Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 70808-2023
Rumänien-București: Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
2023/S 025-070808
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
DELEGAREA GESTIUNII ACTIVITĂȚII DE SORTARE A DESEURILOR DE HARTIE, CARTON, METAL, PLASTIC SI STICLA COLECTATE SEPARAT DE PE RAZA SECTORULUI 4 AL MUN. BUCURESTI
Referenznummer der Bekanntmachung: 4316422/05/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sectorul 4 al Municipiului Bucuresti, se afla intr-un proces accelerat de dezvoltare urbanistica, economica si sociala, iar cresterea populatiei şi limitarea teritoriala, necesită masuri adaptate de asigurare a nevoilor de salubritate publică in vederea mentinerii unui standard normal de viata.
Prin sintagma “contract de delegare a gestiunii serviciului” în sensul prevederilor prezentei documentatii se înțelege contractul de achiziție publică de servicii definit de Legea nr. 98/2016.
Procedura de atribuire este licitatie deschisa online, si se va finaliza prin incheierea unui contract de delegare cu o durata de 5 ani.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Clarificarile solicitate dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 48 120 800.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Activitățile specifice propuse a fi desfășurate în baza caietului de sarcini, precum și cantitățile aferente, împreună cu modalitățile de prestare/execuție/furnizare solicitate de către autoritatea contractantă sunt stabilite în conformitate cu prevederile art. 2 alin. (3) din Legea nr. 101/2006, cuprinzand informatii legate de condițiile de desfășurare a activităților specifice serviciului de salubrizare, respectiv sortarea deşeurilor de hârtie, carton, metal, plastic şi sticlă colectate separat din deşeurile municipale în staţii de sortare, inclusiv transportul rezidurilor rezultate din sortare la depozitele de deşeuri şi/sau la instalaţiile de valorificare energetică, stabilind nivelurile de calitate și condițiile tehnice necesare funcționării acestui serviciu în condiții de eficiență și siguranță.