Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Elektronisk tidrapportering för personlig assistans
Referenznummer der Bekanntmachung: FSN-2022-4333
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72212450 Entwicklung von Zeiterfassungs- und Personalverwaltungssoftware
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Malmö Stad avser att upphandla ett system som kan erbjuda en helhetslösning i form av digital
rapportering av assistanstimmar till Försäkringskassan, schemaläggning samt kommunikation.
Målsättningen är ett modernt och användarvänligt systemstöd för elektronisk tidrapportering som:
• Effektiviserar administrationen av personlig assistans.
• Kan hantera Beställarens processer för Bemanning och schemaläggning
Det ska vara möjligt för externa användare, så som god man, förvaltare, brukare, anhöriga m.m. att
nyttja systemet för utsedd brukare. Dessa personer ska också kunna godkänna tidsredovisningar och elektronisk räkning.
Uppdraget innefattar även två optioner gällande integration till Stadens HR-system samt
integration mot Stadens IDP.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität
48330000 Terminplanungs- und Produktivitätssoftwarepaket
48332000 Terminplanungssoftwarepaket
48333000 Kontaktverwaltungssoftwarepaket
48400000 Softwarepaket für Geschäftstransaktionen und persönliche Arbeitsabläufe
48450000 Softwarepaket für Zeiterfassung und Personalverwaltung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: