II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU SUBSTANTE FARMACEUTICE si Diverse medicamente
Referenznummer der Bekanntmachung: LD 20.04.01-5
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33600000 Arzneimittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru furnizare substante farmaceutice si medicamente care sa respecte specificatiile din caietul de sarcini.Procedura se finalizeaza prin incheierea unui acord cadru cu doi operatori economici. Furnizarea produselor ce fac obiectul acordului cadru se va face prin incheierea contractelor subsecvente, in baza referatelor de necesitate si in limita fondurilor disponibile. In cazul acordurilor cadru incheiate pentru produsele/medicamentele HIV, oncologice (cuprinse in programe), acestea se vor rezilia cu data imediata dupa ce a fost finalizata procedura de MS. Nota: Numerul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a -11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Combinatii (Dolutegravir+Lamivudina)
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Dovato -50mg/300mg, cant CS min 30/max 720, cant AC min 30/max 1470, val CS min 2676.90/ max 64245.60 lei, val AC min 2676.90/ max 131168.10 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 154
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
susp inhal presuriz 100µg/doza * 200 doze, cant CS min 50/ max 300, cant AC min 50/max 900, val CS 408.0/ max 2448.0 lei, val AC min 408.0/ max 7344.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 191
pic orale pt. NN, 0.5mg/ml flac 10 ml, cant CS min 100/ max 1400, cant AC min 100/ max 2850, val CS min 2443.0/ max 34202.0 lei, val CS min 2443.0/max 69625.50 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
cpr 300 mg, cant CS min 10/max 60, cant AC min 10/ max 130, val CS min 19.90/ max 119.40, val AC min 19.90/ max 258.70 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
sol perf 70,60 gr/l in sol de Clorura de sodiu 9gr/l, cant CS min 5/ max 48, cant AC min 5/ max 100, val CS 76.45/ max 733.92 lei, val AC min 76.45/ max 1529.0 lei.
Combinatii tip HYALO 4 START
Los-Nr.: 75
unguient Hialuronat de NA 0.2%+Colageneza 2nkat/gr/unguient, cant CS min 1/max 4, cant AC min 1/max 8, val CS min 56.12/ max 224.48 lei, val AC min 56.12/ max 448.96 lei.
IMUNOGLOBULINA UMANA ANTI-HEPATITA B
Los-Nr.: 192
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651520 Immunglobuline
sol perf 50 UI /ml, cant CS min 5/ max 20, cant AC min 5/ max 45, val CS min 5203.10/ max 20812.40 lei, val AC min 5203.10/ max 46827.90 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 200
cpr 10 mg, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 260, val CS min 8.80/ max 105.60 lei, val AC min 8.80/ max 228.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
cpr film 500 mg, cant CS min 80/ max 996, cant AC min 80/ max 2100 , val CS min 449.60/ max 5597.52 lei, val AC min 449.60/ max 11802.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 88
cpr 20 mg, cant CS min 100/ max 5000, cant AC min 100/ max 10100, val CS min 36.0/max 1800.00 lei, val AC min 36.0/ max 3636.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 147
pulb pt sol inj 10 mg, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1300, val CS min 788.50/ max 9462.0 lei, val AC min 788.50/ max 20501.0 lei.
Solutie de nutritie enterala pt pacient cu diabet
Los-Nr.: 159
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Solutie de nutritie enterala pt pacient cu diabet, nutricomp D, cant CS min 50/ max 1600, cant AC min 50/ max 3400, val CS min 1306.0/ max 41792.0 lei, val AC min 1306.0/ max 88808.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 107
cpr elib modif 60 mg, cant CS min 20/ max 240, cant AC min 20/ max 500, val CS min 11.0/ max 132.0 lei, val AC min 11.0/ max 275.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 168
cpr film 80 mg, cant CS min 30/ max 360, cant AC min 30/ max 750, val CS min 14.70/ max 176.40 lei, val AC min 14.70/ max 367.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 225
cpr 100 mg, cant CS min 20/ max 200, cant AC min 20/max 440, val CS min 6.40/ max 64.0 lei, val AC min 6.40/ max 140.80 lei.
INSULINUM ASPARTAT NOVORAPID FLEXPEN
Los-Nr.: 113
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33615100 Insulin
stilou insulina sol inj 100 UI/ml, cant CS min 10/ max 260, cant AC min 10/ max 540, val CS min 287.50 /max 7475.0 lei, val AC min 287.50/ max 15525.0 lei.
CANDESARTANUM CILEXETIL 32 mg
Los-Nr.: 47
cpr 32 mg, cant CS min 45/max 560, cant AC min 45/ max 1125, val CS min 55.35/ max 688.80, val AC min 55.35/ max 1383.75 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 102
Ferinject -sol inj/perf 50 mg/ml -10 ml, cant CS min 10/ max 80, cant AC min 10/ max 200, val CS min 4401.80/ 35214.40 lei, val AC min 4401.80/ max 88036.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
cpr film 5 mg, cant CS min 360/max 2880, cant AC min 360/ max 5800, val CS min 1677.60/ max 13420.80 lei, val AC min 1677.60 /max 27028.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
ung. oft. 5 gr, cant CS min 6/ max 24, cant AC min 6/ max 50 , val CS 37.92/ max 151.68 lei, val AC min 37.92/ max 316.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
cpr film 400 mg, cant CS min 60/ max 5040, cant AC min 60/ max 10100, val CS min 1207.20 /101404.80 lei , val AC min 1207.20/ max 203212.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
cpr 200mg, cant CS min 250/max 3000, cant AC min 250/ max 6000, val CS min 155.0/ max 1860.0 lei, val AC min 155.0/ max 3720.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
cps 500mg, cant CS min 80/ max 1000, cant AC min 80/ max 2100, val CS min 75.20/ max 940.0 lei, val AC min 75.20/ max 1974.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 108
pulb+sol pt sol inj 1mg/ml, cant CS min 10/ max 100, cant AC min 10/ max 250, val CS min 686.60/ max 6866.0 lei, val AC min 686.60/ max 17165.0 lei.
Combinatii (Doravirina+Lamivudina+Tenofovir Disoproxil)
Los-Nr.: 3
Delstrigo -cpr 100mg/300mg/245mg, cant CS min 30/max 360, cant AC min 30/ max 750, val CS min 2034.30/ max 24411.60 lei, val AC min 2034.30/ max 50857.50 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
pulb pt sol orala plic -73.69, cant CS min 100/max 2000, cant AC min 100/max 4100, val CS 823.0/ max 16460.0 eli, val AC min 823.0/ max 33743.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 145
fiole sol perf 1mg/ml *10ml Nitronal, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4200, val CS min 812.0/ max 16240.0 lei, val AC min 812.0/ max 34104.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 132
cpr film 250 mg, cant CS min 500/ max 14000, cant AC min 500/ max 28500, val CS min 230.0/ max 644.0 lei, val AC min 230.0/ max 13110.0 lei.
