Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 71120-2023
Polen-Rawicz: Kreditgewährung
2023/S 025-071120
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udzielenie kredytu bankowego w kwocie 7.400.000 zł na sfinansowanie deficytu budżetu, w tym wydatki majątkowe
Referenznummer der Bekanntmachung: BZPiF.2710.5.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66113000 Kreditgewährung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu bankowego w wysokości 7.400.000,00 zł na sfinansowanie planowanego deficytu, w tym na wydatki majątkowe.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu bankowego na sfinansowanie planowanego deficytu, w tym na wydatki majątkowe.
2. Kwota kredytu – do 7.400.000 złotych (słownie złotych: siedem milionów czterysta tysięcy 00/100).
3. Okres kredytowania – Zamawiający zobowiązuje się spłacić kredyt wraz z odsetkami do dnia 31.12.2034 roku.
4. Okres karencji w spłacie kapitału – do dnia 30.01.2028 roku.
5. Spłata kapitału w złotych polskich, nastąpi następująco:
1) karencja w spłacie do 30.01.2028 r.
2) spłata w ratach miesięcznych wg harmonogramu:
a) 2028 – 900.000 zł, w tym 12 rat po 75.000 zł,
b) 2029 – 500.000 zł, w tym 11 rat po 41.000 zł, ostatnia rata 49.000 zł,
c) 2030 – 1.000.000 zł, w tym 11 rat po 83.000 zł, ostatnia rata 87.000 zł,
d) 2031 – 1.000.000 zł, w tym 11 rat po 83.000 zł, ostatnia rata 87.000 zł,
e) 2032 – 1.500.000 zł, w tym 12 rat po 125.000 zł,
f) 2033 – 1.500.000 zł, w tym 12 rat po 125.000 zł,
g) 2034 – 1.000.000 zł, w tym 11 rat po 83.000 zł, ostatnia rata 87.000 zł.
6. Spłata kredytu i odsetek nastąpi z dochodów własnych Gminy Rawicz.
7. Odsetki naliczane będą w miesięcznych okresach rozliczeniowych od aktualnego stanu zadłużenia, płatne do 20 dnia kalendarzowego następnego miesiąca. Zamawiający zostanie powiadomiony o wysokości naliczonych odsetek przez Bank. Dopuszczalną formą powiadomienia oprócz formy pisemnej jest przekazanie informacji za pomocą poczty elektronicznej.
8. Planowane uruchomienie kredytu w dwóch transzach w terminie:
1) nie wcześniej jak 15.06.2023 r. kwota 4.000.000 zł,
2) nie wcześniej jak 15.10.2023 r. kwota 3.400.000 zł.
9. Zamawiający zastrzega, że:
1) planowane uruchomienie poszczególnych transz kredytu może ulec zmianie,
2) łączna kwota uruchomionego kredytu może być mniejsza od kwoty 7.400.000,00 zł,
3) termin spłaty kredytu i wysokość spłaty raty kredytu mogą ulec zmianie bez pobierania przez Bank dodatkowych opłat.
10. Zabezpieczenie kredytu w formie: weksel „in blanco” wraz z porozumieniem wekslowym.
11. Koszty obsługi kredytu - cenę ofertową stanowi suma prowizji za udzielenie kredytu oraz odsetek od kredytu w okresie kredytowania.
12. Kredyt będzie oprocentowany według zmiennej stopy procentowej ustalonej jako suma stawki WIBOR dla depozytów jednomiesięcznych (WIBOR 1 M) i marży Banku.
13. Marża Banku nie może zostać podwyższona w trakcie trwania umowy kredytowej, natomiast stawka WIBOR 1M przyjmowana do wyliczenia oprocentowania kredytu będzie stawką obowiązującą na rynku międzybankowym w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego, za który naliczane są odsetki.
14. W przypadku braku notowań stawki WIBOR dla danego dnia do wyliczenia stopy procentowej stosuje się notowania z dnia poprzedzającego, w którym było prowadzone notowanie danej stawki WIBOR. W przypadku wystąpienia ujemnej wartości WIBOR 1M dla celów określenia wartości oprocentowania kredytu przyjmuje się stawkę WIBOR w wysokości 0,00%.
15. Przy wyliczeniu odsetek od kredytu stosowany będzie kalendarz rzeczywisty (tj. rzeczywista liczba dni w miesiącu w stosunku do rzeczywistej liczby dni w roku).
16. Zamawiającemu przysługuje prawo przedterminowej spłaty kredytu w całości bądź w części, bez dodatkowych opłat.
17. W przypadku, gdy termin spłaty kredytu lub odsetek przypadać będzie w dzień wolny od pracy to Zamawiający ureguluje wymaganą ratę w pierwszy dzień roboczy następujący po wyznaczonej dacie spłaty.
18. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz art. 438 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, osobę lub osoby zatrudnione na stanowisku pracy ds. obsługi kredytu oraz ds. kontaktów z Zamawiającym.
19. Pozostałe wymagania dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zostały zawarte w rozdziale III SWZ.