II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
“ Medicamente diverse” pentru Spitalul Clinic de Obstetrica si Ginecologie « Cuza Voda » Iasi
Referenznummer der Bekanntmachung: 4701320/2022/138, 4701320/2022/140, 4701320/2022/143, 4701320/2022/144
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare "Medicamente Diverse 36 luni" -161 loturi detaliate in caietul de sarcini si in sectiunea loturi.Produsele achizitionate sunt medicamente, foarte bine definite prin DCi, concentratie si forma de prezentare (comprimat, capsula, fiola, flacon etc.). Atribuirea se va face pe loturi, fiecare tip de medicament, fiecare concentrație și forma de prezentare reprezentand un lot. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare simplificat si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor precizata in anuntul de participare simplificat. Daca aceste termene vor fi zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucratoare înainte de termenul respectiv.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
GENTAMICINA 80MG/2/MLconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
MORFINA 20 mg/ml 1ML fiole
Los-Nr.: 101
MORFINA 20 mg/ml 1ML fiole conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 104
NIFEDIPIN RETARD 20 MGconform caiet sarcini
PARACETAMOL 10 mg/ml 100ml flac.
Los-Nr.: 116
PARACETAMOL 10 mg/ml 100ml flac. CONFORM CAIET DE SARCINI
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
FORTRANS PLIC conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 60
FORVEL 0.4 mg/ml 1 ml conform caietului de sarcini
Imunoglob. IV (intratect,octagam) 50 ml flac.
Los-Nr.: 81
Imunoglob. IV (intratect,octagam) 50 ml flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 82
INDOMETACIN SUP 50MG conform caietului de sarcini
FLUIMUCIL(acetilcisteina) 100MG/ML 3ML
Los-Nr.: 58
ALGOCALMIN 1g / 2ml fiole
Los-Nr.: 9
ALGOCALMIN 1g / 2ml fiole conform caiet de sarcini
AMINOVEN INFANT 100g/l flac.
Los-Nr.: 12
AMINOVEN INFANT 100g/l flac. conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 102
ACID TRANEXAMIC 500 mg/5 ml fiole conform caiet sarcini
NICARDIPINE AGUETTANT - 10mg/ml sol injectabila
Los-Nr.: 103
NICARDIPINE AGUETTANT - 10mg/ml sol injectabila conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 114
PAMINTU 10 mg/ml flac. conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 159
VITAMINA C sol inj 5 ml conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
ADVANTAN CREMA 15g conform caietului de sarcini
CLORURA DE POTASIU 74.56mcg\ml 100ml
Los-Nr.: 32
CLORURA DE POTASIU 74.56mcg\ml 100mlconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
AZYTER 15 mg\g pic. oft conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 160
XILINA 10 mg/ml 10 mlconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 25
BROMHEXIN 8mg compr. conform caietului de sarcini
MONOFER 100MG/ML 5FIOLE*1ML -
Los-Nr.: 99
MONOFER 100MG/ML 5FIOLE*1ML - conform caietului de sarcini
GEL LUBRIFIANT STERIL CU LIDOCAINA-seringa 12g gel steril
Los-Nr.: 65
GEL LUBRIFIANT STERIL CU LIDOCAINA-seringa 12g gel steril conform caietului de sarcini
SER FIZIOLOGIC 0.9% 500ML flac.
Los-Nr.: 131
SER FIZIOLOGIC 0.9% 500ML flac. conform caietului de sarcini
FITOMENADION 10 mg\ml 1ml
Los-Nr.: 57
FITOMENADION 10 mg\ml 1ml conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
DOPEGYT 250MG compr conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 108
NO-SPA 20mg/ml 2ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 138
SMECTA 3g/plic conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
GLICERINA BORAXATA 10% conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 74
GLUCOZA PULBERE 75G conform caietului de sarcini
MIOSTIN 0.5 mg\ml 1ml fiole
Los-Nr.: 96
MIOSTIN 0.5 mg\ml 1ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 140
SPIRONOLACTONA 25 MG conform caietului de sarcini
ESMERON 100 MG/10ML flac.
