Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de inchiriere: 1. Buldoexcavatoare multifunctionale dotate cu picon si cupa de sapat, cu operator si combustibil aferent; 2. Autobasculante cu sarcina utila 16 to dotata cu prelata pentru bena si tahograf, cu sofer si combustibil aferent.
Referenznummer der Bekanntmachung: 382/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil43310000 Baumaschinen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
”Servicii de inchiriere: 1. Buldoexcavatoare multifunctionale dotate cu picon si cupa de sapat, cu operator si combustibil aferent; 2. Autobasculante cu sarcina utila 16 to dotata cu prelata pentru bena si tahograf, cu sofer si combustibil aferent” - conform Caietului de sarcini.
Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare:
A. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
B. În conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) din Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 12 a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achizitia are ca principal scop inchirierea de utilaje si autoutilitare necesare efectuarii lucrarilor de modernizare, reabilitare si reparatii a retelelor termice, conform Caietului de sarcini. Frecventa si valoarea comenzilor ce vor fi atribuite (daca se cunosc): Pe toata durata Acordului-cadru se vor emite - lunar - un numar de maxim 12 comenzi de inchiriere utilaje si autoutilitare. Valoarea estimata a celei mai mari comenzi (contract subsecvent) care se estimeaza ca va fi incheiata/incheiat este de 384.375,00 lei fara T.V.A. Acordul-cadru se va incheia cu 3 operatori economici.