Combinatii (METRONIDAZOLUM+CLOTRIMAZOLUM)
Los-Nr.: 74
cpr vag. 500mg/200mg, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4100, val CS min 128.0/max 2560.0 lei, val AC min 128.0/ max 5248.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
supozitoare 20mg/10mg/ 8.3 mg antihemoroidale, cant CS min 10/ max 180, cant AC min 10/ max 400, val CS min 19.10/ max 343.80 lei, val AC min 19.10/ max 764.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 104
susp inhal prin nebulizator 2mg/2ml, cant CS min 200/ max 4000, cant AC min 200/ max 8200, val CS min 15186/ max 303720.0 lei , val AC min 15186.0/ max 622626.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 140
flac sol perf 9mg/ml *2000 ml, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 6200, val CS min 818.0/max 16360.0 lei, val AC min 818.0 /max 50716.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 82
cpr 4 mg, cant CS min 100/ max 2500, cant AC min 100/ max 5100, val CS min 163.0/max 4075.0 lei, val AC min 163.0/ max 8313.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 93
sol perf 250 mg -50 ml, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4100, val CS min 1943.0/ max 38860.0 lei, val AC min 1943.0/ max 79663.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 130
cpr 32 mg, cant CS min 50/max 800, cant AC min 50/ max 1700, val CS min 107.0/ max 1712.0 lei, val AC min 107.0/ max 3638.0 lei.
Combinatii ( PERINDOPRILUM+AMLODIPINUM)5/5
Los-Nr.: 67
cpr 5mg/5mg, cant CS min 100 /max 1520, cant AC min 100/ max 3100, val CS min 82.0/ max 1246.40, val AC min 82.0/ max 2542.0 lei.
Combinatii (NAPROXENUM+ESOMEPAZOLUM)
Los-Nr.: 62
cpr cu elib modif 500mg/20mg, cant CS min 100/ max 1600, cant AC min 100/max 3200, val CS 174.0/ max 2784.0 lei, val AC min 174.0/ max 5568.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 122
cpr film 20 mg, cant CS min 40/ max 600, cant AC min 40/ max 1300, val CS min 23.60/ max 354.0 lei, val AC min 23.60/ max 767.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
draj 2.5 mg, cant CS min 10/max 120, cant AC min 10/max 260, val CS min 10.30/ max 123.60, val AC min 10.30/ max 267.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 179
flac 420 mg, cant CS min 2/ max 30, cant AC min 2/ max 60, val CS min 21260.28/ max 318904.20 lei, val AC min 21260.28/ max 637808.40 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 181
cps supliment alimentar, cant CS min 50/ max 1200, cant AC min 50/ max 2500, val CS min 36.0/ max 864.0 lei, val AC min 36.0/ max 1800.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 142
cpr 5 mg, cant CS min 500/ max 12000, cant AC min 500/ max 24500, val CS min 55.0/max 1320.0 lei, val AC min 55.0/ max 2695.0 lei.
BENZATHINI BENZYLPENICILLINUM sol
Los-Nr.: 43
flac pulb pt susp inj 1200000UI, cant CS min 10/ max 100, cant AC min 10/ max 220, val CS min 319.90/ max 3199.0 lei, val AC min 319.90/ max 7037.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 217
cpr 100 mg, cant CS min 1400/ max 20000, cant AC min 1400/ max 43200, val CS min 196.0/ max 2800.0 lei, val AC min 196.0/ max 6048.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 226
cpr 1000 mg, cant CS min 160/ max 2000, cant AC min 160/ max 4320, val CS min 134.40/ max 1680.0 lei, val AC min 134.40/ max 3628.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 208
sol inj 50 mg /2ml, cant CS min 2000/ max 40000, cant AC min 2000/ max 80500, val CS min 6900.0/ max 138000.0 lei, val AC min 6900.0/ max 277725.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 210
flac 50 mg, cant CS min 20/ max 130, cant AC min 20/ max 300, val CS min 32125.60/ max 208816.40 lei, val AC min 32125.60/ max 481884.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
Sargenor-sol orala 1g/5ml, cant CS min 500 /max 6000, cant AC min 500/ max 12000, val CS min 1060.0/ max 12720.0 lei, val AC min 1060.0/ max 25440.0 lei.
FONDAPARINUX SODIUM seringi
Los-Nr.: 106
seringi preumplute 5mg/0.4ml, cant CS min 50/ max 400, cant AC min 50/ max 1000, val CS min 999.50/ max 7996.0 lei, val AC min 999.50/ max 19990.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 166
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511700 Milchpulver
Lapte praf topfer bio pre cutie 600 gr, cant CS min 50/ max 1000, cant AC min 50/ max 2200, val CS min 3056.0/ max 61120.0 lei, val AC min 3056.0/ max 134464.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
cpr 1mg, cant CS min 300/max 1200, cant AC min 300/ max 2600, val CS min 168.0/max 672.0 lei, val AC min 168.0/max 1456.0 lei
Combinatii (PERINDOPRILUM+AMLODIPINUM) cpr
Los-Nr.: 65
cpr 10mg/5mg, cant CS min 100/max 1600, cant AC min 100/ max 3200, val CS min 129.0/ max 2064.0 lei, val AC min 129.0/ max 4128.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 206
flac 100 mg/ml. cant CS min 5/ max 40, cant AC min 5/ max 85, val CS min 440.10/ max 3520.80 lei, val AC min 440.10/ max 7481.70 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 146
fiole conc pt sol perf 2mg/ml *4 ml -8ml, cant CS min 100/ max 1600, cant AC min 100/ max 3500, val CS min 6496.0/ max 103936.0 lei, val AC min 6496.0/ max 227360.0 lei.
