Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Sjukvårdsprodukter och instrument
Referensnummer: RS220497
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av sjukvårdsprodukter och instrument.
Upphandlingen omfattar bland annat:
Instrument motsvarande operationskvalité
Instrument för en- och flergångsbruk
Förbrukningsprodukter till kirurgi, öron/näsa/hals, gyn, förlossning
Allmänna förbrukningsprodukter av engångskvalité
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
33162200 Operationsinstrument
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: