Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD. CONSTANTALOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD TULCEALOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD CALARASILOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD IALOMITA
Referenznummer der Bekanntmachung: 14500308/2021/05402
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45315500 Mittelspannungsarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de mentenanta, proiectare, execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED aparţinând S.C. E - Distributie Muntenia S.A., în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice. Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea instalatiilor existente, extinderea de retele de joasa tensiune aeriene si subterane, securizarea grupurilor de masura, modernizarea si cresterea capacitatii de distributie a retelelor existente, imbunatatire nivel tensiune in retelele existente prin injectii noi (posturi trafo, retele MT, JT, etc), aparţinând SC E- Distribuţie Dobrogea SA. Executia acestor activitati este una extrem de importanta si necesara pentru satisfacerea cerintelor clientilor si reducerea CPT. Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente si frecventa acestora: Conform Anexa 1 - la Strategia de Contractare . Numarul de zile la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile - Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 3: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD CALARASI
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45315500 Mittelspannungsarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: Conform centralizator financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie. Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent: Conform anexa 1 la Strategia de contractare
LOT 2: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD TULCEA
Los-Nr.: 2
LOT 1: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CONSTANTA – JUD. CONSTANTA
Los-Nr.: 1
LOT 4: Proiectare si executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT CALARASI – JUD IALOMITA
Los-Nr.: 4