Los-Nr.: 51
ESMERON 100 MG/10ML flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 110
OSETRON 4 mg Cp conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 111
OXACILINA 1000 mg flac. conform caiet sarcini
TRACTOCILE (atosiban) 6.75mg\ 0.9ml
Los-Nr.: 142
TRACTOCILE (atosiban) 6.75mg\ 0.9mlconform caietului de sarcini
MANITOL 200 mg/ml flacoane
Los-Nr.: 89
MANITOL 200 mg/ml flacoane conform caietului de sarcini
AVASTIN (bevacizumamb) 25 mg\ml 4ml flac.
Los-Nr.: 18
AVASTIN (bevacizumamb) 25 mg\ml 4ml flac. conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
FENOBARBITAL 100 MG CP conform caietului de sarcini
VITAMINA A sol. buvabila x 10 ml
Los-Nr.: 154
VITAMINA A sol. buvabila x 10 ml conform caietului de sarcini
VENOFER 100 mg fer/5 ml f
Los-Nr.: 150
VENOFER 100 mg fer/5 ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 153
VITALIPID N INFANT conform caietului de sarcini
VITAMINA B6 50MG\2ml fiole
Los-Nr.: 157
VITAMINA B6 50MG\2ml conform caietului de sarcini
ALBASTRU DE METILEN 1% 25ml flac.
Los-Nr.: 7
ALBASTRU DE METILEN 1% 25ml fl conform caiet de sarcini
ADRENOSTAZIN 1,5 mg/5 ml fiole
Los-Nr.: 4
ADRENOSTAZIN 1,5 mg/5 ml fiole conform caietului de sarcini
AMIKOZIT 500 mg/2 ml flac.
Los-Nr.: 10
AMIKOZIT 500 mg/2 ml flac. conform caiet de sarcini
NITRONAL 1mg\ml 10ml fiole
Los-Nr.: 106
NITRONAL 1mg\ml 10mlfiole conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
MONURAL 3 g plic conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 61
FRAXIPARINE 0.4MLconform caietului de sarcini
VENTOLIN 100 INHALER CFC-FREE flac.
Los-Nr.: 152
BRIDION (sugammadex) 100mg\ml 2ml flac.
Los-Nr.: 24
BRIDION (sugammadex) 100mg\ml 2ml flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
DIAZEPAM 5MG-2ML fiole conform caietului de sarcini
SULFAT DE MAGNEZIU S.A.L.F. 2 g/10 ml
Los-Nr.: 141
SULFAT DE MAGNEZIU S.A.L.F. 2 g/10 ml conform caietului de sarcini
NISTATINA 100000 UI OVULE
Los-Nr.: 105
SER FIZIOLOGIC flacoane 0.9% 1000 ML fl
Los-Nr.: 133
SER FIZIOLOGIC flacoane 0.9% 1000 ML fl conform caietului de sarcini
Ser fiziologic hiperton pentru DNF Unidoza 5ml
Los-Nr.: 134
PROPOFOL 10 mg\ml 20mL filoe
Los-Nr.: 122
PROPOFOL 10 mg\ml 20ml fiole conform caiet de sarcini
REFEN (diclofenac) 25mg\ml 3ml fiole
Los-Nr.: 125
REFEN (diclofenac) 25mg\ml 3ml fiole conform caiet de sarcini
PENICILINA G SODICA 400.000 UI Flacon
Los-Nr.: 118
PENICILINA G SODICA 400.000 UIFlacon conform caiet de sarcini
PIAFEN ( ALGIFEN) 500 mg/2 mg/0,02 mg/ml fiole
Los-Nr.: 121
PIAFEN ( ALGIFEN) 500 mg/2 mg/0,02 mg/ml fiole CONFORM CAIET DE SARCINI
GELOFUSINE 4% 500 ML flac.
Los-Nr.: 66
GELOFUSINE 4% 500 ML flac. conform caietului de sarcini
PANTOPRAZOL 40mg liof.pt.sol.inj.flac.
Los-Nr.: 115
PANTOPRAZOL 40mg liof.pt.sol.inj. flac.