COMBINATII (LAMIVUDINA+ZIDOVUDINUM)
Los-Nr.: 2
Combivir 160mg/300mg, cant CS min 120/ max 17200, val CS min 2497.20 /max 676325.00 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 143
cpr 100 mg, cant CS min 50/ max 1000, cant AC min 50/ max 2300, val CS 31.50/ max 630.0 lei, val AC 31.50/ max 1449.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
sol perf 40, 100gr/l in sol glucoza 50gr/L, cant CS min 50/max 468, cant AC min 50/ max 1000, val CS min 1031.50/ max 9654.84 lei, val AC 1031.50/ max 20630.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
cps gastrorezistent 500 mg, cant CS min 900/max 3600, cant AC min 900/max 7200, val CS min 396/ max 1584.0 lei, val AC min 396.0/max 3168.0 LEI
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 134
sol B, 5gr/l * 200 ml, cant CS min 500/ max 12000, cant AC min 500/ max 24500, val CS min 3865.0/ max 92760.0, val AC min 3865.0/ max 189385.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 190
cpr 40 mg, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4300, val CS min 44.0/ max 880.0 lei, val AC min 44.0/ max 1892.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
cpr 600 mg, cant CS min 120/max 4800, cant AC min 120/ max 9600 , val CS min 4761.60/ max 190464.0, val AC min 4761.60/ max 380928.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 123
cpr film 500 mg, cant CS min 40/ max 620, cant AC min 40/ max 1300, val CS min 59.20/ max 917.60 lei, val AC min 59.20/ 1924.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 228
flac 10 ml, cant CS min 50/ max 1200, cnt AC min 50/ max 2400, val CS min 1527.50/ max 36660.0 lei, val AC min 1527.50/ max 73320.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 167
sol fiole 20 ml concentrat pt sol perf, cant CS min 20/ max 400, cant AC min 20/ max 950, val CS min 1169.0/ max 23380.0 lei, val AC min 1169.0/ max 55527.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 90
cpr gastrorezistente 50 mg, cant CS min 100/ max 2500, cant AC min 100/ max 5600, val CS min 13.0/ max 325.0 lei, val AC min 13.0/ max 728.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 85
sol perf 40, 100gr/l in sol de Clorura de sodiu 9gr/l, cant CS min 50/ max 560, cant AC min 50/ max 1200, val CS min 939.0/ max 10516.80 lei, val AC min 939.0/ max 22536.0 lei.
Combinatii (SIMETICONA+CARBUNE ACTIV)
Los-Nr.: 56
cpr 50mg+300mg, cant CS min 100/max 4000, cant AC min 100/ max 8000, val CS min 108.0/ max 4320.0 lei, val AC min 108.0/max 8640.0 lei.
Combinatii (Vitamin B complex)
Los-Nr.: 184
cmplex vit B cpr, cant CS min 300/ max 7200, cant AC min 300/ 14400 ,val CS min 333.0/ max 7992.0 lei, val AC min 333.0/ max 15984.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 218
cpr 300 mg, cant CS min 1200/ max 16000, cant AC min 1200/ max 33200, val CS min 384.0/ max 5120.0 lei, val AC min 384.0/ max 10624.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 117
cpr 5 mg, cant CS min 30/max 900, cant AC min 30/ max 1830, val CS 36.30/ max 1089.0 lei, val AC min 36.30/ max 2214.30 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM)cp
Los-Nr.: 71
cpr 10mg/2.5mg/5mg, cant CS min 25/max 340, cant AC min 25/max 700, val CS min 41.50/ max 564.40 lei, val AC min 41.50/ max AC 1162.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 211
cpr 200 mg, cant CS min 300/max 4000, cant AC min 300/ max 8600, val CS min 561.0/ max 7480.0 lei, val AC min 561.0/ max 16082.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 139
cpr cu elib prel 30 mg-Vendal, cant CS min 30/max 400, cant AC min 30/ max 950, val CS min 28.80/ max 384.0 lei, val AC min 28.80/ max 912.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 119
cpr 200mg , cant CS min 100/ max 1400, cant AC min 100/ max 2900, val CS min 4682.0/ max 65548.0 lei, val AC min 4682.0/ max 135778.0 lei.
Combinatii (Darunavir+Cobicistat)
Los-Nr.: 7
Rezolsta cpr 800mg/150mg, cant CS min 30/max 720, cant AC min 30/max 1470, val CS min 1764.0/max 42336.0, val AC min 1764.00/max 86436.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 224
fiole 750 mg / 5 ml, cant CS min 2000/max 30000, cant AC min 2000/ max 65000, val CS min 8620.0/ max 129300.0 lei, val AC min 8620.0/ max 280150.0 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM)
Los-Nr.: 68
cpr 10mg/2.5 mg, cant CS min 100/max 1200, cant AC min 100/max 2400, val CS min 144.0/max 1728.0 eli, val AC min 144.0/ max 3456.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 128
cpr cu elib prel 1000 mg, cant CS min 50/ max 1200, cant AC min 50/max 2500, val CS min 35.50/ max 852.0 lei, val AC min 35.50/ max 1775.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
Epivir cpr 150 mg, cant CS min 60/ max 2160, cant AC min 60/ max 4380, val CS min 275.40/ max 9914.40, val AC min 275.40 / max 20104.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 162
crema 10mg/gr, cant SC min 10/ max 100, cant AC min 10/ max 230, val CS min 321.20/ max 3212.0 lei, val AC min 321.20/ max 7387.60 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
cpr film 10mg, cant CS min 20/ max 280, cant AC min 20/ max 600, val CS min 112.40/ max 1573.60 lei, val AC min 112.40/ max 3372.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 34
pulb pt susp orala 250 mg/5ml *60ml, cant CS min 20/ max 80, cant AC min 20/ max 160, val CS min 83.80/ max 335.20, val AC min 83.80/max 670.40 lei.
Solutie de nutritie enterala pt pacient cu disfunctie renala
Los-Nr.: 158
Solutie de nutritie enterala pt pacient cu disfunctie renala, nutricomp renal, cant CS min 30 /max 540, cant AC min 30/ max 1200, val CS 783.60/ max 14104.80 lei, val AC min 783.60 /max 31344.0 lei.
Solutie de nutritie enterala pt pacienti cu disfunctie pancreatica
Los-Nr.: 157
Solutie de nutritie enterala pt pacienti cu disfunctie pancreatica, cant CS min 30/ max 540, cant AC min 30/ max 1200, val CS 843.60 /max 15184.80 lei, val AC min 843.60/ max 33744.0 lei.
