Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 71298-2023
Rumänien-Satu Mare: Medizinische Verbrauchsartikel
2023/S 025-071298
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare Materiale Sanitare Diverse pentru UPU+SMURD+SPITAL+MEDICINA LEGALA 2020"
Referenznummer der Bekanntmachung: 3963722_2020_PAAPD1150258
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Spitalul judetean de urgenta Satu Mare doreste achizitionarea de "Materiale sanitare Diverse pentru UPU-SMURD-SPITAL-MEDICIN LEGALA 2020” . In realizarea obiectivelor specifice ale institutiei este indispensabil rolul materialelor sanitare, deoarece influențează în mod direct actul medical, gradul de satisfacție al pacientului și rezultatele obținute. Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscurile asociate lipsei materialelor sanitare.
Autoritatea contractanta a decis ca pentru fiecare lot in parte, procedura sa se finalizeze prin incheierea unui acord cadru cu mai multi ofertanti, numarul maxim 3, fara reluarea competitiei, pentru o perioada de 36 luni.
Pentru achizitia acestor produse s-a primit referatul de necesitate cu nr. 15179/07.09.2020 apobat de conducerea SJUSM, prin care se solicita achizitionarea de materiale sanitare necesare tratarii pacientilor internati in spital.
Frecventa si valoarea contractelor ce vor fi atribuite:
Frecventa CS: anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari.
AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini;
CS: Pentru fiecare lot in parte, val est min si max a unui CS in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini;
Pentru fiecare lot in parte, Cantitatea celui mai mare contract subsecvent=cantitatea maxima pe 12 luni.
Cantitatile minime si maxime estimate ale acordurilor cadru se regasesc in Anexa la caietul de sarcini.
Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative.
Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Cutit oftalmologic ptr incizii 2,3mm; Cutit oftalmologic ptr. incizii1,1 mm; Cutit oftalmologic ptr incizii 2,2 mm
Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cutit oftalmologic ptr incizii 2,3mm
CANT MIN/36 LUNI 36 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 72 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 175.92 RON
Cutit oftalmologic ptr. incizii1,1 mm
CANT MIN/36 LUNI 124 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 468 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1560 RON
Cutit oftalmologic ptr incizii 2,2 mm
CANT MIN/36 LUNI 324 BUC
Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale5x5cm; Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale5x7.5cm; Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale10x10cm; Pansament hemostatic noncompresiv pentru tarumatisme 8x20 cm
Los-Nr.: 30
Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale5x5cm
CANT MIN/36 LUNI 108 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 360 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 18000 RON
Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale5x7.5cm
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 22200 RON
Pansament hemostatic noncompresiv ptr interventii chiruirgicale10x10cm
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 25200 RON
Pansament hemostatic noncompresiv pentru tarumatisme 8x20 cm
CANT.MAX/36 LUNI 180 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 14880 RON
Pipete de plastic nesterile de 1 ml
Los-Nr.: 8
CQANT MIN/36 LUNI 18000 BUC
CANT MAX/36 LUNI 54000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 3600 RON
Flacoane de plastic de capacitate 15-20ml fara anticoagulant sau gel,cu capac cu inchidere prin infiletare
Los-Nr.: 41
CANT MIN/36 LUNI 2160 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 2520 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1260 RON
Targa mobila cu 6 manere
Los-Nr.: 10
CANT MIN/36 LUNI 216 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 43680 RON
Substanta oftalmica viscoelastica
Los-Nr.: 25
CANT MIN/36 LUNI 2880 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 3600 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 44400 RON
Camp operator steril oftalmologic
Los-Nr.: 23
Lama ferestrau oscilant
Los-Nr.: 43
Fir acid poliglicolic USP 0 ; Fir acid poliglicolic USP 1; Fir acid poliglicolic USP 2
Los-Nr.: 45
Fir acid poliglicolic USP 0
CANT MIN/36 LUNI 9000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 10800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 37800 RON