AMIODARONA 150mg\3ml fiole
Los-Nr.: 13
AMIODARONA 150mg\3ml fiole conform caiet de sarcini
VITAMINA B1 100MG/2ML FIOLE
Los-Nr.: 155
VITAMINA B1 100MG/2ML FIOLE conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 76
GYNIPRAL 10mcg\2ml conform caietului de sarcini
ETOMIDAT LIPURO 2mg\ml 10ml fiole
Los-Nr.: 53
ETOMIDAT LIPURO 2mg\ml 10ml fiole conform caietului de sarcini
BANEOCIN 250 UI/5000 UI pe gram 20 g unguent
Los-Nr.: 21
BANEOCIN 250 UI/5000 UI pe gram 20 g unguent conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
METOCLOPRAMID 5mg\ml 2ml conform caiet de sarcini
HIDROCORTIZON HF 100 mg flac.
Los-Nr.: 80
HIDROCORTIZON HF 100 mg flac. conform caietului de sarcini
BURETE HEMOSTATIC 80 x 50 x 10 mm
Los-Nr.: 26
BURETE HEMOSTATIC 80 x 50 x 10 mm conform caietului de sarcini
ROVAMICINA 1,5 MIL UI Comprimate
Los-Nr.: 129
Farmacia Sp Cuza Voda Iasi
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
ACETAZOLAMIDA 250 mg cp conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
ENAP 1.25mg\ml-1ml fioleconform caietului de sarcini
TRACTOCILE (atosiban) 37.5\ 5ml flac.
Los-Nr.: 143
TRACTOCILE (atosiban) 37.5\ 5ml flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
ACUPAN 20 mg/2 ml fiole conform caietului de sarcini
ATRACURIUM 10 mg/ml 5 ml flac.
Los-Nr.: 16
ATRACURIUM 10 mg/ml 5 ml flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 161
XILINA 2% 2ML conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
CUROSURF 80mg\ml-1.5ml conform caietului de sarcini
EFICEF (cefixima) 200 mg cp
Los-Nr.: 46
EFICEF (cefixima) 200 mg cp conform caietului de sarcini
AREFAM / PROGESTERON 200 mg caps.
Los-Nr.: 15
AREFAM / PROGESTERON 200 mg caps. conform caiet de sarcini
HEMANGIOL 3,75 mg/ml Flacoane 120ml
Los-Nr.: 77
HEMANGIOL 3,75 mg/ml Flacoane 120mlconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 69
BAQSIMI 3 mg SPRAY NAZAL conform caietului de sarcini
FIBRONECTINA-KIT 96 TESTE
Los-Nr.: 56
FIBRONECTINA-KIT 96 TESTEconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 75
GRANISETRON 1mg\ml 3ml conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
ENALAPRIL 10 MG compr. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 139
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienPreis
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 120
PEYONA 20mg\ml 1ml fiole CONFORM CAIET DE SARCINI
MIALGIN 50MG/ML 2ML fiole
Los-Nr.: 93
MIALGIN 50MG/ML 2ML fiole conform caietului de sarcini
MOLDAMIN 1200000UI flacoane
Los-Nr.: 97
MOLDAMIN 1200000UI flacoane conform caietului de sarcini
VITAMINA C junior 10ml flac.
Los-Nr.: 158
VITAMINA C junior 10ml flac. conform caietului de sarcini
BETADINE Solutie cutanata 10% 1000 ml
Los-Nr.: 22
BETADINE Solutie cutanata 10% 1000 ml conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 94
MIDAZOLAM 5mg/ml-10ml conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
DIGOXIN 0.5mg\2ML conform caietului de sarcini
LEMOD SOLU 125mg\2ml fiole
Los-Nr.: 83
LEMOD SOLU 125mg\2ml fiole conform caietului de sarcini
ERGOMET 0.2 mg\ml 1ml fiole
Los-Nr.: 50
ERGOMET 0.2 mg\ml 1ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
GLUCOZA 5% 500ML conform caietului de sarcini
CALYPSOL 500mg\10ml fiole
Los-Nr.: 27
CALYPSOL 500mg\10ml fiole conform caiet de sarcini
CEFOTAXIM 1g -pulbere pt. Sol. Injectabila/perfuzabila
Los-Nr.: 29
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
DEXAMETHASONE 8MG\2ML conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
HUMULIN R 100 UI/m flac.conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
GLUCOZA 33% 10ML conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
DERMAZIN 10 mg/g conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 146
URSOFALK 250 MG compr. conform caietului de sarcini
VITAMINA B12 50 µg/ML 1MLfiole
Los-Nr.: 156
VITAMINA B12 50 µg/ML 1MLfiole conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 147
USCOSIN 10mg supoz.conform caietului de sarcini
VANCOMICINA 1g pulb sol perf flac.
