Val estimata a celui mai mare contract subsecvent - 95.000,00 RON.