Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 70978-2023
Rumänien-București: Herzklappen
2023/S 025-070978
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
achizitie de: PROTEZE VASCULARE; VALVE CARDIACE COD CPV-33184200-5; 33182220-7
Referenznummer der Bekanntmachung: 4203628/2899/27.01.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33182220 Herzklappen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
licitatie deschisa on-line cu maxim 3 operatori economici, acord cadru 36 de luni ; achizitia de: PROTEZE VASCULARE; VALVE CARDIACE COD CPV-33184200-5; 33182220-7.
Nr. Lot Denumire
VALVA MECANICA CU DOUA HEMIDISCURI CU POZITIONARE MITRALA compus din:
1 1.1 valva mecanica cu doua hemidiscuri cu pozitionare mitrala Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 1080 buc valoare cantitate minima acord cadru 29946 lei valoare canitate maxima acord cadru 3234168 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 60 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 179676 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1796.76 lei
1.2 valva mecanica cu doua hemidiscuri cu pozitionare mitrala Inel de sutura de dimensiune redusa Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 1080 buc valoare cantitate minima acord cadru 29946 lei valoare canitate maxima acord cadru 3234168 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 60 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 179676 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1796.76 lei
2 2.1. Conduct valvulat Cantitate minima acord cadru 6buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc valoare cantitate minima acord cadru 32280 lei valoare canitate maxima acord cadru 1936800 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 30 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 161400 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1614.00 lei
2.2.Conduct valvulat aortic tip valsalva Cantitate minima acord cadru 6 buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc valoare cantitate minima acord cadru 34838.16 lei valoare canitate maxima acord cadru 2090289.6 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 30 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 174190.8 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1741.91 lei
4 Proteza vasc. Liniara v colagenata dreapta perete normal diam. 8mm l=70 cm Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc valoare cantitate minima acord cadru 8260 lei valoare canitate maxima acord cadru 297360 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 90 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 74340 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 743.40 lei
5 Proteza vasculara liniara PTFE dreapta perete normal diam. 8 mm l=40 cm 3Cantitate minima acord cadru 10 buc cantitate mexima acord cadru 540 buc valoare cantitate minima acord cadru 7965 lei valoare canitate maxima acord cadru 430110 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 135 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 107527.5 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1075.28 lei
6 Prot. Vasc. Bifurcata colagenata Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 540 buc valoare cantitate minima acord cadru 9544 lei valoare canitate maxima acord cadru 515376 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 135 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 128844 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 1288.44 lei
7 Proteze vasculara quadrifurcata pentru arcul aorticCantitate minima acord cadru 1 buc Cantitate maxima acord cadru 10 buc valoare cantitate minima acord cadru 5200 lei valoare canitate maxima acord cadru 52000 lei cantitati cel mai mare contract subsecvent 6 buc valoare cel mai mare ctr. Subsecvent 31200 lei garantie de participare 1% din valoarea celui mai mare contract subsecvent 312.00 lei
Data limita de a raspunde la orice clarificare – data limita la care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: în a 10-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor conf. art. 160 din Legea 98/2016
Data limită de solicitare a clarificarilor : nu mai tarziu de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conf.art
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 11 790 271.60 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 6
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 6
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Proteza vasculara liniara PTFE dreapta perete normal diam. 8 mm l=40 cm
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33184200 Vaskuläre Prothesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Proteza vasculara liniara PTFE dreapta perete normal diam. 8 mm l=40 cm Cantitate minima acord cadru 10 buc cantitate mexima acord cadru 540 buc
Prot. Vasc. Bifurcata colagenata
Los-Nr.: 5
Prot. Vasc. Bifurcata colagenata Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 540 buc
Proteze vasculara quadrifurcata pentru arcul aortic
Los-Nr.: 6
Proteze vasculara quadrifurcata pentru arcul aortic Cantitate minima acord cadru 1 buc Cantitate maxima acord cadru 10 buc
2.1. Conduct valvulat 2.2.Conduct valvulat aortic tip valsalva
Los-Nr.: 2
2.1. Conduct valvulat Cantitate minima acord cadru 6buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc
2.2.Conduct valvulat aortic tip valsalva Cantitate minima acord cadru 6 buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc
VALVA MECANICA CU DOUA HEMIDISCURI CU POZITIONARE MITRALA
Los-Nr.: 1
1.1 valva mecanica cu doua hemidiscuri cu pozitionare mitrala Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 1080 buc
1.2 valva mecanica cu doua hemidiscuri cu pozitionare mitrala Inel de sutura de dimensiune redusa Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 1080 buc
Proteza vasc. Liniara v colagenata dreapta perete normal diam. 8mm l=70 cm
Los-Nr.: 3
Proteza vasc. Liniara v colagenata dreapta perete normal diam. 8mm l=70 cm Cantitate minima acord cadru 10 buc Cantitate maxima acord cadru 360 buc