Los-Nr.: 148
VANCOMICINA 1g pulb sol perf flac. conform caietului de sarcini
VASAPROSTAN 20 µg/ml PULB. PT. SOL. PERF
Los-Nr.: 149
VASAPROSTAN 20 µg/ml PULB. PT. SOL. PERF conform caietului de sarcini
TROPICAMIDA 5 mg/ml flac.
Los-Nr.: 144
TROPICAMIDA 5 mg/ml flac. conform caiet de sarcini
ACID TRANEXAMIC 500 mg/5 ml fiole
Los-Nr.: 5
ACID TRANEXAMIC 500 mg/5 ml fiole conform caietului de sarcini
RYTMONORM 70mg\20ml fiole
Los-Nr.: 130
RYTMONORM 70mg\20ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
FUROSEMID 10 mg\ml 2 ml conform caietului de sarcini
DOPAMINA CLORHIDRAT 5mg\ml-10ml fiole
Los-Nr.: 44
DOPAMINA CLORHIDRAT 5mg\ml-10ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 126
RINGER 500Ml fl conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
BETALOC 1mg\ml-5ml fiole conform caietului de sarcini
CLORURA DE POTASIU 74.56mcg\ml 20ml
Los-Nr.: 33
CLORURA DE POTASIU 74.56mcg\ml 20ml conform caietului de sarcini
ETAMSILAT 125MG/ML 2Ml fiole
Los-Nr.: 52
ETAMSILAT 125MG/ML 2Ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
ATROPINA 1mg\ml fioleconform caietului de sarcini
RINOPANTEINA unguent nazal, 10 g
Los-Nr.: 127
RINOPANTEINA unguent nazal, 10 g Tub conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
AMPICILINA 250 mg Fl conform caiet de sarcini
PENTOXIFILIN 100 mg/5 ml fiole
Los-Nr.: 119
PENTOXIFILIN 100 mg/5 ml fiole conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 145
URACTIV forte x 10 cpsconform caietului de sarcini
CLORURA DE SODIU 5.85% -100ML
Los-Nr.: 34
CLORURA DE SODIU 5.85% -100ML conform caietului de sarcini
CLORURA DE SODIU 5.85% -20ML
Los-Nr.: 35
CLORURA DE SODIU 5.85% -20ML conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
CODEINA FOSFAT 15 mg conform caietului de sarcini
MACMIROR COMPLEX 500 mg/200000 UI
Los-Nr.: 88
MACMIROR COMPLEX 500 mg/200000 UI conform caietului de sarcini
PROSTIN VR 500 mcg/1 ml fiole
Los-Nr.: 123
PROSTIN VR 500 mcg/1 ml fiole conform caiet de sarcini
QUAMATEL (famotidina) 20mg pulv.pt.sol.inj.flac.
Los-Nr.: 124
QUAMATEL (famotidina) 20mg pulv.pt.sol.inj.flac.conform caiet sarcini
FENOBARBITAL 200MG\ 2ML 10% fiole
Los-Nr.: 55
FENOBARBITAL 200MG\ 2ML 10% fiole conform caietului de sarcini
NOVOSEVEN 1mg(50kui)-5ml flac.