Combinatii (Elvitegravir+Cobicistat+Emtricitabina+Tenofovir)
Los-Nr.: 10
Genvoia cpr, cant CS min 30/ max360, cant AC min 30/ max 750, val CS min 3333.60/ max 40003.20 lei, val AC min 3333.60/ max 83340.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
cpr 250 mg, cant CS min 800/max 10000, cant AC min 800/max 20200, val CS min 456.0/max 5700.0 lei , val Ac min 456.0/ max 11514.0 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM) cpr
Los-Nr.: 72
cpr 5mg/ 1.25mg/10 mg, cant CS min 30/max 780, cant AC min 30/ max 1600, val CS min 39.60/ max 1029.60 lei, val AC min 39.60/ max 2112.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 172
cpr 15 mg, cant CS min 1000/ max 15000, cant AC min 1000/ max 30500, val CS min 770.0/ max 11550.0 lei, val AC min 770.0/ max 23485.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
cpr/cps 100 mg, cant CS min 2000/ max 12000, cant AC min 2000/ max 24500, val CS min 2080.0/ max 12480.0 lei, val AC min 2080.0/ max 25480.0 lei.
Solutie de nutritie enterala standard
Los-Nr.: 160
Solutie de nutritie enterala standard ,nutricomp standard, cant CS min 50/ max 480, cant AC min 50/ max 1000, val CS min 1306.0/max 12537.60 lei, val AC 1306.0/ max 26120.0 lei.
Combinatii (BACITRINA+NEOMICINA)
Los-Nr.: 55
pulb cutanata 250UI/5000UI/ g -10gr, cant CS min 10/ max 200, cant AC min 10/max 400, val CS 222.60/ max 4452.0 lei, val AC min 222.60/ max 8904.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 25
Retrovir sol 10mg/ml, cant CS min 2/max 26, cant AC min 2/max 58, val CS min 108.74/max 1413.62, val AC min 108.74/max 3153.46 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 91
cpr 0.25 mg, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4100, val CS min 44.0/ max 880.0 lei, val AC min 44.0/ max 1804.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 35
cpr film 2.5 mg, cant CS min 360/max 1440, cant AC min 360/ max 2900, val CS min 1670.40/ max 6681.60, val AC min 1670.40/ max 13456.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
sol inj pt adm iv si orala 500mg/5ml, cant CS min 750/max 3000, cant AC min 750/ max 6500, val CS min 3495.0/max 13980.0 lei, val AC min 3495.0/30290.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
gel oftalmic 50mg/g, cant CS min 10/max 40, cant AC min 10/ max 85, val CS min 221.20/ max 884.80 lei, val AC min 221.20/ max 1880.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
Tivicay cpr 50 mg, cant CS min 150/ max 1800, cant AC min 150/ max 3660, val CS min 11977.50 /max 143730.0 lei , val AC min 11977.50/ max 292251.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
Viread cpr 245 mg, cant CS min 240/ max 1440, cant AC min 240/ max 2910, val CS 3921.60/ max 23529.60 lei, val AC min 3921.60/ max 47549.40 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 126
fiole sol inj 250mg/ml, cant CS min 200/ max 3000, cant AC min 200/ max 6200, val CS min 1122.0/ max 16830.0 lei, val AC min 1122.0/ max 34782.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 216
cpr 250 mg, cant CS min 1200/ max 16000, cant AC min 1200/ max 33200, val CS min 1992.0/26560.0 lei, val AC min 1992.0/ max 55112.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 129
cpr film 500 mg, cant CS min 100/max 2000, cant AC min 100/ max 4200, val CS 34.0/ max 680.0 lei, val AC min 34.0/ max 1428.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 105
seringi preumplute 7.5 mg/ 0.6 ml, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1250, val CS min 2848.50/ max 34182.0 lei, val AC min 2848.50/ max 71212.50 lei,
Combinatii (Abacavir+Lamivudina+Zidovudina)
Los-Nr.: 12
Trizivir cpr 300mg/150mg/300mg, cant CS min 60/ max 2160, cant AC min 60/ max 4380, val CS min 1989.60/ max 71625.60 lei, val AC min 1989.60/ max 145240.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
cpr 60 mg, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1300, val CS min 23.0/ max 276.0 lei, val AC min 23.0/ max 598.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 164
cpr 100 mg, cant CS min 100/2000, cant AC min 100/ max 4500, val CS 88.0/ max 1760.0 lei, val AC min 88.0/ max 3960.0 lei.
Combinatii (Bictegravir+Emtricitabina+Tenofovir)
Los-Nr.: 6
Biktarvy -50mg/200mg/25mg cpr, cant CS min 30/max 360, cant AC min 30/ max 750, val CS min 3017.10/ max 36205.20 lei, val AC min 3017.10/ max 75427.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 110
sol inj/perf 2 mg/ml, cant CS min 200/ max 4000, cant AC min 200/max 8200, val CS min 2542.0/max 50840.0 lei, val AC min 2542.0/ max 104222.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 46
cpr 16 mg, cant CS min 70/ max 896, cant AC min 70/ max 1795, val CS min 41.30/ max 528.64 lei, val AC min 41.30/ max 1059.05 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 137
cpr film 30 mg, cant CS min 50/ max 1000, cant AC min 50/ max 2200, val CS min 34.0/ max 680.0 lei, val AC min 34.0/ max 1496.0 lei.
Combinatii (NETILMICINUM+DEXAMETHASONUM)
Los-Nr.: 59
pic oft sol 3mg/1mg/ml, cant CS min 5/max 40, cant AC min 5/max 80, val CS min 133.05/ max 1064.40 lei, val AC min 133.05/ max 2128.80 lei.
Combinatii (METFORMINUM+GLIBENCLAMIDUM)
Los-Nr.: 61
cpr film 400mg/2.5mg, cant CS min 100/2000, cant AC min 100/ max 4100, val CS min 22.0/ max 440.0 lei, val AC min 22.0/ max 902.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 97
cpr 10 mg, cant CS min 10/ max 100, cant AC min 10/ max 250, val CS min 59.10/ max 591.0 lei, val AC min 59.10/ max 1477.50 lei.
