Lieferungen - 71558-2023
România-Baia Mare: Paste făinoase nepreparate
2023/S 025-071558
Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Produse
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord cadru de furnizare - „Paste fainoase si alte produse alimentare”
Număr de referinţă: 15331312/2022/18
II.1.2)Cod CPV principal
15851100 Paste făinoase nepreparate
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul achizitiei îl constituie achizitia de PASTE FAINOASE SI ALTE PRODUSE ALIMENTARE
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 255.185 lei
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de 127.592,5 lei
Valoare estimata totala a acordului cadru: intre 255.185 lei si 510.371 lei.
Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini.
Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale acordului cadru sunt conform caietului de sarcini.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante.
Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
15400000 Uleiuri şi grăsimi animale sau vegetale
15613310 Cereale pentru micul dejun
15800000 Diverse produse alimentare
15898000 Drojdie
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitatile maxime si minime / acord cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini.
Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente a acordului cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestial, in functie de necesitatile autoritatii contractante.