Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Kuljetuspalvelut, tavara- ja lääkekuljetukset
Viitenumero: 125537
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi60180000 Tavarankuljetusajoneuvojen vuokraus kuljettajan kanssa
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tavarakuljetukset Oulun yliopistollisen sairaalan keskusvarastosta (Vihikari 10) Oulun kaupungin alueelle
Palvelu on kuvattu tarkemmin liitteissä:
- liite 1, palvelukuvaus
- liite 2, tavarakuljetusten toimitusosoitteet, -päivät ja -määrät
Lääkekuljetukset hyvinvointialueen yksiköiden välillä.
- liite 3, lääkekuljetusten vaatimukset
- liite 4, lääkekuljetusten toimituspäivät ja -osoitteet
Tarjouspyynnössä ilmoitetut määrät ovat arvioita. Hankintayksikkö ei sitoudu ilmoitettuihin määriin, vaan määrät voivat vaihdella.
Tilaaja varaa oikeuden tehdä lisäostoja sopimukseen toiminnan muutoksista johtuen. Lisäoston arvo on enintään 50 % hankinnan kokonaisarvosta. Mahdollisten lisäostojen hinnan perusteena käytetään enintään erilliskuljetusten tuntihintaa, mikäli muuta ei sovita.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Tavarakuljetukset Oulun kaupungin alueella
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)60180000 Tavarankuljetusajoneuvojen vuokraus kuljettajan kanssa
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Oulun yliopistollisen sairaalan (OYS) keskusvarastosta viedään tavaroita Oulun kaupungin yksiköihin Oulun kaupungin alueella. Kuljetukset on pyritty reitittämään logistisesti ja ajallisesti toimivaksi kokonaisuudeksi.
- liite 2, toimitusosoitteet, -päivät ja -määrät
Sopimus tehdään yhden Toimittajan kanssa.
Lääkekuljetukset Haapajärvi
Osa nro: 2
Lääkekuljetus Ylivieskan lääkekeskuksesta seuraaviin yksiköihin:
- Haapajärven terveyskeskus
- Neuvola, Haapajärven kaupungintalo
- toimitukset tiistaisin ja perjantaisin
- 10-20 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Pyhäjärvi
Osa nro: 3
Lääkekuljetukset Ylivieskan lääkekeskuksesta Pyhäjärven terveyskeskukseen.
- toimituspäivät tiistai ja perjantai
Lääkekuljetukset Reisjärvi
Osa nro: 4
Lääkekuljetus Ylivieskan lääkekeskuksesta Reisjärven terveyskeskukseen
- 3-8 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Oulainen
Osa nro: 5
- Oulaskankaan sairaala
- Oulaisten terveyskeskus
- Kotihoidon toimisto
- toimituspäivät maanantai, keskiviikko ja perjantai
- 60-64 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Haapavesi
Osa nro: 6
- Haapaveden terveyskeskus
- Palvelukeskus Paakkilanhovi
- toimituspäivät maanantai ja keskiviikko
- 30-45 laatikkoa / kuljetuskerta
Lääkekuljetukset Kalajoki, Himanka, Merijärvi
Osa nro: 7
Lääkekuljetus Raahen lääkekeskuksesta seuraaviin yksiköihin:
- Kalajoen terveyskeskus
- Kalajoen Iltarusko
- Kalajoen Terveysneuvonta, Koppeli
- Kalajoen Mäntyrinne
- Kalajoen kotihoito
- Himangan palvelukeskus
- Himangan terveysasema
- Kalliokoti
- Merijärven terveysasema (vain keskiviikkona)
- toimituspäivät keskiviikko ja perjantai
- 30-50 laatikkoa / kuljetuskerta