TRASTUZUMAB ETAMSINE flac
Los-Nr.: 176
Kadcyla 100 mg-15 ml*100 mg, cant CS min 4/max 48, cant AC min 4/ max 95, val CS min 27414.0/ max 328968.48 lei, val AC min 27414.0/ max 651083.45 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 182
sirop flac 200 ml, cant CS min 10/ max 720, cant AC min 10/ max 1440, val CS min 425.50/ max 30636.0 lei, val AC min 425.50/ max 61272.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
cpr 250 mg, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1400, val CS min 61.50/ max 738.0 lei, val AC min 61.50/ max 1722.0 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
cpr film 200 mg, cant CS min 30/ max 120, cant AC min 30/ max 280, val CS 80.40/ max 321.60 lei, val AC min 80.40/ max 750.40 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+AMLODIPINUM)
Los-Nr.: 64
cpr 10mg/10mg, cant CS min 100/max 1400, cant AC min 100/ max 2800, val CS 131.0/ max 1834.0 lei, val AC min 131.0/ max 3668.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 144
cpr subling0.5 mg, cant CS min 50/ max 1400, cant AC min 50/ max 2900, val CS min 32.0/ max 896.0 lei, val AC min 32.0/ max 1856.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 124
cpr 1 mg, cant CS min 500/ max 12000, cant AC min 500/max 24600, val CS min 75.0/ max 1800.0 lei, val AC min 75.0/ max 3690.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 227
cpr 200 mg, cant CS min 20/ max 300, cant AC min 20/ max 700, val CS min 8.20/ max 123.0 lei, cant AC min 8.20/ max 287.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
cps 200 mg, cant CS min 30/ max 1440, cant AC min 30/ max 2800, val CS min 723.90/ max 34747.20 lei , val AC min 723.90/ max 67564.00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 220
sol inj /perf 10mg/ml * 5ml, cant CS min 100/ max 2400, cant AC min 100/ max 5100, val CS min 451.0/ max 10824.0 lei, val AC min 451.0/ max 23001.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 219
flac 5 UT /0.1ml, cant CS min 50/ max 100, cant AC min 50/ max 250, val CS min 6283.0/ max 12566.0 lei, val AC min 6283.0/ max 31415.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 222
cpr 600 mg, cant CS min 100/ max 5000, cant AC min 100/ max 10500, val CS min 2043.0/ max 102150.0 lei, val AC min 2043.0/ max 214515.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
cpr 15 mg, cant CS min 60/max 784, cant AC min 60/ max 1570, val CS min 82.80/max 1081.92 lei, val AC min 82.80/ max 2166.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 163
cps cu elib prel 200mg, cant CS min 100/ max 5000, cant AC min 100/ max 10500, val CS min 57.0/ max 2850.0 lei, val AC min 57.0/ max 5985.0 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
cpr 20 mg, cant CS min 50/max 1000, cant AC min 50/ max 2100, val CS min 484.0/ max 9680.0 lei, val AC min 484.0/ max 20328.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 152
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33662100 Ophthalmika
pic orale sol 20mg/ml *10 ml, cant CS min 5/ max 40 ,cant AC min 5/ max 90, val CS min 35.20/ max 281.60 lei, val AC min 35.20/ max 633.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 223
sol perf 35 mg flac 20ml, cant CS min 20/ max 200, cant AC min 20/ max 400, val CS min 233150.80/ 2331508.0 lei, cant AC min 233150.80/ max 4663016.0 lei.
Combinatii (Ezetimibum+Atorvastatin)
Los-Nr.: 194
cpr 10 mg/20 mg, cant CS min 20/ max 320, cant AC min 20/ max 600, val CS min 49.0/ max 784.0 lei, val AC min 49.0/ max 1617.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 99
flac 500 ml, cant CS min 100/ max 15000, cant AC min 100/ max 30200, val CS min 1296.0/ max 194400.0 lei, val AC min 1296.0/ max 391392.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 178
flac 5mg/ml, cant CS min 5/ max 50, cant AC min 5/ max 110, val CS min 3211.75/ max 32117.50 lei, val AC min 3211.75/ max 70658.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 111
sol inj 5000 UI/ml * 5ml, cant CS min 300/ max 10000, cant AC min 300/ max 20300, val CS 8913.0/ max 297100.0 lei, val AC min 8913.0/ max 603113.0 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+AMLODIPINUM) 5/10
Los-Nr.: 66
cpr 5mg/10 mg , cant CS min 100/max 1520, cant AC min 100/ max 3100, val CS 88.0/ max 1337.60 lei , val AC min 88.0/ max 2728.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 131
cpr 250 mg, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1300, val CS min 24.0/ max 288.0 lei, val AC min 24.0/ max 624.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 173
cpr film 30 mg, cant CS min 10/ max 160, cant AC min 10/ max 340, val CS min 12.40/ max 198.40 lei, val AC min 12.40/ max 421.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 180
flac 350 mg, un flac de 350 g in 7ml solutie, cant CS min 1 /max 4, cant AC min 1/ max 6, val CS min 26797.51/ max 107190.04 lei, val AC min 26797.51/ max 160785.06 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 95
cps 100 mg, cant CS min 100/ max 680, cant AC min 100/ max 1400, val CS min 68.0/ max 462.40, val AC min 68.0/ max 952.0 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM) cpr
Los-Nr.: 69
cpr 5 mg/1.25 mg, cant CS min 100/max 1200, cant AC min 100/ max 2400, val CS 94.0/ max 1128.0 lei, val AC min 94.0/ max 2256.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 174
granule pt sol orala 3 gr, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4300, val CS 667.0/ max 13340.00 lei, val AC min 667.0/ max 28681.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 169
ung oft 5 gr, cant CS min 3/ max 36, cant AC min 3/ max 80, val CS min 108.93/max 1307.16 lei, val AC min 108.93/ max 2904.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 116
cpr 100 mg, cant CS min 20/ max 400, cant AC min 20/ max 830, val CS min 2.60/ max 52.0 lei, val AC min 2.60/ max 107.90 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 118
cpr 7.5 mg, cant CS min 20/ max 660, cant AC min 20/ max 1340, val CS min 29.0/ max 957.0 lei, val AC min 29.0/ max 1943.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
flac sol 10mg/ml, cant CS min 2/ max 14, cant AC min 2 /max 30, val CS min 172.52/ max 1207.64 lei, val AC min 172.52/ max 2587.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
cpr 40mg, cant CS min 160/max 1920, cant AC min 160/ max 3900, val CS min 433.60/ max 5203.20 lei, val AC min 433.60/ max 10569.00 lei
Combinatii TIP ARGININA SORBITOL
Los-Nr.: 76
sol perf 50gr/l+100gr/l*250 ml, cant CS min 1000/max 15000, cant AC min 1000/ max 30500, val CS min 9330.0/ max 139950.0 lei , val AC min 9330.0/ max 284565.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 198
cpr 100 mg, cant CS min 10/ max 120, cant 10/ max 260, val CS min 22.20/ max 266.40 lei, val AC min 22.20/ max 577.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 201
flac sirop 7mg/ml cu extract de iedera, cant CS min 10/ max 11, cant AC min 10/ max 230, val CS min 259.60/ max 2907.52, val AC min 259.60/ max 5970.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 112
pic oft sol 1mg/ml * 5ml, cant CS min 5/ max 60, cant AC min 5/ 120, val CS 82.05/ max 984.60 lei, val AC min 82.05/ max 1969.20 lei,
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 127
cps 5 mg, cant CS min 200/ max 8000, cant AC min 200/ max 16200, val CS min 198.0/ max 7920.0 lei, val AC min 198.0/ max 16038.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 203
gel oft 1,5 mg/g -tub 5 gr- Virgan, cant CS min 5/ max 28, cant AC min 5/ max 60, val CS min 219.80/ max 1230.88 lei, val AC min 219.80 /max 2637.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 186
pulb pt sol inj 1 gr, cant CS min 5/ max 40, cant AC min 5/ max 85, val CS min 9535.60/ max 76284.80 lei, val AC min 9535.60/ max 162105.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 151
cps moi 200 mg, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4200, val CS min 276.0/ max 5520.0 lei, vala AC min 276.0/ max 11592.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
Edurant -cpr 25 mg, cant CS min 60/max 720, cant AC min 60/ max 1500, val CS min 1878.60/max 22543.20 lei , val AC min 1878.60/ max 46965.00 lei.
