2. Участникът следва да разполага с технически средства и съоръжения за осигуряване на качеството, съгласно чл. 63, ал. 1, т. 3 от ЗОП, а именно: да разполага с регистрирано минимум едно специализирано транспортно средство - собствено или наето, отговарящо на санитарно-хигиенните изисквания за доставка и транспорт на хранителни продукти с валидна регистрация на транспортното средство, включително позовавайки се на капацитета на трети лица по смисъла на чл. 65, ал. 1 от ЗОП, отговарящо на изискванията за хранителни продукти, съгласно Наредба 1/26.01.2016 г. за хигиена на храните на Министерство на здравеопазването и Министерство на земеделието и горите на основание чл. 6 от Регламент (ЕО) №852/2004. Изискването се отнася за превоз на хранителни продукти от група месо и месни продукти, и/или от група мляко и млечни продукти, и/или от група риба, „рибни продукти и други морски храни“, „яйца и яйчни продукти“ в зависимост от обособената/ите позиция/и, за които участникът участва, регистрирано в ОДБХ на основание чл. 6 от Регламент (ЕО) №852/2004 и Наредба 1/2016 г. за хигиената на храните. Изискването се отнася за: Обособена позиция № 2 „Мляко и млечни продукти”, Обособена позиция № 3 „Месо и месни продукти”, Обособена позиция № 6 "Олио, оцет, варива, подправки и др. хранителни продукти, невключени в обособени позиции" и/или от група „риба, рибни продукти и други морски храни“, „яйца и яйчни продукти“.
Ако участникът участва за повече от една от горепосочените позиции, изискването за минимум един брой хладилно транспортно средство се прилага общо за всички позиции, т.е. ако участникът подава оферта за две, за три или повече обособени позиции, е достатъчно да разполага с минимум 1 брой хладилно транспортно средство, регистрирано в ОДБХ, с оглед покр. на заложения критерий за подбор.
Към момента на подаване на офертата, участникът удостоверява съответствието си с критериите за подбор с попълване на т. 3, раздел В от Част IV: Критерии за подбор от ЕЕДОП, като се посочва: информация за вида МПС (вид, марка, модел), собственик на МПС, данни за удостоверението за рег. на трансп. средство (номер, дата, издател, обхват на хранителните продукти).В случаите на чл. 67, ал. 5 и чл. 112, ал. 1 от ЗОП изискването се доказва чрез представяне на заверено копие на удостоверението за регистрация на трансп. средство (номер, дата, издател, обхват на хранит. продукти).Специализир. трансп.средства трябва да осигур. съот. температ. параметри и усл.за превоз на различните групи храни от живот.произход.
2. Участникът следва да разполага с регистрирано минимум едно специализирано транспортно средство - собствено или наето, отговарящо на санитарно-хигиенните изисквания за доставка и транспорт на хранителни продукти с валидна регистрация на транспортното средство, регистрирано в ОДБХ на основание чл. 6 от Регламент (ЕО) №852/2004 и Наредба 1/26.01.2016 г.
Изискването се отнася за: Обособена позиция № 2 „Мляко и млечни продукти”, Обособена позиция № 3 „ Месо и месни продукти”, Обособена позиция № 6 "Олио, оцет, варива, подправки и др. хранителни продукти, невключени в обособени позиции", за група – „риба, рибни продукти и други морски храни“, „яйца и яйчни продукти“.
Ако участникът участва за повече от една от горепосочените позиции, изискването за минимум един брой транспортно средство, регистрирано в ОДБХ се прилага общо за всички позиции, т. е. ако участникът подава оферта за повече позиции, е достатъчно да разполага с минимум 1 (един) брой транспортно средство, регистрирано в ОДБХ с оглед покриване на заложения критерий за подбор.