Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Varer - 710820-2022
Danmark-Frederiksberg: Maling og vægbeklædninger
2022/S 246-710820
Udbudsbekendtgørelse
Varer
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Maling og overfladebehandlingsmaterialer (TEC)
II.1.2)Hoved-CPV-kode
44111400 Maling og vægbeklædninger
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbud af rammeaftale vedrørende indkøb af maling og overfladebehandlingsmaterialer, til TECs elever/kursister i forbindelse med deres gennemførelse af kurser/uddannelse.
Udbudsbetingelserne beskriver processen for udbuddet og fastsætter retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikation mellem tilbudsgiver og ordregiver samt oplysninger om udbudsprocessen i øvrigt. Krav til produkter/sortiment ses i Rammeaftalebilag 2.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 10 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
30192200 Målebånd
39224210 Malerpensler
44424200 Selvklæbende tape
44800000 Maling, lak og mastik
44812200 Oliemalinger og vandbaserede malinger
44832100 Maling- og lakfjerner
45442190 Fjernelse af maling
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II.