COMPLEX DE FER (III) IZOMALTOZAT
Los-Nr.: 77
Monofer sol inj /perf 100 mg/ml, cant CS min 10/max 80, cant AC min 10/ max 180, val CS min 1102.40/ max 8819.20 lei, val AC min 1102.40/ max 19843.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 96
sol inj 2.5 mg/ml, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 250, val CS 551.20/ max 6614.40 lei, val AC min 551.20/ max 13780.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 153
cpr film 2.5 mg, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1300, val CS min 233.0/ max 2796.0 lei, val AC min 233.0/ max 6058.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 125
pulb pt sol orala plic 10 gr, cant CS min 8/ max 60, cant AC min 8/ max 130, val CS min 96.88 / max 726.60 lei, val AC min 96.88/ max 1574.30 lei.
Combinatii (Ezetimibum+Atorvastatin) 10/10
Los-Nr.: 197
cpr 10mg/ 10mg, cant CS min 10/ max 320, cant C min 10/ max 660, al CS min 28.30/ max 905.60 lei, val AC min 28.30/ max 1867.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 89
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33711540 Parapharmazeutische Cremes oder Lotionen
gel 10mg/g, tub, cant CS min 100/ max 800, cant AC min 100/ max 1600, val CS min 522.0 /max 4176.0 lei, val AC min 522.0/ max 8352.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 78
seringa 5000UI, cant CS min /1000/ max 20000, cant AC min 1000/ max 42000, val CS min 13430.0/ max 268600.0 lei, val AC min 13430.0/ max 564060.0 lei.
Combinatii (Abacavirum+Lamivudinum)
Los-Nr.: 11
Kivexa cpr 600mg/300mg, cant CS min 30/max 3960, cant AC min 30/ max 7950, val CS min 892.50/ max 117810.00 lei , val AC min 892.50 /max 236512.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
pulb pt susp orala 200mg/5ml, cant CS min 5/max 20, cant AC min 5/ max 45, val CS min 117.30/ max 469.20 lei, val AC min 117.30/ max 1055.70 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 136
microclisme pt adulti cu musetel si glicerina, cant CS min 200/ max 3000, cant AC min 200/ max 6200, val CS min 1024.0/ max 15360.0 lei, val AC min 1024.0/ max 31744.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
cpr film 20 mg, cant CS min 300/max 3960, cant AC min 300/ max 7960, val CS min 675.0/max 8910.0 lei, val AC min 675.0 /max 17910.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 109
sol inj 1mg/ml * 3 ml, cant CS min 200/ max 4000, cant AC min 200/ max 8200, val CS min 5538.0/ max 110760.0 lei, val AC min 5538.0/ max 227058.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 185
sol inj 300 micrograme, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 260, val CS min 1976.60 /max 23719.20 lei, val AC min 1976.60/ max 51391.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
draj gastrorezist 5 mg, cant CS min 160/ max 2000, cant AC min 160/max 4200, val CS min 158.40/ max 1980.0, val AC min 158.40/ max 4158.0 lei.
Combinatii (Olmesartan+ Amlodipina)
Los-Nr.: 209
cpr 40 /10 mg, cant CS min 100/ max 1040, cant AC min 100/ max 2100, val CS min 175.0/max 1820.0 lei, val AC min 175.0/ max 3675.0 lei.
INSULINUM ASPARTAT NOVOMIX
Los-Nr.: 114
insuline stilou susp inj cartus 100 UI /ml, cant CS min 20/ max 520, cant AC min 20/ max 1050, val CS min 534.20/ max 13889.20 lei, val AC min 534.20/ max 28045.50 lei.
INSULINUM GLULIZINA APIDRA
Los-Nr.: 115
insulina cartus sol inj 100UI/ml * 3ml, cant CS min 10/ max 56, cant AC min 10/max 125, val CS min 224.10 /max 1254.96 lei, val AC min 224.10/ max 2801.25 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 199
cpr 5mg, cant CS min 10/ max 180, cant AC min 10/ max 370, val CS min 1.80/ max 32.40 lei, val AC min 1.80/ max 66.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 205
ovule, cant CS min 30/ max 300, cant AC min 30/ max 650, val CS min 83.40/ max 834.0 lei, val AC min 83.40/ max 1807.00 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 120
cpr /cps elib prel 150 mg, cant CS min 10/ max 1000, cant AC min 10/ max 2100, val CS min 7.40/ max 740.0 lei, val AC min 7.40/ max 1554.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
sol perf 70,60 gr/l in sol de glucoza 50gr/l, cant CS min 10/max 120, cant AC min 10/max 250, val CS min 161.50/ max 1938.0 lei, val AC min 161.50/ max 4037.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 204
ovule, cant CS min 10/ max 300, cant AC min 10/ max 650, val CS min 21.40/ max 642.0 lei, val AC min 21.40/ max 1391.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
Isentres -cpr 400 mg, cant CS min 420/ max 5040, cant AC min 420 /max 10140, val CS min 16581.60/max 198979.20 lei , val AC min 16581.60/ max 400327.20 lei
Combinatii (Dolutegravir+Abacavir+Lamivudina)
Los-Nr.: 22
Triumeq- cpr 50mg/600mg/300mg, cant CS min 150/ max 1800, cant AC min 150/ max 3660, val CS min 16863.0/ max 202356.0 lei, val AC min 16863.0/ max 411457.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 213
cpr 300 mg, cant CS min 1000/ max 12000, cant AC min 1000/ max 26200, val CS min 420/ max 5040.0 lei, val AC min 420.0/ max 11004.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 121
cpr film 20 mg, cant CS min 5/ max 60, cant AC min 5/max 130, val CS min 15.80/ max 189.60 lei, val AC min 15.80/ max 410.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 138
Misodel- sistem cu cedare vaginala 200 mcg, cant CS min 2/ max 8, cant AC min 2/max 20, val CS min 157.50/ max 630.0 lei, val AC min 157.50/ max 1575.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 133
sol A, 5gr/l * 200 ml, cant CS min 400/ max 6000, cant AC min 400/ max 12400, val CS min 3156.0/ max 47340.0 lei, val AC min 3156.0/ max 97836.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 221
conc pt sol perf 2mg/ml * 8ml, cant CS min 50/ max 1600, cant AC min 50/ max 3800, val CS 3296.0 /max 105472.0 lei, val AC min 3296.0/ max 250496.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 148
cpr /cpr film 500 mg, cant CS min 1000/20000, cant AC min 1000/ max 43000, val CS 330.0/ max 6600.0 lei, val AC min 330.0/ max 14190.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 149
cpr 20 gm, cant CS min 50/ max 400, cant AC min 50/ max 950, val CS min 26.0/max 208.0 lei, val AC min 26.0/ max 494.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
Celsentri cpr 300 mg, cant CS min 60/ max 720, cant AC min 60/ max 1500, val CS min 2613.60/ max 31363.20 lei, val AC min 2613.60 /max 65340.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 183
cpr 200 mg, cant CS min 100/ max 1200, cant AC min 100/ max 2600, val CS min 136.0/ max 1632.0 lei, val AC min 136.0/ max 3536.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 214
cps 250 mg, cant CS min 2000/ max 40000, cant AC min 2000/ max 84000, val CS min 460.0/ max 9200.0 lei, val AC min 460.0/ max 19320.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 229
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
flac 4 gr, cant CS min 30/ max 400, cant AC min 30/ max 800, val CS min 3406.80/max 45424.0 lei, val AC min 3406.80/ max 90848.0 lei.