Fir acid poliglicolic USP 1
CANT MIN/36 LUNI 12600 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 14400 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 50400 RON
Fir acid poliglicolic USP 2
CANT MIN/36 LUNI 16200 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 18000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 63000 RON
Electrod neutru ptr.generator de radiofrecventa
Los-Nr.: 34
CANT MIN/36 LUNI 36 SET A 2 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 72 SET A 2 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 22320 RON
Protectie pentru sonda de temperatura
Los-Nr.: 16
CANT MIN/36 LUNI 1800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 7800 RON
Catetere pentru punctie sinusala; Tub pentru lavaj sinusal
Los-Nr.: 39
Catetere pentru punctie sinusala
CANT MIN/36 LUNI 144 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 216 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 3816 RON
Tub pentru lavaj sinusal
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2448 RON
Lama shaver artroscopie
Los-Nr.: 38
CANT MIN/36 LUNI 180 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 720 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 132000 RON
Fixator extern tip Delta
Los-Nr.: 37
CANT MIN/36 LUNI 180 SET
CANT.MAX/36 LUNI 540 SET
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 270000 RON
Ace Seringa Subcutanate (Hipodermice) Unica Folosinta , marime 24G (0.55mm x 25mm), mov
Los-Nr.: 20
CANT MIN/36 LUNI 540 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 67.20 RON
Seringa goala cu tub de umplere Hand-FilTM , pentru injectomatele CT tip OptiOne, CT9000ADV, Optivantage DH Racord de joasa presiune , spiralat sau drept, pentru seringa compatibila cu injectomatele pentru CT tip Optivantage Dual Head, CT9000ADV, OptiOne Conector in Y cu doua supape de unic sens
Los-Nr.: 12
Seringa goala cu tub de umplere Hand-FilTM , pentru injectomatele CT tip OptiOne, CT9000ADV, Optivantage DH
CANT MIN/36 LUNI 1260 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 42000 RON
Racord de joasa presiune , spiralat sau drept, pentru seringa compatibila cu injectomatele pentru CT tip Optivantage Dual Head, CT9000ADV, OptiOne
CANT MIN/36 LUNI 27000 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 54000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 234000 RON
Conector in Y cu doua supape de unic sens
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 34800 RON
Sonda Tieman cu balonas 12 CH Sonda Tieman cu balonas 14 CH Sonda Tieman cu balonas 16 CH
Los-Nr.: 13
Sonda Tieman cu balonas 12 CH
CANT MIN/36 LUNI 720 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 1080 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 7020 RON
Sonda Tieman cu balonas 14 CH
Sonda Tieman cu balonas 16 CH
Sonda endotrahela fara balonas nr.2
Los-Nr.: 42
CANT.MAX/36 LUNI 540 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 720 RON
Gluga protectie intraoperatorie, de unica folosinta
Los-Nr.: 14
CANT MIN/36 LUNI 4032 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 9000 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 240000 RON
Masca supraglotica I-gel nr.2,5
Los-Nr.: 40
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 6240 RON
Ventuze cauciuc set a 12 buc
Los-Nr.: 11
CANT MIN/36 LUNI 72 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 252 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 18480 RON
Pahar Erlenmeyer cu slif si dop rodat, de 100 ml
Los-Nr.: 7
CANT. MIN /36 LUNI 108 BUC
CANT MAX/36 LUNI 252 BUC
VAL MAX A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 3360 RON
Trusa perfuzie cu micropicuratori
Los-Nr.: 9
CANT MIN/36 LUNI 900 BUC
CANT MAX/36 LUNI 1800 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 19686 RON
Lanceta laser ; Capac UF pentru protectia lancetei laser
Los-Nr.: 19
Lanceta laser
ANT MIN/36 LUNI 72 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 144 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 100320 RON
Capac UF pentru protectia lancetei laser
ANT MIN/36 LUNI 3600 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 7200 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1440 RON
Set cateter venos central copil dublu lumen 4 F/8 cm; Set cateter venos central copil dublu lumen 5 F/8 cm
Los-Nr.: 32
Set cateter venos central copil dublu lumen 4 F/8 cm
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 3120 RON
