Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71058-2023
Bulgarien-Ruse: Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
2023/S 025-071058
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Упражняване на авторски надзор за строеж: „Монтаж на хидравлична платформа за осигуряване на достъпна среда в сградата на ОУ „Тома Кърджиев“ с
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Във връзка с предстоящото изпълнение на строеж: „Монтаж на хидравлична платформа за осигуряване на достъпна среда в сградата на ОУ „Тома Кърджиев“ с идентификатор 63427.7.26.1 по КККР на гр. Русе, адрес: гр. Русе , жк. „Здравец“, ул. „Байкал“ №2“, следва да бъде спазена разпоредбата на чл. 162, ал. 2 от Закона за устройство на територията (ЗУТ), според която авторският надзор по всички части е задължителен за всички строежи от първа до пета категория включително.
Обектът е ЧЕТВЪРТА категория, съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4 от Закона за устройство на територията и чл. 2, ал. 12 от Наредба №1/30.07.2003 г. за номенклатурата на видовете строежи.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
За обекта е издадено Разрешение за строеж № 564/01.12.2021 г. и решение №РД-04-1/09.02.2022 г., на основание чл. 62 ал. 1 от Административнопроцесуален кодекс (АПК) за поправка на очевидна фактическа грешка, допусната при издаване на Разрешението за строеж. Съгласно чл. 162, ал. 2 от ЗУТ, авторският надзор по време на строителството се осъществява от проектанта при условията и по реда, определени с наредба по чл. 169, ал. 4 от ЗУТ, и въз основа на договор с възложителя.
Упражняването на авторски надзор на строежа е обвързано с осигуряване на средства за изпълнение на СМР. При липса на осигурено финансиране за изпълнение на пълния обем СМР, стартирането на изпълнението на дейностите по упражняване на авторски надзор ще става въз основа на възлагателно писмо от Възложителя към Изпълниетеля, като в него ще бъде посочено обособения самостоятелен етап(част) от строежа, който функционално и технически може да бъде изпълнен цялостно по начин достатъчен сам по себе си да е завършен независимо от другите етапи (части) на строежа, определени с инвестиционния проект.
Авторският надзор на обекта следва да укаже техническа и експертна помощ на място и да контролира изпълнението на обекта в съответствие с одобрените проекти.
Авторският надзор  ще има следните функции:
- Наблюдава съответствието на изпълнението на строително-монтажните работи и влаганите строителни продукти с одобрените инвестиционни проекти по съответната проектна част;
- Съблюдава спазването инструкциите и указанията на одобряващите и съгласуващи органи, когато са приложими;
- Информира за всички потенциални проблеми, които биха могли да възникнат в хода на изпълнение на СМР по съответната част на одобрените проекти, като представя адекватни решения за тях и ги отразява в Заповедната книга;
- Уведомява своевременно при промяна в изпълнението на одобрените проекти, при замяна на материали или възникнали допълнителни работи/дейности по време на строителството, които водят до промяна на приетите КСС;
- Подпомага възложителя, строителя и консултанта, упражняващ строителен надзор при изпълнението и документирането на изпълнените строително-монтажни работи;
- Присъства при съставянето на задължителните протоколи и актове по време на строителството и ако установи точното изпълнение на проекта ги подписва;
- Участва в заверяването на изготвената от изпълнителя на строителството екзекутивната документация, отразяваща несъществените отклонения от съгласуваните проекти, съгласно чл.175, ал.2 от ЗУТ;
- Осигурява присъствие на специалисти по съответната част при аварийни или спешни ситуации;