BETAMETHASONUM+GENTAMICINUM+CLOTRIMAZOLUM
Los-Nr.: 232
Tresyl tub crema 15 gr, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 250, val CS min 84.10/ max 1009.20 lei, val AC min 84.10/ max 2102.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 237
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33600000 Arzneimittel
acid boric-8200, acid salicilic-1000, albastru metilen-600,alcol etilic 96%-853400,anestezina-400,azotat de arg-600,bicarbonat de sodiu-12400,borax650,calciu carb-60000,clramfenicol-1650,clorura de potasiu-3300, glicerina-49600,glucoza-12000,hidrocortizon actat-1800,ichtiol-360, iod-5800,iodura de potasiu-500,lanolina-90000,mentol-45,neomicina-230,nistatin-1800,oxid de zinc-22000,perhidrol 30%-180000, talc-67000,ulei de parafina-27000,ulei de ricin-27000, vaselina-270000, viole de gentiana-300, cantitati maxime pe acord cadru conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 234
sol electrolitica 500 ISO, cant CS min 50/ max 400, cant AC min 50 /max 850, val CS min 223.0 /max 1784.0 lei, val AC min 223.0/ max 3791.0 LEI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 236
0.5 ml/doza, cant CS min 500/ max 5000, cant AC min 500/ max 10300, val CS min 30875.0/ max 308750.0 lei, val AC min 30875.0/ max 636025.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 231
sol perf 2mg/ml *300 ml, cant CS min 400/ max 2600, cant AC min 400/ max 5800, val CS min 106528.0/ max 692432.0 lei, val AC min 106528.0/ max 1544656.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 233
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
sol electrolitica 4 mg, cant CS min 50/ max 400 , cant AC min 50/ max 850, val CS min 1594.50 /max 12756.0 lei, val AC min 1594.50/ max 27106.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 230
cps 400 mg, cant CS min 100/ max 450, cant AC min 100/ max 1000, val CS min 41.0/ max 184.50 lei, val AC min 41.0/ max 410.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 235
emulsie inj. 2mg/ml *10ml, cant CS min 150/ max 650, cant AC min 150 /max 1350, val CS min 2173.50/ max 9418.50 lei, val AC min 2173.50 / max 19561.50 lei.
Combinatii (Lopinavir+Ritonavir)
Los-Nr.: 8
Kaletra cpr 200mg/50mg, cant CS min 2400/ max 28800, cant AC min 2400/ max 56600 , val CS min 28224.00 lei/max 338688.00 lei, val AC min 28224.0/ max 665616.0 lei.
Combinatii (Lopinavir+Ritonavir) -sol
Los-Nr.: 9
Kaletra sol 80mg/ml+20mg/ml, cant CS min 5/max 30, cant AC min 5/max 70, val CS min 1445.55/ max 8673.30, val AC min 1445.56/ max 20237.70 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 170
pulb sol perf 50mg -5ml, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1400, val CS min 6796.0/ max 81552.0 lei, val AC min 6796.0/ max 190288.0 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 165
pic oft sol 0.3% -5 ml, cant CS min 10/ max 60, cant AC min 10/ max 130, val CS min 25.60/ max 153.60 lei, val AC min 25.60/ max 332.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
Norvir -cpr 100 mg, cant CS min 240/ max 2880, cant AC min 240/ max 5820, val CS min 655.20/ max 7862.40 lei, val AC min 655.20/ max 15888.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
Stocrin cpr 600 mg, cant CS min 60/ max 2800, cant AC min 60/ 5070, val CS min 661.20 /max 30856.0 lei , val AC min 661.20/ max 55871.40 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 177
Kadcyla 160 mg- 20 ml * 160 mg, cant CS min 4/ max 48, cant AC min 4/ max 62, val CS min 43625.0/ max 523500.0 lei, val AC min 43625.0/ max 676187.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 188
sol inj/perf 5mg/ml *10 ml, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 250, val CS min 67.80/ max 813.60 lei, val AC min 67.80/ max 1695.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 215
cpr 250 mg, cant CS min 1000/ max 16000, cant AC min 1000/ max 33500, val CS min 3310.0/ max 52960.0 lei, val AC min 3310.0/ max 110885.0 lei.
