Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Orli Staw Lubiatów" nr zadania: 14-02/P/1.2/01/UE/a/1-1
Referenznummer der Bekanntmachung: SAZ.270.4.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1) Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje: a) odbudowa istniejącego zbiornika retencyjnego poprzez pogłębienie (odmulenie) dna, odbudowa i ukształtowanie czaszy zbiornika b) wykonanie budowli piętrzącej na cieku „Młynówka Kosierska“ w km 12+975 c) wykonanie budowli piętrzącej na cieku „Młynówka Kosierska” w km 13+708 d) wykonanie przepustu pomiędzy częścią południową a częścią północną czaszy zbiornika w km 13+250 cieku „Młynówka Kosierska” wraz z odbudową grobli e) wykonanie przepustu pomiędzy częścią wschodnią a częścią północną czaszy zbiornika w km 0+035 dopływu ze wschodniej części zbiornika wraz z odbudową grobli f) likwidację resztek zdewastowanych urządzeń wodnych /pozostałości po dewastowanych budowlach/: - mnich w km 12+975 cieku „Młynówka Kosierska” Ø0,60 m L=6,30 m - mnich w km 13+250 cieku „Młynówka Kosierska” Ø 0,60 m L=8,30 m - zastawka w km 13+663 cieku „Młynówka Kosierska” o świetle 0,80 m - przepust w km 13+708 cieku „Młynówka Kosierska”Ø 0,80 m L=6,20 m - mnich w km 0+035 dopływu ze wschodniej części zbiornika „Orli Staw” Ø – 0,30 m L = 6,30 m g) wykonanie i likwidacja budowli tymczasowych niezbędnych przy wykonywaniu projektowanych budowli. 2) Cel inwestycji. Celem projektowanej inwestycji jest odtworzenie oraz zwiększenie retencji wodnej poprzez zwiększenie pojemności zbiornika wodnego na cieku „Młynówka Kosierska” na odcinku przebiegającym przez teren lasów Nadleśnictwa Brzózka. Celem szczególnym inwestycji jest: a) ograniczenie odpływu wód z cieku „Młynówka Kosierska”, b) ustabilizowanie poziomu wód gruntowych zarówno w obrębie zbiornika jak również w obrębie jego oddziaływania, c) poprawy bilansu wodnego w obrębie zbiornika oraz w zasięgu jego oddziaływania. d) zapobieganie skutkom suszy. Teren inwestycji nie jest objęty ochroną dziedzictwa kulturowego i zabytków.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 352 251.99 PLN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1) Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje: a) odbudowa istniejącego zbiornika retencyjnego poprzez pogłębienie (odmulenie) dna, odbudowa i ukształtowanie czaszy zbiornika b) wykonanie budowli piętrzącej na cieku „Młynówka Kosierska“ w km 12+975 c) wykonanie budowli piętrzącej na cieku „Młynówka Kosierska” w km 13+708 d) wykonanie przepustu pomiędzy częścią południową a częścią północną czaszy zbiornika w km 13+250 cieku „Młynówka Kosierska” wraz z odbudową grobli e) wykonanie przepustu pomiędzy częścią wschodnią a częścią północną czaszy zbiornika w km 0+035 dopływu ze wschodniej części zbiornika wraz z odbudową grobli f) likwidację resztek zdewastowanych urządzeń wodnych /pozostałości po dewastowanych budowlach/: - mnich w km 12+975 cieku „Młynówka Kosierska” Ø0,60 m L=6,30 m - mnich w km 13+250 cieku „Młynówka Kosierska” Ø 0,60 m L=8,30 m - zastawka w km 13+663 cieku „Młynówka Kosierska” o świetle 0,80 m - przepust w km 13+708 cieku „Młynówka Kosierska”Ø 0,80 m L=6,20 m - mnich w km 0+035 dopływu ze wschodniej części zbiornika „Orli Staw” Ø – 0,30 m L = 6,30 m g) wykonanie i likwidacja budowli tymczasowych niezbędnych przy wykonywaniu projektowanych budowli. 2) Cel inwestycji. Celem projektowanej inwestycji jest odtworzenie oraz zwiększenie retencji wodnej poprzez zwiększenie pojemności zbiornika wodnego na cieku „Młynówka Kosierska” na odcinku przebiegającym przez teren lasów Nadleśnictwa Brzózka. Celem szczególnym inwestycji jest: a) ograniczenie odpływu wód z cieku „Młynówka Kosierska”, b) ustabilizowanie poziomu wód gruntowych zarówno w obrębie zbiornika jak również w obrębie jego oddziaływania, c) poprawy bilansu wodnego w obrębie zbiornika oraz w zasięgu jego oddziaływania. d) zapobieganie skutkom suszy. Teren inwestycji nie jest objęty ochroną dziedzictwa kulturowego i zabytków. 3) Określenie granic działki lub terenu. Działki objęte inwestycją: Nr 152/3, 146/1, 147 obręb Lubiatów, jedn. rej. 080204_2.0009.G2 gmina Dąbie. 4) Określenie istniejącego stanu zagospodarowania działki lub terenu , w tym informację o obiektach budowlanych przeznaczonych do rozbiórki. W chwili obecnej istniejąca pojemność zbiornika „Orli Staw” o aktualnej powierzchni 4,12 ha, rzędnej zwierciadła wody 75,00m n.p.m. i średniej głębokości zalewu 0,48 m wynosi około; Vi = 19776 m3 . Na wskutek przeprowadzonych prac konserwacyjnych zbiornika jego średnia całkowita głębokość wyniesie 1,00 m co daje wzrost pojemności zbiornika od Vo = 33500m3 do 41200 m3 . 5) Zestawienie powierzchni projektowanego zagospodarowania. Projektowane elementy przebudowy zbiornika zajmować będą następujące powierzchnie objęte budową : Powierzchnia całkowita zbiornika „Orli Staw” - 41200 m2 w tym : • Zbiornik Orli Staw część północna - 11290 m2 • Zbiornik Orli Staw część południowa - 25710 m2 • Zbiornik Orli Staw część wschodnia - 4200 m2 Powierzchnia odbudowy grobli i przejazdu na budowlach : • Odbudowa grobli pomiędzy przepustem 0+035 a przepustem w km 13+250 - 2752 m2 Powierzchnia terenu zajęta pod inwestycję po wykonaniu odbudowy, będzie użytkowana dalej jako obiekt hydrotechniczny i nie zmieni się ich stan posiadania.