Set cateter venos central copil dublu lumen 5 F/8 cm
Fir autostatic USP 0 polidioxanona Fir autostatic USP 2/0 polidioxanona ac dublu Fir autostatic USP 2/0 polidioxanona ac simplu Fir autostatic USP 3/0 polidioxanona Fir autostatic USP 0 polipropilena Fir autostatic USP 2/0 polipropilena
Los-Nr.: 4
Fir autostatic USP 0 polidioxanona
CANT MAX/36 LUNI 432 BUC
VAL.CELUI MAI AMRE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 12528 RON
Fir autostatic USP 2/0 polidioxanona ac dublu
VAL.CELUI MAI AMRE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 13536 RON
Fir autostatic USP 2/0 polidioxanona ac simplu
VAL.CELUI MAI AMRE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 13824 RON
Fir autostatic USP 3/0 polidioxanona
CANT MAX/36 LUNI 216 BUC
VAL.CELUI MAI AMRE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 6984 RON
Fir autostatic USP 0 polipropilena
VAL.CELUI MAI AMRE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 6264 RON
Fir autostatic USP 2/0 polipropilena
Suport pentru tuburi si canule
Los-Nr.: 17
CANT MIN/36 LUNI 360 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2498.40 RON
Bandă pentru ochi cu sticla de ceas
Los-Nr.: 22
CANT.MAX/36 LUNI 2160 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 10800 RON
Colorant capsular
Los-Nr.: 24
CANT MIN/36 LUNI 432 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 4140 RON
Cotiere sterile UF
Los-Nr.: 15
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 7200 RON
Parafilm
Los-Nr.: 18
CANT MIN/36 LUNI 180 ROLA
CANT.MAX/36 LUNI 2160 ROLA
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 170640 RON
Electrozi multifunctionali de unica folosinta compatibili cu defibrilator Life-Point AED
Los-Nr.: 28
CANT MIN/36 LUNI 72 SET A 2 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 576 SET A 2 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 86400 RON
Dializor tip Sureflux
Los-Nr.: 29
CANT MIN/36 LUNI 1872 BUC
CANT.MAX/36 LUNI 3744 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 87360 RON
Filtre ptr aspirator Eschman
Los-Nr.: 33
Sort autopsie din piele ecologica
Los-Nr.: 6
CANT MAX/36 LUNI 144 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2880 RON
Ace punctie abdominala 14 G x 100mm Ace punctie abdominala 14 G x 50 mm
Los-Nr.: 1
Ace punctie abdominala 14 G x 100mm
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2604 RON
Ace punctie abdominala 14 G x 50 mm
CANT MAX/36 LUNI 720 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1041,60 RON
Trusa de perfuzie gravitationala cu umplere automata si port de injectare fara latex
Los-Nr.: 3
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 4320 RON
Fixator extern antebrat
Los-Nr.: 35
CANT MIN/36 LUNI 72 SET
CANT.MAX/36 LUNI 360 SET
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 108000 RON
Fixator extern femur/tibie
Los-Nr.: 36
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 360000 RON
Pansament ocular autoadeziv100x72 mm
Los-Nr.: 21
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1800 RON
Fir de sutura monofilemant lent resorbabil 5/0; Fir de sutura monofilemant lent resorbabil 6/0
Los-Nr.: 31
Fir de sutura monofilemant lent resorbabil 5/0
CANT.MAX/36 LUNI 864 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2727.36 RON
Fir de sutura monofilemant lent resorbabil 6/0
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 2620.80 RON
Fixator ptr doua catetere nou nascuti
Los-Nr.: 44
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 3612 RON
Ace seringa 30 G
Los-Nr.: 27
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 38.40 RON
Bazinet de UF
Los-Nr.: 2
CANT MIN/36 LUNI 3600 BUC
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 26100,00 RON
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 3-0 19mm 3/8 RC Ac+fir de sutura nonabsorbabil 4-0 19mm 3/8 RC Ac+fir de sutura nonabsorbabil 5-0 15mm 1/2 C Ac+fir de sutura absorbabil 6-0 13mm 1/2 C
Los-Nr.: 5
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 3-0 19mm 3/8 RC
CANT MIN/36 LUNI 432 SET
CANT MAX/36 LUNI540 SET
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1080 RON
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 4-0 19mm 3/8 RC
CANT MAX/36 LUNI 432 SET
Ac+fir de sutura nonabsorbabil 5-0 15mm 1/2 C
CANT MAX/36 LUNI 540 SET
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1141.20 RON
Ac+fir de sutura absorbabil 6-0 13mm 1/2 C
VAL CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT/12 LUNI 1170 RON