Combinatii (Emtricitabina+Tenofovir)
Los-Nr.: 5
Descovy -200mg/25mg, cant CS min 30/max 720, cant AC min 30/ max 1470 cpr, val CS min 1998.60 /max 47966.40 lei, val AC min 1998.60/ max 97931.40 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 103
cps 100 mg, cant CS min 200/ max 2400, cant AC min 200/ max 5000, val CS min 1268.0/ max 15216.0 lei, val AC min 1268.0/ max 31700.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 202
DIOSMECTITA 3gr+ ELECTROLITI, plic 3 gr, cant CS min 5/ max 80, cant AC min 2/ max 170, val CS min 9.55/ max 152.80 lei, val AC min 9.55/ max 324.70 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 150
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692000 Arzneimittellösungen
sol cutan 100mg/ml, cant CS min 60/ max 1000, cant AC min 60/ max 2400, val CS min 4132.80/ max 68880.0 lei, val AC min 4132.80/ max 165312.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 100
emulsie 2mg/ml* 10 ml, cant CS min 50/ max 600, cant AC min 50/ max 1200, val CS min 593.50/max 7122.0 lei, val AC min 593.50/max 14244.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 94
sol perf 250 mg/20ml, cant CS min 100/ max 2000, cant AC min 100/ max 4100, val CS min 1911.0/ max38220.0 lei, val AC min 1911.0/ max 78351.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 189
flac 200 mg * 10 ml, cant CS min 50/ max 400, cant AC min 50/ max 550, val CS min 59528.0/ max 476224.0 lei, val AC min 59528.0/ max 654808.0 lei
Combinatii LIPIDE/ LIPOFUNDIN
Los-Nr.: 60
emulsie perf 200mg/ml*500 ml flac, cant CS min 5/ max80, cant AC min 5/ max 160, val CS min 353.10/ max 5649.60 lei, val AC min 353.10/ max 11299.20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 141
flac sol perf 9mg/ml *500 ml, cant CS min 5000/max 80000, cant AC min 5000/ max 166000, val CS min 18600.0/max 297600.0 lei, val AC min 18600.0/ max 617520.0 lei.
Combinatii (CLORAMFENICOL+BETHAMETASONUM)
Los-Nr.: 54
tub 2mg/g+5mg/g, cant CS min 5/max 30, cant AC min 5/ max 60, val CS 146.85/ max 881.10 lei, val AC min 146.85/ max 1762.20 lei.
Combinatii (Ezetimibum+Atorvastatin) cpr
Los-Nr.: 195
cpr 10 mg/40 mg, cant CS min 10/ max 160, cant AC min 10/ max 340, val CS min 27.20/ max 435.20 lei, val AC min 27.20/ max 924.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 135
crema 20mg/gr, cant CS min 2/max 8, cant AC min 2/max 20, val CS min 17.24/ max 68.96 lei, val AC min 17.24/ max 172.40 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 161
cps 50 mg, cant CS min 500/ max 6000, cant AC min 500/ max 12500, val CS min 335.0/ max 4020.0 lei, val AC min 335.0/ max 8375.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 193
pic orale emulsie 40 mg flac 30 ml, cant CS min 5/ max 60, cant AC min 5/ max 125, val CS 92.80/ max 1113.60 lei, val AC min 92.80/ max 2320.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
cpr 25 mg, cant CS min 5/ max 50, cant AC min 5/ max 120, val CS min 29.65/ max 296.50 lei, val AC min 29.65/ max 711.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 80
cpr liof oral 120 micrograme, cant CS min 20/ max 120, cant AC min 20/ max 260, val CS 112.20/ max 673.20 lei, val AC min 112.20/ max 1458.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 171
pulb pt sol perf 200 mg, cant CS min 10/ max 120, cant AC min 10/ max 260, val CS min 1146.90/max 13762.80 lei, val AC min 1146.90/ max 29819.40 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 187
cpr Magnerot, cant CS min 100/ max 4800, cant AC min 100/ max 9600, val CS min 89.0/ max 4272.0/ lei, val AC min 89.0/ max 8544.0 lei
Combinatii (Ezetimibum+Atorvastatin) cp 10/80
Los-Nr.: 196
cpr 10mg/80 mg, cant CS min 10/ max 160, cant AC min 10/ max 340 , val CS min 28.90/ max 462.40, val AC min 28.90/ max 982.60 lei.
Solutie de nutritie enterala hepatica
Los-Nr.: 156
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692300 Enterale Nahrungsmittel
Solutie de nutritie enterala pt pacienti cu disfunctie hepatica, cant CS min 30/ max 500, cant AC min 30/ max 1200, val CS min 843.60/ max 14060.0 lei, val AC min 843.60/ max 33744.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
pulb pt sol inj/perf 1 gr, cant CS min 600/ max 8000, cant AC min 600/ max 16200, val CS min 8844.00/ max 117920.0 lei, val AC min 8844.0/ max 238788.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 175
pulb pt sol inj/perf 1000 mg, cant CS min 100/ max 5000, cant AC min 100/ max 8100, val CS min 8342.0/ max 417100.0 lei, max AC min 8342.0/ max 675702.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 212
cpr 100 mg, cant CS min 1400/ max 24000, cant AC min 1400/ max 50800, val CS min 322.0/ max 5520.0 lei, val AC min 322.0/ max 11684.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 101
pulb+solv pt sol inj /perf 20mg, cant CS min 3000/max 60000, cant AC min 3000/max 122000, val CS min 14610.0/ max 292200 lei, val AC min 14610.0/ max 594140.0 lei.
Combinatii (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM)
Los-Nr.: 70
cpr 10mg/ 2.5 mg/ 10mg, cant CS min 100/ max 1060, cant AC min 100/ max 2200, val CS 179.0/ max 1897.40 lei, val AC min 179.0/ max 3938.0 lei.
Combinatii (NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM)
Los-Nr.: 63
pic oft susp 3500UI+1MG+6000 UI /1ml*5ml, cant CS min 5/ max 40, cant AC min 5/ max 80, val CS 65.60/ max 524.80, val AC 65.60/ max 1049.60 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 207
pic oft 3mg/ml -flac 5 ml, cant CS min 5/ max 60, cant AC min 5/ max 130, val CS min 78.75 /max 945.0 lei, val AC min 78.75/ max 2047.50 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
cps 300 mg- Reyataz, cant CS min 30/max 360, cant AC min 30/max 720, val AC min 1181.70 lei/ max 28360.80 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
gel 10mg +500UI tub, cant CS min 10/ max 200, cant AC min 10/ max 400, val CS min 341.20/ max 6824.0 lei, val AC min 341.20/ max 13648.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 155
CPR 200 , cant CS min 100/ max 8000, cant AC min 100/ max 16000, val CS min 66.0/ max 5280.0 lei, val AC min 66.0/ max 10560.0 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
crema 1%, 10 mg/g - 35 gr, cant CS 10/ max 160, cant AC min 10/ max 320, val CS min 121.20/max 1939.20 lei, val AC min 121.20/ max 3878.40 lei