Los-Nr.: 109
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 112
OXACILINA 500 mg flac. conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 137
SINERDOL 150 MG caps. conform caietului de sarcini
LINEX BABY-PICATURI ORALE 8 ML Flacon
Los-Nr.: 85
LINEX BABY-PICATURI ORALE 8 ML Flacon conform caietului de sarcini
LEVETIRACETAM 100 mg/ml conc sol perf
Los-Nr.: 84
LEVETIRACETAM 100 mg/ml conc sol perfconform caietului de sarcini
LYSTHENON 0,1 g/5 ml fiole
Los-Nr.: 87
LYSTHENON 0,1 g/5 ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 71
GLUCOZA 10% 500ML conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
ADRENALINA 1 mg/ml fiole conform caiet de sarcini
ROPIVACAINA 10mg\ml fiole
Los-Nr.: 128
ROPIVACAINA 10mg\ml fiole conform caiet de sarcini
DOBUTAMINA 250mg\20ml flac
Los-Nr.: 43
DOBUTAMINA 250mg\20ml conform caietului de sarcini
PENICILINA G POTASICA 1000000 UI flac.
Los-Nr.: 117
PENICILINA G POTASICA 1000000 UI flac. conform caietului de sarcini
SER FIZIOLOGIC 10ml fiole
Los-Nr.: 132
SER FIZIOLOGIC 10ml fiole conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
FUCIDIN 20 mg/g unguentconform caietului de sarcini
MONOFER 100MG/ML 5FIOLE*5ML -
Los-Nr.: 100
MONOFER 100MG/ML 5FIOLE*5ML - conform caietului de sarcini
ALBUMINA UMANA 20% 50 ml flac.
Los-Nr.: 8
ALBUMINA UMANA 20% 50 ml flac. conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
CARBOCIT x 30 cpr conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 95
MIOFILIN 24 mg/ml fiole conform caietului de sarcini
SIMETICONA - PICATURI ORALE 100MG/ML Flacon
Los-Nr.: 136
SIMETICONA - PICATURI ORALE 100MG/ML Flacon conform caietului de sarcini
SEVO-ANESTERAN (sevoran) 250 ml flac.
Los-Nr.: 135
SEVO-ANESTERAN (sevoran) 250 ml flac. conform caietului de sarcini
GLUCONAT DE CALCIU 94mg\ml 10ml
Los-Nr.: 70
GLUCONAT DE CALCIU 94mg\ml 10ml conform caietului de sarcini
HIDROCORTIZON 19,6 mg/5 ml flac.
Los-Nr.: 78
HIDROCORTIZON 19,6 mg/5 ml flac. conform caietului de sarcini
MEDABON(Cutie cu 1 blist. 1 compr. de mifepristona 200 mg si 4 compr. vag. de misoprostol 0,2 mg)
Los-Nr.: 90
MEDABON(Cutie cu 1 blist. 1 compr. de mifepristona 200 mg si 4 compr. vag. de misoprostol 0,2 mg) conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
DIANATAL GEL conform caietului de sarcini
EMULSIE LIPIDE(lipofundin) 20%- 100ML flac.
Los-Nr.: 47
EMULSIE LIPIDE(lipofundin) 20%- 100ML flac. conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
FUCIDIN 20 mg/g crema conform caietului de sarcini
METHOTREXAT(METORTHRIT) 20MG/2ML
Los-Nr.: 91
METHOTREXAT(METORTHRIT) 20MG/2MLconform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
LOPERAMID 2mg capsule conform caietului de sarcini
VENTOLIN sol.inh.5mg\ml 10ml flac.
Los-Nr.: 151
CEFTAMIL 1g -pulbere pt. Sol. Injectabila/perfuzabila
Los-Nr.: 30
CEFTAMIL 1g -pulbere pt. Sol. Injectabila/perfuzabila conform caietului de sarcini
BANEOCIN 250 UI/5000 UI pe gram 10 g pulb. cutanata
Los-Nr.: 20
BANEOCIN 250 UI/5000 UI pe gram 10 g pulb. cutanata conform caietului de sarcini
PABAL 100 micrograme/ml fiole
Los-Nr.: 113
PABAL 100 micrograme/ml fiole onform caiet sarcini
AMINOPLASMAL HEPA 100 g/l flac.
Los-Nr.: 11
AMINOPLASMAL HEPA 100 g/l flac. conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 107
CEFTRIAXONA 1 G -pulbere pt. Sol. Injectabila/perfuzabila
Los-Nr.: 31